Zakupy na licytacjach

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Zakupy na licytacjach

Postautor: ProScan » ndz paź 02, 2005 9:45 pm

Witam,

Często podejmując decyzję o zakupie wykrywacza metali rozważana jest możliwość nabycia go na licytacji (allegro, ebay). Ceny takich wykrywaczy są zwykle niższe od cen proponowanych przez polskich dealerów. Przed zakupem prosimy uwzględnić co następuje:

1. Istnieje ryzyko zakupu wykrywacza z wadą. Wada może być ukryta (sprzedający nawet nie wie, że wykrywacz nie jest w pełni sprawny) lub ktoś po prostu "wciska kit" :shock: ;

2. Wykrywacze zakupione za granicą nie są objęte gwarancją - nawet jeśli są nowe (moje stanowisko TUTAJ);

3. Wykrywacz może nie posiadać instrukcji obsługi po polsku;

4. Koszty przesyłki (zwłaszcza przy zakupach na ebay-u) mogą być wysokie - lepiej się upewnić przed podjęciem licytacji.

5. Istnieje ryzyko natrafienia na oszusta, który przyjmie pieniądze, a nie wyśle sprzętu.

6. Towar sprowadzony z USA podlega ocleniu i co gorsza oVATowaniu. Jeśli komuś się udało nie zapłacić, to znaczy że mu się udało ;)

Nie zamierzam odwodzić nikogo od zakupów "z drugiej ręki", ale przestrzegam przed patrzeniem tylko na cenę.

Zachęcam do zadawania pytań na tym forum (ewentualnie bezpośrednio - mniej chętnie) co do opłacalności danego zakupu, dostępności ewentualnych części zamiennych, instrukcji obsługi itp.

Być może ktoś zechce przed sprzedażą sprawdzić wykrywacz. Takie badanie z wystawieniem odpowiedniego certyfikatu i ewentualnie gwarancji będzie oczywiście płatne. Koszt ustalany indywidualnie dla każdego przypadku z osobna.

Nie wykluczam także zbadania wykrywacza na zlecenie kupującego.

Zapraszam !

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zakupy na licytacjach

Postautor: ProScan » czw lut 21, 2008 10:16 am

Ostrzegam przed zakupem wykrywacza kupionego od złodzieja, który kradnie (robi ksero i dodaje do sprzedawanego wykrywacza) moje instrukcje.

Ja nie planuję podejmować żadnych "akcji odwetowych" wobec osób, które działają na moją szkodę, ale życzę sobie by taka osoba nigdy o nic mnie nie prosiła.

Rezerwuję sobie prawo do nie podejmowania kontaktu ze złodziejami i paserami, którzy kupują u złodzieja.


:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zakupy na licytacjach

Postautor: ProScan » pt cze 19, 2009 7:27 pm

Ponieważ w ostatnim czasie miałem dwie mało sympatyczne przeprawy z osobami, które kupiły coś na allegro, co okazało się być nie do końca sprawne, uprzedzam:

- wysłanie czegoś do mnie do naprawy wiąże się z koniecznością odczekania w kolejce (średnio 2-3 tygodnie) na naprawę. Pisze o tym, bo ludzie, którzy dowiadują się po fakcie, że z ich wykrywaczem jest coś nie tak (i tyle trzeba czekać – pewnie coś strasznie poważnego!) robią się nerwowi, tak jakbym był współwinny ich wyboru :smt021

- próba wikłania mnie w rozgrywkę kupujący - sprzedający zakończy się bardzo wysokim rachunkiem za usługę (obejmującą samą naprawę jak i głupią korespondencję, telefony i ogólnie zmarnowany czas i nerwy).


Poza tym:


- Nie biorę najmniejszej odpowiedzialności za to, że ktoś napisał "był na przeglądzie/naprawie/wymianie czegoś w firmie ProScan". Odpowiadam jedynie za to, co było naprawiane (nie za cały wykrywacz) do 3 miesięcy od daty naprawy.

- Nie jest moim obowiązkiem informować potencjalnego kupującego, co było przedmiotem naprawy i jaka jest historia danego sprzętu (robię to według uznania - osoba, która była moim klientem, którą znam, ma większe szanse na odpowiedź tego typu). Udzielam informacji co myślę o danym typie (a niekoniecznie egzemplarzu) wykrywacza, w ramach forum "Czy to dobry wybór".

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron