Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: remi79 » czw wrz 04, 2014 9:05 pm

Tak tak. Swietny ubaw.
Niedawno trafilem na strone "mocny sygnał". Oferowane tam wykrywacze i cała otoczka sprawia tylko jedno wrazenie. Jakie ? To trzeba miec troche doswiadczenia zyciowego i głowe nie od parady zeby sie domyslic o co chodzi.
Nazwa "Mocny Sygnał" tez nie jest bez powodu. Bardzo przewrotnie ułozone. ( czy termometr decyduje o temperaturze? oczywiscie ze nie , tyko ja mierzy)
Jednym słowem ( wykrywacze dla naiwnych) Ludzie lubieja wiezyc w takie cuda. I TO LUDZI GUBI
Sa jeszcze na youtubie filmiki promujace te sprzety. No cuz , domyslam sie jakich sztuczek uzyto.

Samo patrzenie oczami nie wystarcza, trzeba patrzec rozumem a czasem i sercem.

Sorki za:
ortografie , interpunkcje, stylistyke itp.
lepiej sie znam na wykrywaczach.
Pozdrawiam
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: remi79 » czw wrz 04, 2014 9:23 pm

remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: MekiMesser » czw wrz 04, 2014 10:34 pm

Witam!

Nie zrozum mnie źle, ale ciężko się to czyta.(oczywiście nie mam na myśli części merytorycznej!) Trochę szacunku dla współ - czytających ;-) Na klawiaturze masz specjalne znaki i skróty. Zainteresuj się tym, a potem pójdzie już z górki :D

remi79 pisze:Tak tak. Swietny ubaw.


Dobrze zacząłeś, to jest ubaw po pachy :D

Niedawno trafilem na strone "mocny sygnał". Oferowane tam wykrywacze i cała otoczka sprawia tylko jedno wrazenie. Jakie ? To trzeba miec troche doswiadczenia zyciowego i głowe nie od parady zeby sie domyslic o co chodzi.


To ładnie podsumowałeś swoje życiowe doświadczenie i głowę ](*,)

Jednym słowem ( wykrywacze dla naiwnych) Ludzie lubieja wiezyc w takie cuda. I TO LUDZI GUBI


Cuda niewidy, Paaaanie :-)

Sa jeszcze na youtubie filmiki promujace te sprzety. No cuz , domyslam sie jakich sztuczek uzyto.


Teraz pisze serio - zastanów się, czy lubisz się procesować użytkowniku remi79

Jeżeli osiągi prezentowane na filmach są wg. Ciebie nieosiągalne to... może pora zmienić wykrywacz? Mam teraz specjalną promocję, każda sztuka owinięta jest w pięknie haftowany turecki dywan :lol:

Samo patrzenie oczami nie wystarcza, trzeba patrzec rozumem a czasem i sercem.


Amen. Ps. Chyba mam pomysł na nowy tatuaż...

Pozdrawiam
Marcin Bartnik
MekiMesser
Sprzedawca
 
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 23, 2014 5:06 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: Bohdan82 » czw gru 25, 2014 7:04 pm

Wątek już troche zakurzony ale z uwagi na to iż zapoczątkowałem tę dyskusję, wypowiem się. Po pierwsze chciałem napisać że finalnie nabyłem Nokte Velox od ww. ''tureckigo handlarza''. Po dluższych targach jak to bywa na ''bazarze'' dostałem sprzęt w bardzo dobrej cenie. Pierwsze wrażenie wykrywacz troche ważący, dużo okablowania i całkiem sporo ważąca bateria. Okablowanie po dobrym umieszczeniu na sztycy (drobnym zawinięciu) przestało być problemem. Wykrywacz jest bardzo solidnie wykonany. Zarówno sonda wykonana porównywalnie z sonda DD z Explorera SE jak i sztyce są solidne wykonane, zaś mocowania z cewką oraz z podłokietnikiem łączną całość bez żadnych luzów. Sama obsługa wykrywacza nie jest łatwa( dla laika ) i nauka tego sprzętu zajmuje przynajmniej 10-12 h(żeby złapać podstawy). Bateria po naładowaniu potrafi pracować min. 20 h - 25 h bez straty dla osiągów. Mocowania samej sondy do sztycy sprawiają wrażenie wytrzymałych, zaś sam montaż wraz z gumowymi podkładkami, analogiczny jak w Minelabach. Wykrywacz posiada regulacje poprzez pokrędła - czułość, balans gruntu,dyskryminacje oraz dwa przełączniki siła sygnału i oraz iron mask. Dodatkowo występuję wejście słuchawkowe duży jack, regulacja głośności oraz regulacja zmineralizowania gruntu. Śmiało mogę powiedzieć że jestem zadowolony z zakupu, mimo że nie jest to wykrywacz typu włacz i szukaj tylko sprzet który trzeba przez chwilę przygotować do działania. Co na początku wydawało mi się trudne czyli ustawienie balansu gruntu i zmineralizowania wraz z nabraniem wprawy staje się intuicyjne i nie sprawia problemów. Podczas pracy na dużej czułości lubi czasem falszywie popiskiwać ale ten typ tak ma (zreszta jak wiele innych wykrywaczy). Jeśli chodzi o rezultaty to w miejscach gdzie byłem przekonany że nic nie jest mnie już w stanie zaskoczyć wyskoczyło pare bardzo drobnych fantów, które inne wykrywacze potrafiły przeoczyć (Explorer SE potem Ctx3030). Wykrywacz jest bardzo czuły na drobne przedmioty i to dla niektórych może być problemem (że meczą się od szpadla), ale jednocześnie potrafi zaskoczyć np w trybie dyskryminacji wyciągnąć kolor leżacy pod żelazem. Wykrywacz był ze mną w podróży, bardzo dobrze się składa, do średniej walizki wchodzi bez problemu. Obecnie wykrywacz zestroiłem z słuchawkami typu bluetooth oraz transmiterem podłączonym do gniazda sluchawek. Jest to duże udogodnienie. Reasumując pozdrawiam ''tureckiego handlarza'' :) , mimo waszych wątpliwości dostałem dobry sprzęt, wart ceny która za niego zapłaciłem. Pozdrawiam wesołych świąt.
Bohdan82
 
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 11, 2010 9:51 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: Bohdan82 » czw gru 25, 2014 7:05 pm

Jeszcze jedno chciałem powiedzieć że nie dostałem dywanu mimo zapewnień:D:D:D
Bohdan82
 
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 11, 2010 9:51 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: ProScan » sob gru 27, 2014 1:29 pm

finalnie nabyłem Nokte Velox od ww. ''tureckigo handlarza''


Czyli pojechał Pan do Turcji?

dostałem sprzęt w bardzo dobrej cenie.


To oczywiste - w Turcji tylko w dobrej cenie się kupuje.

Reszty mi się nie chce komentować, bo takie wpisy gdzie jedyną zasadniczą wadą jest że:

jest bardzo czuły na drobne przedmioty i to dla niektórych może być problemem


uważam za bezwartościowe i żenująco niewiarygodne. Inne wady od razu kontrowane: Ciężki - ale dobrze wyważony. Niestabilny - inne też tak maja. Dużo okablowania - da się uporządkować.

Ale do najgłupszych zaliczam:

inne wykrywacze potrafiły przeoczyć (Explorer SE potem Ctx3030)


Takie pierdoły może pisać ktoś, kto albo usiłuje coś reklamować, albo nie ma pojęcia o poszukiwaniach.

Pozdrawiam wesołych świąt.


Ja też, mimo zaśmiecania forum takimi "laurkami na cześć". Ostatni raz*) czytałem podobny tekst nt. Rutusa, który wyszedł spod klawiatury Vanwordena (akurat kręcił z nim jakieś lody). Kryptoreklama aż zęby bolą.

Czy "to" powstało w podziękowaniu za wytargowaną zniżkę? Sorry - ale tak to wygląda.

Mam nadzieję, że czytający nie dali się nabrać i że kiedyś doczekamy się rzetelnej oceny (z plusami i minusami) wykrywacza Nokta Velox (tylko zrobię nowy wątek, bo ten dotyczy akurat czegoś innego).

:pa

proscan

*)
(przepraszam - na forum Odkrywcy podobne teksty są nt. Armanda!).
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: Bohdan82 » pn gru 29, 2014 9:08 am

1. Sprzęt nabyłem od polskiego dystrybutora.
2. '' Reszty mi się nie chce komentować, bo takie wpisy gdzie jedyną zasadniczą wadą jest że:

jest bardzo czuły na drobne przedmioty i to dla niektórych może być problemem''

niefortunne sformułowanie z mojej strony ale mimo to ciesze się że przemógł Pan niechęć i jednak pochylił się nad postem
3. Nie jestem ekspertem,nie mam wykształcenia technicznego, jestem hobbystą i opisałem jedynie moje subiektywne odczucia dotyczące wykrywacza.
4. Nie dostałem dodatkowego rabatu jak Pan sugeruję, wykrywacz nabyłem zanim na tutejszym forum rozpętała się powyższa ''pyskówka''(chodzi o wątek wymiany zadań pomiędzy Panem a przedstawicielem Nokty w Polsce)
6. ''Czy "to" powstało w podziękowaniu za wytargowaną zniżkę? Sorry - ale tak to wygląda''-nie produkt był podemonstracyjny i dlatego nabyłem go z rabatem
7. Człowiek uczy się całe życie i jeśli w. Pana stwierdzenia ''Ale do najgłupszych zaliczam:

inne wykrywacze potrafiły przeoczyć (Explorer SE potem Ctx3030)'' są głupie postaram się użyć innych sformułowań.
6. Nie miałem zamiaru reklamować produktu Nokta Velox
7. ''Mam nadzieję, że czytający nie dali się nabrać i że kiedyś doczekamy się rzetelnej oceny (z plusami i minusami) wykrywacza Nokta Velox (tylko zrobię nowy wątek, bo ten dotyczy akurat czegoś innego).

:pa''
Mam nadzieję a nawet pewność, że czytający to forum są osobami, które same potrafią wyciągać wnioski z różnych informacji pojawiających się na forach,stronach dilerski, testach ''zależnych'' i ''niezależnych'' znajdujących się w internecie itp.
8. Z uwagi na naszą dotychczasową współpracę z miłą chęcią udostępnię ekspertowi Proscanowi wykrywacz do testów, oczywiście jeśli nie będzie Pan się zasłaniał notorycznym brakiem czasu.

Za osobiste wycieczki dziękuję i pozdrawiam.

'':pa''
Bohdan82
 
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 11, 2010 9:51 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: ProScan » pn gru 29, 2014 11:03 am

Dziękuję za wyjaśnienia. Przepraszam, że podejrzewałem o nieuczciwość przy tworzeniu tekstu j/w.

Co do samego tekstu, to moja ocena pozostaje niezmieniona. Powstał wg utartego schematu wypracowanego przez kryptoreklamiarzy piszących teksty tu i ówdzie (najwyraźniej to niezamierzona i nieświadoma inspiracja, bo takich tekstów pełno naokoło).

Jeśli chodzi o polskiego przedstawiciela, to wystarczyło napisać, że nie ma Pan zastrzeżeń, że jest pan zadowolony z dotychczasowego kontaktu, bo to i tamto. A o Velux można było założyć osobny wątek.

Co do jakości działania (sprzętu i sprzedawcy) to wszystko wyjdzie w momencie powstania jakichś problemów. Ja z kontaktem z Turkami mam do tej pory same niepozytywne doświadczenia i zapewnienia, że sprzedawca ich wykrywaczy nie ma z nimi problemów znaczą dla mnie dokładnie ZERO.

Co do wyciągania wniosków przez czytających, to rzetelność wymaga, aby skrajne oceny nie pozostały bez odzewu. Lub jak kto woli, akcja = reakcja. Ludzie w swojej masie generalnie nie myślą (bo nie potrafią, nie chce im się, nie maja czasu) - szukają gotowych wzorców, porad, wskazań. Szukają też swoich guru, autorytetów, mistrzów, którzy pokażą im drogę jaką mają iść, co wybrać. Na tym bazuje właśnie kryptoreklama tudzież psychotyczne osobniki, które lubują się być takimi "przewodnikami".

I dlatego też nie będzie więcej "testów" pisanych przeze mnie (da Odkrywcy), bo mało kto je czytał w całości (a jeszcze mniej rozumiało). Większość matołów patrzyła tylko na wykresy z centymetrami. Ręce opadały.

I to tyle.

Sukcesów w Nowym Roku!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nokta Fors Core/Garrett AT Pro/AT Gold/Tesoro Compadre?

Postautor: ProScan » wt wrz 04, 2018 11:15 pm

No i chyba wykrakałem.

Handlarz tureckimi wynalazkami wycofał się z rynku. Kto zapewnia serwis?

Niestety rozsądek nakazuje trzymać się pewnego kręgu cywilizacyjnego. Kraje aspirujące muszą się bardziej wykazać - a nie tylko ściemą reklamową - żeby ryzykować kupno ich egzotycznych "wynalazków".

Gdzie jest obecnie Turcja - każdy myślący widzi. Dokąd my zmierzamy - każdy myślący też widzi. Szkoda że myślący są w zdecydowanej mniejszości.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości

cron