Akumulatorki NiZn 1,6 V

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Akumulatorki NiZn 1,6 V

Postautor: bobi10 » wt paź 27, 2015 11:24 am

Witam . Pytanie dotyczy akumulatorków , jak w temacie . Jestem zainteresowany zakupem tego typu akumulatorków do wykrywacza MXT Tracker , lecz chciałem najpierw zasięgnąć opinii .
Przykładowy link do akumulatorków ; http://www.conrad.pl/Akumulatory-NiZn-A ... &pi=252000
Jak widać , posiadają wyższe napięcie - 1.6 co daje 12,8 ( przy 8 szt. w moim przypadku ) . Mam nadzieję , że wykrywaczowi to nie zaszkodzi . Na dzień dzisiejszy używam Eneloop ( 9.6V ) , co mi się wydaje nieco małym napięciem , choć wykrywacz daje radę , ale czy nie było by to lepszym rozwiązaniem napięcie 12,8 , bardziej zbliżone do właściwego ?
I czy w ogóle była by jakaś poprawa na plus ? Proszę o rady i sugestie .
Pozdrawiam .
bobi10
 
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 3:28 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Akumulatorki NiZn 1,6 V

Postautor: ProScan » wt paź 27, 2015 7:32 pm

Moim zdaniem nic to nie zmieni. Raczej pojawi się problem z ładowaniem takiego cudaka.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Akumulatorki NiZn 1,6 V

Postautor: bobi10 » wt paź 27, 2015 8:24 pm

Dzięki za zainteresowaniem . Są dostępne ładowarki do tych "cudaków" , fakt , że nie tanie ( około 120-150 ) . No ale skoro to napięcie nic nie zmieni .... .
bobi10
 
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 3:28 pm
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości