Co kupić ? W miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Co kupić ? W miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las

Postautor: walus70 » sob sty 20, 2007 8:15 pm

Witam ! Mam do pana prożbe o doradzenie jaki kupić sprzęt w miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las . Będzie to mój pierwszy wykrywacz ale na pewno przed kupnem poproszę kogoś posiadający ten sprzęt o instruktaż praktyczny . Cena nie jest zaporą .Proszę o radę gdyż jest Pan ekspertem w tej dziedzinie , a czytając fora dyskusyjne o sprzęcie mam mętlik co kupić . Z góry dziękuje i pozdrawiam Krzysztof P.S. Gdzieś po głowie chodzi x-terra 70
walus70
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:48 pm
Lokalizacja: LESZNO

Re: Co kupić ? W miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las

Postautor: k.nowak » sob sty 20, 2007 9:34 pm

witam
ehhhhh może nieco za poważny na początek
jestem już tendencyjny ;) powiem white's 6000 pro xl
na angielskim ebay ciągle można dostać nówke
sprzęt w 100% uniwersalny
pzdr
k.nowak
 
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 18, 2006 12:03 pm

Re: Co kupić ? W miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las

Postautor: ProScan » sob sty 20, 2007 10:17 pm

Witam,

Zacznę od autocytatu z innego forum:

Nie podejmuję się doradzać koledze, którego nie znam, nie wiem jakie ma potrzeby, warunki fizyczne itd.

W ogóle bardzo niechętnie odpowiadam na pytania kto co ma kupić. Bo niby dlaczego ? Przecież nie ja ten wykrywacz będę potem używał. Innym "doradcom" też sugeruję większą wstrzemięźliwość.

Wszystkich zawsze zachęcam do wysłuchiwania różnych opinii, gromadzenia informacji, osobistych przymiarek, a na końcu do podjęcia samodzielnej decyzji, za którą bierze się odpowiedzialność jednoosobowo.

Jest bardzo mało wykrywaczy, które można polecić w ciemno każdemu. Jednym z nich jest np. wykrywacz z serii Whites 6000/5900. Innym np. Fisher 1266. Oba już nie produkowane.

Pytający o wybór wykrywacza ma teraz kilka opinii, między innymi moją, o jednym z wykrywaczy. Niech sam wyciąga wnioski.

proscan


Myślę że wiele pokrywa się z tematem powyższego zapytania. Nawet co do wyboru modelu zgodziłem się z K.Nowakiem :P

X70 wydaje mi się dobrym wyborem. Lekki, o dużych możliwościach, bogatych funkcjach, a przy tym prosty w obsłudze (co ważne dla początkującego). Znam jednak tylko model X50. X70 podobno jest lepszy. Nie wiem, nie sprawdzałem. Potencjalnie wygląda że tak jest na prawdę. Wiele osób znanych mi (niemal) osobiście sobie go chwali, ale nawet na tym forum, były głos(y) powątpienia.

Proszę o radę gdyż jest Pan ekspertem w tej dziedzinie


Na pewno nie jestem ekspertem w dziedzinie dawania rad. :D

To że widziałem bardzo dużo wykrywaczy, wiele z nich testowałem, niektóre używałem w terenie nie oznacza, że mam monopol na wiedzę co jest najwłaściwsze i że wstrzelę się w czyjeś potrzeby.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Dylemat w wyborze uniwersalnego wykrywacza.

Postautor: Ziemianin » sob lis 30, 2013 2:38 pm

Witam,

Potrzebuje pomocy w doborze wykrywacza metali.
Na zakup wykrywacza przeznaczyłem 2500 zł. Wykrywacz może być używany lub nowy.
Za te pieniądze widziałem na gwarancji Garretta GTI 2500 oraz Minelaba xterra 705.
Zastanawiałem się także nad czymś z Rutusa.
Wykrywacz będe używał w weekendy wybierając się w miejsca gdzie spodziewam się coś znaleźć.
Interesuje mnie wykrywacz uniwersalny zarówno na kolorki jak i militarkę.
Nie zraża mnie powolne uczenie się wykrywacza.
Chce tylko dobrze ulokować te pieniążki.
Tak by wykrywacz mi pare latek posłużył - zebym nie myslał go zaraz zmieniac.
Wiem że wada gti jest waga, to mnie nie zraża.
Co byście wybrali na moim miejscu spośród tych wykrywaczy, ewentualnie coś innego?

Pozdrawiam
Ziemianin
 
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 30, 2013 12:08 pm

Re: Co kupić ? W miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las

Postautor: ProScan » sob lis 30, 2013 4:03 pm

Podczepiam pytanie pod istniejący wątek.

O GTI 2500 jest wątków mnóstwo, więc proszę przeanalizować co zostało napisane.

I jeszcze to (zawsze adekwatne, przy wyborze wykrywacza): viewtopic.php?f=3&t=1142

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co kupić ? W miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las

Postautor: Ziemianin » śr gru 04, 2013 5:19 pm

Po długiej lekturze doszedł do listy rozpatrywanych Whithes Mxt Pro i Minelab explorer.
Zastanawiam się jak to jest z kupowaniem wykrywaczy od firm saperskich, gdzie są intensywnie użytkowane.
Czy elektronika w takich wykrywaczach uległa znacznemu zużyciu ?
Ziemianin
 
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 30, 2013 12:08 pm

Re: Co kupić ? W miare uniwersalny tz. 60% pola 40% las

Postautor: ProScan » śr gru 04, 2013 5:28 pm

Saperzy nie słyną z dbałości o sprzęt. Elektronika w wykrywaczach się nie zużywa, wszystko co mechaniczne i na zewnątrz wykrywacza, to tak. No i zalania wodą, korozje, te sprawy...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości