Spectra V3 czy Alter71 ?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Spectra V3 czy Alter71 ?

Postautor: remi79 » pn maja 14, 2018 8:46 pm

Co wybrać ? używana Spectra V3 czy Alter 71 na użytek ogólny na warunki europejskie. Zakładam używana spectra kosztuje tylko co nowy Alter.
Skupmy sie na walorach detekcyjnych, użytkowych, pomijając sympatie do marki, upodobanie do koloru, serwis , dostępność cewek, chromowane felgi itp.
Pozdrawiam.
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Spectra V3 czy Alter71 ?

Postautor: ProScan » pn maja 14, 2018 8:58 pm

Chętnie poczytam jakąś relację porównawczą kogoś, kto miał okazję pracować z oboma wykrywaczami.

Ja mam jakieś rozeznanie z V3, ale kompletnie nie mam osobistych danych ws Altera.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra V3 czy Alter71 ?

Postautor: lechowiec » wt sie 20, 2019 10:03 pm

Używałem Spectry V3i a kolega Altera. Chodziliśmy obok siebie. Spectra to zaawansowana maszyna i w jakichś nietypowych trudnych warunkach są większe szanse, że ją opanujeny o ile wiemy po co są te wszystkie funkcje. Rozbudowana diagnostyka potrafi się bardzo przydać ale...

Hmm w trakcie typowych statystycznych poszukiwań nie przekłada się to specjalnie na jakość i ilość znalezisk. Często kolega miał lepsze efekty niż ja. Nie ukrywam tutaj, że kolega jest moim zdaniem lepszym poszukiwaczem niż ja a moje zainteresowania poszukiwaniami skupiają się w dużej mierze na sprzęcie i rozwiązaniach technicznych.

Spectra ma dużo lepszą identyfikację. W zasadzie lepszej nie widziałem w żadnym innym sprzęcie. Spectra dostarcza zaawansowanych informacji co się dzieje pod sondą i wspomaga tym samym operatora podczas optymalizacji nastaw. Alter jest na tym polu dużo bardziej ubogi. Zdarzało mi się instruować kolegę co ma znienić aby uspokoić Altera bo wiedziałem co jest przyczyną problemów, gdyż takie same zakłócenia miałem u siebie w Spectrze. Kolega mógł jedynie próbować robić coś po omacku.

Alter ma płynnie zmienianą częstotliwość. W pewnych warunkach może dać to przewagę.

Generalnie w trakcie typowych poszukiwań gdzie poruszamy się szybko i nie mamy czasu na zaawansowane nastawy jakakolwiek przewaga Spectry maleje.

Osobiście nie zamieniłbym Spectry na cokolwiek innego, ale posiadam i używam również inne wykrywacze, które są choćby od Spectry lżejsze i bardziej ergonomiczne, nierzadko w pewnych warunkach efektywniejsze (szczególnie w zaśmieconym żelazem terenie).

Mimo tego zawsze wracam do Spectry bo jej użytkowanie daje mi największą satysfakcję.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Spectra V3 czy Alter71 ?

Postautor: ProScan » śr sie 21, 2019 7:54 pm

Bardzo dziękuję za tą osobistą, popartą doświadczeniem opinię.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra V3 czy Alter71 ?

Postautor: lechowiec » sob sie 24, 2019 9:03 am

Nie ma sprawy.

Dzisiaj Spectra to już dość leciwy wykrywacz ale pozornie. Jak sięgam pamięcią jest już chyba 10 lat na rynku. To bardzo długo patrząc na obecne trendy. White's do dzisiaj nie wprowadził na rynek kolejnego następcy i to w tak długim okresie czasu.

Patrzęc z perspektywy czasu Spectra wyprzedziła mocno swoją epokę. 10 lat temu dostaliśmy uniwersalną maszynę wieloczęstotliwościową z bezprzewodowymi słuchawkami sterefonicznymi. Do tej pory na dobrą sprawę nikt nie pokazał nic co można by bezpośrednio do Spectry przyrównać. Wyłączając oczywiscie Minelaba który ma swoją koncepcję detektora multi f.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości