Zakup wykrywacza WHITE'S w USA

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Zakup wykrywacza WHITE'S w USA

Postautor: Jaroslaw76 » pt wrz 29, 2006 5:56 pm

Witam,jestem zainteresowany kupnem whites tm 808.Znalazłem strone firmową Whites i nie wiem jak to zrobić żeby kupić u nich ten sprzęt.

Prosze o radę.

Pozdrawiam Jaro.
Jaroslaw76
 
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:50 pm

Re: Zakup WHITES TM 808 w USA

Postautor: ProScan » pt wrz 29, 2006 7:50 pm

White's w USA przy próbie złożenia zamówienia z Europy przesyła je do swojej firmy - córki w Szkocji, a ta z kolei do polskiego dystrybutora.

Jako że jak widać łańcuszek jest długi, to cena jest też wyraźnie większa w Europie niż w USA (gdzie np. nie ma VAT-u).

Jeśli chce się kupić sprzęt w USA, to proponuję odnaleźć jakiegoś dystrybutora na tamtejszym rynku, który zgodzi się wysłać do Polski.

Ale uwaga:

- nie będzie respektowana gwarancja (w uzupełnieniu);

- istnieje ryzyko oclenia i ovatowania przesyłki na naszej granicy (o innych ryzykach związanych z przesyłką transatlantycką i opłatach międzynarodowych nie wspomnę);

- nie będzie polskiej instrukcji (to akurat najmniejszy problem);

to chyba tyle.

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2009 9:22 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zakup WHITES TM 808 w USA

Postautor: Jaroslaw76 » sob wrz 30, 2006 5:48 am

Tego właśnie się obawiałem. :( :( :( Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. :D :D

Pozdrawiam Jaro.
Jaroslaw76
 
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:50 pm

Re: Zakup WHITES TM 808 w USA

Postautor: moowi » pt mar 14, 2008 11:47 pm

Właśnie świeżo sprowadziłem z USA White'sa XLT i mimo wielu obaw o VATy , cła , transport wszystko przebiegło pomyślnie . Kupiłem go poprzez znajomych z Chicago , którzy wysłali paczkę POLAMERem , trwało to 10 dni.
Największym problemem był transfer pieniędzy za ocean , ale tu z pomocą przyszedł serwis PAYPAL . Możesz spróbować kupić też na ebay.com , spytaj tylko sprzedającego czy zgodzi się wysłać sprzęt do Polski .
W razie czego pytaj , co będę wiedział to podpowiem .
Pzdr
moowi
 
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 20, 2007 8:14 am

Re: Zakup WHITES TM 808 w USA

Postautor: terenowiec69 » pt sie 15, 2008 9:03 am

Witam,aktualnie Whites TM-808 w sklepie kosztuje 649$. wychodzi 1449zł.+oczywiście koszty wysyłki i cła.Ale i tak się opłaca.
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

zakup

Postautor: klucznik » śr gru 30, 2009 9:18 pm

Ostrzegam ze często wysylający do Polski nalicza koszty przesylki z księzyca.Mnie za urzadzenie warte 70 dolarów doliczyl koszty przesylki 170 dol.Trzeba koniecznie pytać przed zakupem.
Klucznik z klucz
klucznik
 
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

Re: Zakup WHITES TM 808 w USA

Postautor: ProScan » śr gru 30, 2009 9:21 pm

Nie wiem czy to prawda, ale zdaje się, że na ebayu kupujący nie może dostać negatywa - zalecam wiec wycofać się, jeśli sprzedający próbuje kantować na kosztach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zakup WHITES TM 808 w USA

Postautor: tom_23 » pn sty 07, 2013 7:03 pm

Najlepiej kupować u tych z co najmniej 99,5% pozytywów i kilkanaście tys. transakcji. Trzeba też wybierać w ustawieniach transakcji z opcją wysyłki na świat lub Europę, inaczej system nie zarejestruje transakcji (przynajmniej mnie się to zdarzyło kilka razy).
Ale ze względu na brak cła i niższe koszty dostawy bardziej opłaca się kupić sprzęt na ebay.co.uk
pozdr
tom_23
 
Posty: 35
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 3:01 am
Lokalizacja: Olsztyn


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości