Używka do 2500 na drobnicę.

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: dorek » wt wrz 08, 2015 7:09 pm

Witam wszystkich użytkowników forum.
Obecnie chodzę z Tesoro De Leonem i zastanawiam się nad zmianą wykrywacza.
Szukam drobnicy na polach, łąkach i nieużytkach. Nie interesuje mnie militarka.
Chciałbym kupić używkę, budżet to max. 2500PLN.
Mój wybór padł na
MXT TRACKER
Fisher F70/F75
X-TERRA 705
Ponieważ macie dużo większe doświadczenie w użytkowaniu wykrywaczy różnych firm proszę o opinię.
Który z wymienionych wykrywaczy wybralibyście i dlaczego a może macie inne propozycje?
dorek
 
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 11:00 am

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: ProScan » wt wrz 08, 2015 7:32 pm

To są równoważne wykrywacze. Każdy się nadaje do w/w celu. I o każdym można coś przeczytać na tym forum.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: dorek » wt wrz 08, 2015 8:47 pm

Fora już dawno przeczytałem ale po ich lekturze mam wrażenie, że najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy używali jednego, dwóch wykrywaczy i w większości wychwalają swój aktualnie używany wykrywacz. To trochę jak z samochodami, często użytkownicy chwalą aktualnie posiadany a jak już go sprzedadzą to dopiero wyrażają prawdziwą opinię na jego temat :) Dlatego zależy mi na opinii osób, które użytkowały wiele różnych wykrywaczy i rzeczywiście są w stanie je porównać.
dorek
 
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 11:00 am

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: ProScan » wt wrz 08, 2015 8:56 pm

Zapewniam, że poza mitomanami raczej nie będzie nikogo, kto używałby wszystkie 3 wykrywacze wystarczająco długo by dokonać wiarygodnego porównania.
Raczej dwa z nich i dokonał przesiadki. Chyba że jest. Dla mnie osiągi tych wykrywaczy są porównywalne a różnice mogą wynikać z rodzajów i wielości sond.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: damiano » śr wrz 09, 2015 12:38 pm

F70/F75 i X705 mogę między sobą z osobistego doświadczenia porównać.
Kolejność użytkowania właśnie taka jak napisałem.
Przy Fisherach Minelab wypada bardzo kiepsko moim zdaniem jeżeli chodzi o wyważenie i szybkość reakcji - jeżeli lubisz szybko reagujące, lekkie i dobrze wyważone sprzęty weź Fishera (F75 najlepsze wyważenie). Minelab na pewno nie będzie ustępował im głębokością na sondzie 10" DD (felerne uszy sondy - często pękają) pod warunkiem posiadania w Fisherach 11" DD.
Fisher ID 0-99 (co 1 punkt) a Minelab -12 do 48 ale co 2 punkty.
Niestety Fishery lubią bardziej kłamać sygnałem na kolor w przypadku dużej stali (X705 również) i żadna ustawiona dyskryminacja nie pomoże - z czasem można się tego nauczyć i nie będzie ci to przeszkadzało bo będziesz wiedział kiedy sprzęt chce cię okłamać.
Monopol na Fishera i Minelaba został złamany i już mamy alternatywnych dystrybutorów tej marki którzy nie robią problemów z naprawą.
Przy Fisherze prawie na 100% konieczne obowiązkowe strojenie sondy - będzie ciężko dojść z ustawieniem do czułości max.
Po De Leonie będzie ci trochę ciężko po przesiadce na sondy DD - namierzanie jest gorsze ale pole pokrycia gleby to wynagradza.
Ja ze swojej strony polecam Fisher'a ale warto żebyś pomacał sam te sprzęty bo znam takich co nie polubili Fishera mając Minelaba i odwrotnie ;)
Oświadczam że obecnie nie użytkuję żadnego z w/w modeli więc nie chwalę swojego ogonka 8)

O Whites'ie się nie wypowiem bo tego modelu skurat nie miałem, na pewno będzie cięższy, bardzo dobrze wyważony ale cięższy.
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: ProScan » śr wrz 09, 2015 5:42 pm

Sondy Fishera faktycznie często wymagają strojenia - ale plus jest taki, że da się to zrobić. W Minelabie jak coś będzie nei tak, to raczej po ptokach...

Monopol na Fishera [..] został złamany


Nic mi na ten temat nie wiadomo.

Z serwisem najmniejszy problem w przypadku White'sa.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: damiano » czw wrz 10, 2015 1:38 pm

Info nawet na stronie producenta już zostało zamieszczone ----> http://www.fisherlab.com/hobby/dealers.htm#Poland
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: ProScan » czw wrz 10, 2015 1:46 pm

Nie wiedziałem. Myślałem że mają tylko Bounty Huntery - z tej samej fabryki co Fisher.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: damiano » pt wrz 11, 2015 11:05 am

Wystartowali chyba w czerwcu lub lipcu br z dystrybucją.
Nie bardzo się reklamowali, ja również zupełnie przypadkowo się dowiedziałem.
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: ProScan » pt wrz 11, 2015 11:15 am

No to będę wiedział gdzie po części odsyłać ;)
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: zdzichu » sob wrz 12, 2015 7:10 am

W tej cenie co podałeś do 2500 pln masz w w promocji nowego T2 klasycznego(zielonego) z nowym oprogramowaniem . Powrócili na rynek z tym samym oryginalnym produktem w niższej cenie .
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: wiciu_r » sob wrz 12, 2015 8:45 pm

Z tych co podałeś to ja obstawiałbym F70. F75 nie znam, ale wątpię czy wnosi realnie jakieś istotne ulepszenia. 705 jest bardzo fajna, ale F70 ma lepszą ergonomię. Nie pamiętam zakresu regulacji sztycy 705, ale moim zdaniem w F70 ideałem byłaby (jeśli chodzi o mnie) sztyca dłuższa o jakieś 4-5cm. Porównywaliśmy kiedyś F70 i 705 i ZAWSZE fant widziany przez jeden z tych wykrywaczy był również widziany przez konkurenta i podobnie interpretowany.
Pozdro
wiciu_r
 
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Używka do 2500 na drobnicę.

Postautor: damiano » pn wrz 14, 2015 8:51 am

F75 ma tryby bP i CL (wersja LTD oczywiście) których w ogóle F70 nie posiada, posiada również tryb statyczny i jeszcze lepszą ergonomię niż F70. F70 jedynie w trybie slow może dorównać F75 ale raczej nie w wersji LTD a zwykłej "złotej" z trybem JE.
Przepaści między "złotą" a LTD nie ma ale tryb bP jest idealny na ścierniska np. żeby nie tracić zbytnio zasięgu.
Sztyca F70 może być przykrótka dla osób 180cm plus, niestety większość Fisherów tak ma bo konstrukcja nośna praktycznie ta sama.
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości