kupno wykrywacza do 1000zł i do 1700zł

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

kupno wykrywacza do 1000zł i do 1700zł

Postautor: Zapytanie_email » wt paź 25, 2005 10:56 pm

Interesuje mnie zakup 2 wykrywaczy. Jeden w przedziale cenowym do 1000 złoty (w kręgu zainteresowania Rutus ultra 2 i Ace 250).

Drugi wykrywacz do kwoty powiedzmy 1700 złoty (i tu większa bolączka bo ten dla mnie osobiście no i większy wybór. Czy jest sens kupowania najtańszych modeli markowych np Fisher 1225-x, Garrett GTAx 550, Musketeer Advantage czy Prizm II ?

Dodam tylko że oba wykrywacze ze wskazaniem na szukanie monet , drobnicy itp .
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: kupno wykrywacza do 1000zł i do 1700zł

Postautor: ProScan » wt paź 25, 2005 11:24 pm

Witam,

Postaram odpowiedzieć w miarę ogólnie i ostrożnie na te pytania, bo by dobrze doradzić musiałbym dobrze znać osobiście i Pana i wymienione wykrywacze.

Mogę domyślać się, że będzie to raczej pierwszy wykrywacz. Należy zatem wybrać sprzęt prosty w obsłudze, a przy tym w miarę skuteczny i co ważne taki który nie straci bardzo na wartości, gdy zechcemy go wymienić na lepszy (a taki moment nastąpi - prędzej czy później).

To po pierwsze.

A po drugie. Wspomniane powyżej wykrywacze myślę, że mieszczą się w podobnej klasie. Nie należy liczyć na to, że któryś z nich w jakiś szczególny sposób będzie "bił na głowę" rywala. Na pewno występują duże różnice w możliwościach jeśli chodzi o dyskryminację, identyfikację, pomiar głębokości, dostępność trybu statycznego (akurat nie najważniejsze przy poszukiwaniu monet), ergonomię, wytrzymałość itd.

Ponieważ sam używam wykrywacza z górnej półki, wielu z wymienionych wykrywaczy nie miałem okazji testować w terenie i nie wiem czym mogą niemile zaskoczyć.

Mając przestawiony wybór, raczej skłaniałbym się ku ACE 250 jako wykrywaczowi taniemu (do 1000zł), a mającemu duże możliwości. Jako drugi (ten droższy wybrałbym chyba jednak Muszkietera), chociaż bardzo się przyzwyczaiłem do wykrywaczy z wyświetlaczem.

Nie najgorszy byłby chyba także w tym przedziale (do 1700zł) BH Land Star. Ma bardzo ważną rzecz - ręczne strojenie do gruntu.

To są oczywiście moje takie nieobiektywne sugestie - NIE REKOMENDACJE. :smt018

Tak jak wspomniałem, nie znając Pana szczegółowych potrzeb / możliwości trudno cokolwiek wskazać jako "pewniak". Zalecam koniecznie oobiste wypróbowanie wykrywacza celem sprawdzenia co najmniej "jak leży".

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: kupno wykrywacza do 1000zł i do 1700zł

Postautor: pancho » śr paź 26, 2005 7:11 pm

Witam
Ciesze sie ze sa jeszcze ludzie ktorzy chca i potrafia pomoc.
Z moje strony moge zrobic tylko dwie rzeczy , podziekowac za pomoc i życzyc powodzenia .

Pozdrawiam
pancho
 
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 26, 2005 7:01 pm
Lokalizacja: Łódź


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości