z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: tomek64 » czw lis 26, 2015 10:50 am

dzień dobry,
proszę o za i przeciw "w temacie" zamiany Tesoro Ciboli , której używam od 5 lat i z której jestem zadowolony, na Whitesa Matrixa 6. Szukam tylko koloru, głównie na mazowieckich piaszczystych glebach )))
pozdrawiam
tomek64
 
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: ProScan » czw lis 26, 2015 6:03 pm

Raczej niekonieczne - chyba ze komuś potrzebna identyfikacja.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: tomek64 » pt lis 27, 2015 9:23 am

Dziękuję , pozostaję przy Cibolce :))
tomek64
 
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: ProScan » pt lis 27, 2015 10:15 am

Ściboli potrzebna jest przeróbka żeby można było chodzić na dyskryminacji z maksymalnym thresholdem, a przy namierzaniu z "normalnym" theresholdem. No i strojenie do gruntu. Tak poza tym to bardzo dobry detektor.

M6 i ścibolę zaprojektował ten sam człowiek.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: remi79 » ndz mar 06, 2016 11:16 pm

Witam
A właciwie to kto te detektory zaprojektował?
Ciekawi mnie jaK to sie odbywa- projetuje spec i sprzedaje firmom a i też zapewne pracują nad projetkami zespoły inzynierów.
Pozdrawiam
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: ProScan » ndz mar 06, 2016 11:28 pm

David Johnson.

Projektował także dla "dawnego" Fishera. Nie wiem czy był wówczas pracownikiem, czy freelancerem.

Obecnie jest związany kapitałowo z First Texas Manufacturing (czyli min. "nowego" Fishera). I stąd zapewne zastój w Tesoro - nic nowego nie wypuścili od czasów CIBOLA/VAQUERO (nie licząc odgrzewanego kotleta pt. Outlaw).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: tomek64 » czw maja 19, 2016 8:54 am

dzień dobry,
porzucam Cibolę na rzecz Tejona, chyba nie będę żałować ?
tomek64
 
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: lechowiec » pt maja 20, 2016 3:49 pm

Żałować może nie ale powodu do radości też za bardzo nie będzie. Tejon to szybki detektor przeznaczony na artefakty. Czuły ale hałaśliwy na żelazie zardzewiałym. Bardziej zaawansowany od Ciboli (podwójna dyskryminacja i VCO). Jest też poręczny spust (przełącznik). Niestety dalej tryb all metal pseudo statyczny z wysoko ustawionym SAT. Sygnalizacja dźwiękowa dalej przypomina popierdywanie wśród którego żelazo da się wysłyszeć ale już sam nie wiem ile brył srebra i złota przy tym zostawiłem w ziemii:) Moim zdaniem jak ma być postęp szukałbym bardziej zaawansowanego wykrywacza.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Postautor: tomek64 » ndz maja 22, 2016 2:39 pm

dzień dobry,
Tejona używam do szukania "koloru" - dzisiaj pierwszy wypad na przeszukaną wiele razy Cibolą miejscówkę i wyskoczyło kilkanaście głęboko siedzących w ziemi łusek i ładny polski guzik. :D
tomek64
 
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości