Co pod wodę.

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Co pod wodę.

Postautor: giz » pn lis 03, 2014 12:58 pm

Witam!
Chciałbym zapytać co w tej chwili warto zakupić do nurkowania w słodkiej wodzie. Chodzi mi o wykrywacz "ogólnego przeznaczenia" - taki do wszystkiego . Nie musi być taki czuły jak Garrett Infinium. Najlepiej jakby miał czułość zbliżoną do Fishera 1280X Aquanaut. Najlepiej z maksymalnie dużą cewką.
Koszt nie ma większego znaczenia.
giz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 03, 2014 8:33 am

Re: Co pod wodę.

Postautor: ProScan » pn lis 03, 2014 1:11 pm

Proszę sporządzić listę dostępnych na ryku sprzętów i sprecyzować potrzeby (co ma być szukane i jak głęboko), to się wspólnie zastanowimy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co pod wodę.

Postautor: giz » pn lis 03, 2014 2:53 pm

DarkFish-07, Tesoro Shand Shark, Minelab Excalibur, Tesoro Stingray II, MD-3080, Uwex 725k, Uwex 722c.
Na drobnicę mam Infinium, który jest za czuły na miejsca zaśmiecone.
giz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 03, 2014 8:33 am

Re: Co pod wodę.

Postautor: giz » pn lis 03, 2014 3:12 pm

Zapomniałem dodać że najważniejsze kryterium to
niezawodność oraz serwis pogwarancyjny.
giz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 03, 2014 8:33 am

Re: Co pod wodę.

Postautor: ProScan » pn lis 03, 2014 3:19 pm

Dark Fish i UWexy, Sand Shark są impulsowe, więc skreślam - tylko na żelastwo (chyba że o to chodzi).

MD 3080 to podróba 1280 - raczej niezbyt pewna zabawka.

Excalibur - na drobiazg głównie, ale na inne rzeczy też się nada (bo własności takie same jak Sovereign). Raczej najlepszy wybór z tej listy.

Tesoro mają słabe osiągi - ale to może być ich zaleta w niektórych sytuacjach. Nie wiem, czy przypadkiem Stingray ma dyskryminację statyczną - to byłby plus.

Do kompletu pomyślałbym jeszcze od CZ 21 - jako uniwersalny jak najbardziej, bo do drobiazgu (zwłaszcza złotego) się nie nadaje.

:pa

proscan

PS
Co do serwisu to się nie wypowiadam. Chyba Dark Fish - jako rodzimy produkt :smt077

Wykrywacze podwodne wymagają specjalistycznej aparatury, choćby żeby dokonać prób ciśnieniowych, i dostępu do wszelkich części (choćby uszczelnień). Ponieważ miejscowi dystrybutorzy mają lokalny serwis w du..szy, to kupowanie wykrywacza podwodnego stanowi cholerne ryzyko. Z zachodnich serwisów, to najbliżej jest chyba Irlandia.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co pod wodę.

Postautor: giz » pn lis 03, 2014 9:33 pm

Cz21 chyba odpada bo nie ma do tego serwisu. Zresztą Fisher się strasznie popsuł - nawet nowe ciekną na kilku metrach, a niby są do 60, kable od cewki łamią się po 2-3 latach.
Mnie interesują wszystkie metale.
Jeśli chodzi o sprawdzanie szczelności to nie problem i nie trzeba do tego jakiegoś super specjalistycznego sprzętu. Wystarczy mała komora ciśnieniowa.
giz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 03, 2014 8:33 am


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości