Co po At Pro ? Już sam nie wiem co wybrać .

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Co po At Pro ? Już sam nie wiem co wybrać .

Postautor: Niewypał » czw lip 21, 2016 10:35 pm

Witaj ProScan , Witajcie drodzy poszukiwacze.

Jak w temacie . Sprzedaje At Pro aby spr czegoś nowego i innego . Podam teraz kilka wykrywaczy które mam na oku i już sam nie wiem który wybrać taki mam mętlik w głowie ...Proszę o wyrozumiałość i rzetelne podpowiedzi. Widziałem były już tematy z kilkoma wykrywaczami poruszane ale nie znalazłem w nich godnej informacji/podpowiedzi i daty postów również lekko po terminie. A więc zacznę:

Ad 1.) Golden Mask 5 . Cena około 2200 zł.

dużo tańszy niż at pro lecz co mnie w nim ciekawi to ten wykres jeśli chodzi o ID oraz zmiana częstotliwości z 8 na 18 KHZ. piszą że dużo lepsze niż cyferki...lecz pytanie czy skoro tańszy to czy czasem nie zamienię siekierki na kijek ?

Ad 2.) Minelab Safari . Cena około 3200 zł.

Nie znam tego sprzętu . tryby pracy monety , monety/biżuteria oraz inne ( nie wiem czy można coś mieszać po swojemu w nich ) . czy faktycznie jest to tak jak piszą kosa na monety czy tylko tania reklama aby się dobrze sprzedawał . No i ta wieloczęstotliwość , nie bardzo wiem jak przekłada się na efekty.

Ad 3.) XP GOLDMAXX POWER . Cena około 2700 zł.

Analogowy wykrywacz firmy XP . Posiada wyciszanie żelaza i pracę na 18 KHZ. Jest sens go kupować czy lepiej dołożyć i DEUS ?

Ad 4.) XP DEUS . Cena około 3700 zł. ( z samym panelem )

Słynny XP Deus. Cena kosmos . Każdy chwali itp itd ... lekki to on jest więc ergonomia pracy od razu staję się lepsza. Możliwość zmiany częstotliwości . Bogaty panel w ustawienia ?? faktycznie taki bogaty ?? są tam tricki które ułatwią poszukiwaczowi pracę ? Czy te 3700 to zwykłe płacenie za bajery czyli lekkość i zdalne wysyłanie danych ???

Podsumowując :

Wiadomo nie ma wykrywacza kompletnego ... Zawsze trzeba kilka polmosów oraz folii wykopać . Lecz pytanie czy któryś z tych wykrywaczy ułatwi pracę w polu ? Mogę wydać na tego Deusa te 3700 zł tylko czy jest sens? Zwracam się w takim razie z prośbą głownie do ProScana ( bo widzę że ma Pan pojęcie ) oraz do innych użytkowników owych wykrywaczy. A może polecacie coś innego ??? czekam na podpowiedzi . pozdrawiam.
Niewypał
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 19, 2016 6:22 pm

Re: Co po At Pro ? Już sam nie wiem co wybrać .

Postautor: ProScan » pt lip 22, 2016 6:56 am

Ad 1.) Golden Mask 5 . Cena około 2200 zł.


Nie znam tych wykrywaczy. W zasadzie żadnego GM nie znam - a do bułgarskiej technologii zaufania nie mam. Tutaj należałoby poczekać na jakieś wiarygodne opinie użytkowników.

Ad 2.) Minelab Safari . Cena około 3200 zł.


O tych wykrywaczach już było - osobiście szukałbym zamiast tego jakiegoś używanego Explorera (to są świetne wykrywacze). Po co przepłacać.

Ad 3.) XP GOLDMAXX POWER . Cena około 2700 zł.


Tutaj Deus LITE byłby lepszym wyborem.

Ad 4.) XP DEUS . Cena około 3700 zł. ( z samym panelem )


To na pewno dobry wybór, o ile cena do przyjęcia. Wykrywacz nie jest tak wyrafinowany technicznie jak Explorer, ale prostota i łatwość przekonfigurowania daje naprawdę spore możliwości. Cena wysoka, ale relatywnie akceptowalna.

O większości wykrywaczy już byto na forum - proszę przeszukać i tam dopytać. Jeśli to jest wątek o "co po AT PRO", to należałoby zacząć od listy oczekiwań (z ołówkiem w ręku; viewtopic.php?f=3&t=1142 ). Ale proszę być niemal pewny, że sama zmiana wykrywacza nie spowoduje cudownego polepszenia skuteczności w terenie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co po At Pro ? Już sam nie wiem co wybrać .

Postautor: Niewypał » pt lip 22, 2016 10:02 pm

Dzięki ProScan za odp . właśnie liczyłem na Twoją odp . No to nic pada wybór na XP DEUS z panelem. Jedynie co słuchy mnie doszły że ten akumulator w tych cewkach wysiada . Prawda to według Ciebie co siedzisz w tym temacie ?
Niewypał
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 19, 2016 6:22 pm

Re: Co po At Pro ? Już sam nie wiem co wybrać .

Postautor: ProScan » pt lip 22, 2016 10:18 pm

Na pewno kiedyś wysiądzie. Póki co, nikt do mnie nie zwrócił się w kwestii wymiany.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość