Dylemat Eurotek czy inny

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: loki266 » wt lip 14, 2015 7:53 pm

Witam,postanowiłem sprawić sobie wykrywacz ze wskazaniem na kolorową drobnicę w cenie około,lub do 1000 złotych.Do tej pory,a raczej do roku 2008 moje jedyne doświadczenia były oparte na pracy z czymś z serii MD,oraz Ace 150.Tak więc po kilku letniej przerwie zrobiłem rekonesans po różnych forach i zgłupiałem.Obecnie rynek oferuje tak wiele różnorodnych wykrywek,a ile wykrywek,ilu poszukiwaczy,to tyle opinii.Wiem że takie tematy były wałkowane tysiące razy,nie mniej postanowiłem założyć osobny wątek z prośbą o ocenę kilku modeli detektorów.Oto lista:

Teknetics Eurotek PRO 8
Fisher F2
White's Coinmaster PRO
Garrett Ace 250

Opierając się na porównaniach dostępnych na stronie Metaldetectorreviews.net wybór pada na Tekneticsa,choć wyznaję zasadę jak wielu użytkowników Miejscówka>Ucho>Sprzęt,dokładnie w tej kolejności.A może powrót do starego,sprawdzonego Ace 150?Na obecną chwilę jest mi bliżej do cytatu z fraszki Jana Kochanowskiego "O doktorze Hiszpanie" (szedłem spać trzeźwo,a wsta(łem)nę pijany) niż do konkretnego wyboru.Dziękuje za wyrozumiałość w przypadku powielenia tematu i proszę o ocenę i poradę.

Pozdrawiam loki266.
loki266
 
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 19, 2007 4:17 am
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: ProScan » wt lip 14, 2015 8:58 pm

Witam,

Zmieniłem tytuł, żeby uwypuklić wykrywacz, którego chyba dotąd nie było na forum. No i widzę, że Kolega skłaniał się ku niemu, po lekturze wspomnianej strony (do której nie miałbym żadnego zaufania).

Ja niestety wiele w temacie do powiedzenia nie mam. Nie znam tego detektora. Słyszałem tylko jedną opinie od użytkownika, którego znam i była ona pozytywna.

Myślę że należy sobie zrobić zestawienie istotnych cech na podstawie tego wątku:

viewtopic.php?f=3&t=1142

i wybrać ten który najbardziej pasuje do tego czego się oczekuje. Osobiście nie widzę przewag Euroteka nad ACE 250 (Może ciężar? Wielkość wyświetlacza?)

F2 nie polecam. Pisałem już, że to niskiej jakości wykrywacz. Absurdalne zasilanie, absurdalne wymiary pudła etc - ale o tym wykrywaczu zmilczę, chyba że będziemy ciągnąć porównania z Eurotek.

Podobnie wiele dobrego nie ma do powiedzenia o Coinmaster - White's nie popisał się jakościowo -także o tym pisałem (Coimaster to to samo co PRIZM). Zasilanie równie głupie jak w F2.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: loki266 » śr lip 15, 2015 10:57 am

Biednemu zawsze wiatr w oczy,szkoda bo właśnie najbardziej chodziło mi o opinię Euroteka.W sumie sporo jest tego na różnej maści forach,jednak większość opinii jest na zasadzie "Uważam że jest kapitalny bo..... ja go mam" natomiast sceptycznie podchodzę do filmików na YT odnośnie "wyreżyserowanych" testów,a i Boże broń od testowania w powietrzu,które to moim skromnym zdaniem jest przydatne jak umarłemu kadzidło.Troszkę też poszperałem na angielsko języcznych forach,jednak do tego też podchodzę z rezerwą ponieważ mój angielski jest na zasadzie "Kali podnieść,Kali przynieść" Nie mniej zauważyłem iż za oceanem pomimo moich wątpliwych zdolności lingwistycznych zbiera on wiele pozytywnych opinii,ale zakładam że jest to kwestia popularności wśród użytkowników.Sam nie wiem,może jednak Ace 250.W sumie używałem 150,coś tam pewnie w głowie jak i z wyczuciem po latach zostało.

Pozdrawiam loki266

A może jednak powrót do źródeł,czyli stary,sprawdzony Ace 150?Czy aż tak bardzo odbiega 150 od 250?Słyszałem,a raczej czytałem że używanie Pinpointa przy standardowej cewce nie ma jakiegoś większego znaczenia.Czy te wszystkie tryby pracy w Ace 250 są tak naprawdę przydatne,czy jest to coś na zasadzie,jak coś jest do wszystkiego,to jest do niczego.
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2015 11:09 am przez loki266, łącznie zmieniany 1 raz
loki266
 
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 19, 2007 4:17 am
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: ProScan » śr lip 15, 2015 11:08 am

Eurotek to w zasadzie nowość, więc trudno o masowe opinie użytkowników.

Zasięgowo pewnie niewiele będą sie różnić od ACE 250. Moze różnice w szybkości? Może inna separacja żelaza?

W temacie ACE 250 to zawsze dobry wybór na początek (a szczególnie po przesiadce z ACE 150).

I tutaj mała prywata: viewtopic.php?f=4&t=3816

:pa

proscan

W tym wątku tylko porównujemy do Eurotek. Różnice ACE 150/250 są tutaj: viewtopic.php?f=3&t=307&p=1276&hilit=150+250#p1276
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: loki266 » śr lip 15, 2015 11:24 am

"Małą prywatę" widziałem,rozważam :) jednak mam dylemat czy właśnie te wszystkie bajery w Ace nie idą kosztem szybkości,separacji,nadmiernego wzbudzania itd na korzyść Euroteka.Odnośnie "małej prywaty" zakładam że jeśli od Kolegi,to mogę go traktować jakby był po profesjonalnym przeglądzie?

Pozdrawiam loki266
loki266
 
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 19, 2007 4:17 am
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: ProScan » śr lip 15, 2015 11:50 am

Pytania o "prywatę" proszę w Kramiku.

Co do Eurotek to wypada jeszcze rozróżnić Eurotek i Eurotek PRO

Eurotek to prymitywny dyrektorek, który porównałbym do ACE 150.

Do ACE 250 należałoby porównać do Eurotek PRO. Na korzyść tego ostatniego przemawia:

    Szerszy zakres identyfikacji (która jest numeryczna) dla żelaza.
    Regulacja głośności;
    Bogatsza identyfikacja tonalna;
    Sygnalizacja przesterowania;
    Sonda niewymagająca osłonki.

A na korzyść ACE:

    Ogólnie lepsza jakość - zwłaszcza klawiatury
    Sensowniejsze zasilanie;
    Programy - dla niektórych to może być ważne (dla mnie nie przy takich detektorach)

Parametrów użytkowych Eurotek nie znam - a to może być klucz, bo na papierze specyfikacja jest bogatsza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: endriu624 » pt sty 08, 2016 5:40 pm

Witam
Dzisiaj dojechał Eurotek Pro 8,mogę powiedzieć że jestem zaskoczony tym wykrywaczem,wykrywka bardzo stabilna i bardzo czuła ,bez problemu widzi w trybie bez dyskryminacji miniaturowe gwoździe czy mini zszywkę ,co dla mnie dobrze rokuje w poszukiwaniach meteorytów,bo miałem obawy co do żelaza, czytając że ma już ustawioną fabryczną dyskryminację na żelazo,a tu proszę jest OK.
Drugim zaskoczeniem jest sposób działania dyskryminacji,zupełnie inaczej niż w moim byłym EuroACE ,trzeba powiedzieć że Eurotek Pro ma dyskryminację z prawdziwego zdarzenia ,potrafi wyciąć żelazo i widzieć kolor, gdy te metale są obok siebie ,EuroACE pod tym względem nie radził sobie zupełnie,bo gdy wycięte było żelazo a kolorek był obok niego wykrywacz milczał . Co do funkcji ,a raczej jej ilości ,jest bardzo dobrze i nie ma potrzeby napychania tego wykrywacza w inne funkcje ,wykrywacz ma wszystko co potrzeba,i jest bardzo skuteczny.
Porównując jego cenę ok 1000 zł wykrywacz wart jest wydanej kasy.
endriu624
 
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 3:50 pm

Re: Dylemat Eurotek czy inny

Postautor: endriu624 » ndz sty 10, 2016 6:41 pm

Powoli zaczynam rozumieć działanie tego wykrywacza ,dotyczy to ustawień dźwięku ,wykrywka ma podzielony zakres siły dźwięku od 0 do 9 oraz od 10 do 20 , w pierwszym zakresie regulacji dźwięku [ 0 do 9] ,wszystkie sygnalizacje dźwięku, żelazo i kolor są płynnie regulowane ,natomiast od 10 do 20 ulega wzmocnieniu tylko dźwięk na żelazo ,czyli jeżeli ustawimy na 10 to wykrywacz nie sygnalizuje dźwiękowo żelaza lecz tylko kolor ,podnosząc stopniowo poziom dźwięku od 10 na 11 już zaczyna być słabo słyszalny dźwięk na żelazo, po mimo że dyskryminacja jest ustawiona na 00.
Czyli wniosek z tego że Eurotek Pro ma dwa rodzaje dyskryminacji.
endriu624
 
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 3:50 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości