co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: warwick » śr lis 16, 2005 7:06 pm

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71731259

co to za wykrywacz???
raczej sprzęt w stylu "wykrywacz skarbów" czy moze cos godnego uwagi

dzieki za odpowiedz
podrawiam Piotr
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » śr lis 16, 2005 9:44 pm

Witam,

To jest wykrywacz impulsowy. Żadne czary-mary.

Swego czasu było to wściekle drogie.

Ten z aukcji jakiś kombinowany (chyba dorabiane zewnętrzne zasilanie).

Raczej na specjalne okazje.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: Denar » sob lis 19, 2005 9:19 am

Ten wykrywacz to niemiecki Sniffer XR 71. Kiedyś kosztował 3650 DM.
DM to jakaś połowa obecnego euro.
Denar
Sprzedawca
 
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 10, 2005 5:43 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: jacobs » pt gru 17, 2010 9:13 pm

Witam!
Pytanie do Proscana: czy może Pan coś więcej napisać o tym sprzęcie: SNIFFER XR71?
Przeglądając tabelę osiągów w oryginalnym prospekcie producenta można wnioskować że to bardzo dobry wykrywacz.
Nawet pewien "znany" konstruktor pochodzenia bułgarskiego oferuje gotowe zmontowane układy elektroniczne do samodzielnego montażu.
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » pt gru 17, 2010 9:43 pm

To detektor impulsowy produkowany raczej w Anglii a nie w Niemczech (nie pomne nazwy firmy - mam gdzieś dane). Zresztą trudno dociec i mogę się mylić. Jest też znany jako Eurodec.

Schemat wyciekł do internetu (zasadnicza część układu była zalana żywicą) i rozmnożył się na mnóstwo mutacji, wariacji i bezczelnych kopii. Nawet jest książka w której opisano jego budowę (podobno celowo są błędy w podanym schemacie).

Co do zasięgów to nie wiem za dużo. Kiedyś miałem takiego ze zwykłą sondą w naprawie (oryginał, a nie klon), to po wyżyłowaniu parametrów miałem ok. 40cm na monecie.

Konstrukcja z lat 90-tych (a może nawet wcześniejsza) i nie ma sobie co głowy zawracać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: jacobs » pt gru 17, 2010 9:55 pm

Zaryzykuję taką oto tezę polemizującą z ostatnim Pana zdaniem: niekoniecznie konstrukcje liczące sobie już lat kilkanaście nie zasługują na uwagę.
Obecny trend w produkcji wykrywaczy poszedł raczej w stronę rozbudowanych systemów dyskryminacji a po drodze zapomniano o zasięgach... A przecież nie wszyscy poszukiwacze zainteresowani są zalegającymi na złotych piaskach monetami, prawdziwe fanty niekoniecznie duże zalegają w okolicach 1m i tu pojawia się problem...

Zapytałem o ten konkretny model ponieważ niedawno miałem możliwość zobaczyć jak sprawuje się w terenie (fabrycznie oryginalny) i robił wrażenie...
Ponieważ dobry sprzęt np. Lorenz jest często poza zasięgiem większości poszukiwaczy warto szukać substytutów a te istnieją...

Swoją drogą wielu zdziwiłoby się ile to już lat ma podstawowy układ detektora Lorenz który jest bazą dla dzisiejszych produktów...
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » pt gru 17, 2010 10:03 pm

Tego nie neguję, że jest to w swojej klasie bardzo dobry sprzęt, ale nie chcę tutaj budować mitów, że "kiedyś to były wykrywacze".

To klasyczny PI o "normalnych zasięgach". Gdybym miał do wyboru starego 5900 a tego sniffera, nie wahałbym się ani chwili, chyba że cena byłaby taka sama.

Jeśli ktoś chce mieć dobrego PI, to Sniffera może rozważyć, tylko i tak nie ma gdzie kupić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: zdzichu » pt gru 17, 2010 10:15 pm

Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 10:21 pm przez zdzichu, łącznie zmieniany 2 razy
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: jacobs » pt gru 17, 2010 10:15 pm

Zgadzam się co do kwestii mitu że "kiedyś to były wykrywacze" z zastrzeżeniem że w niektórych przypadkach stare oznacza naprawdę porządną jakość i osiągi...

Co do wyboru między 5900 a Snifferem już bym dyskutował ale to kwestia czego się szuka: na pewno będą przypadki kiedy PI zobaczy coś czego niestety nie będzie widział np. 5900 i nie chodzi mi tu o jakieś potężne głębokości ( okolice 1m.)

Co do zakupu Sniffera: można kupić gotowy układ, są schematy(bez błędów)i za niewielkie pieniądze można mieć sprzęt zbliżony parametrami z np. Lorenzem (oczywiście bez zabawki typu data log)
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » pt gru 17, 2010 10:22 pm

Co do zakupu Sniffera: można kupić gotowy układ, są schematy(bez błędów)i za niewielkie pieniądze można mieć sprzęt zbliżony parametrami z np. Lorenzem


Tylko że to nie będzie Sniffer tylko jakiś bułgarski klon. Nie wykluczam że ten klon jest równie dobry jak oryginał, ale nie mówimy tu o klonie, tylko o oryginale.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: jacobs » pt gru 17, 2010 10:27 pm

Skąd pewność że to klon a nie oryginalne PCB Sniffera?
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » pt gru 17, 2010 10:29 pm

Bo firma która produkowała Sniffera już nie istnieje.

:pa

proscan

Tym sposobem Sniffer się sklonował na masową skalę:

http://www.amazon.fr/D%C3%A9tecteurs-m% ... 908&sr=1-1
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: zdzichu » pt gru 17, 2010 10:46 pm

Można i tak , porównanie do klona delty . http://www.findmall.com/read.php?34,134 ... sg-1342130 Ten Bułgarski klon to Scorpion sg-10 pro
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » pt gru 17, 2010 10:57 pm

Nie róbmy śmiechu i amatorskich konstrukcji nie przyrównujmy do oryginału. Możemy dyskutować o jakichś tam modelach, ale nie w wątku o Sniffer.

Następcy Sniferra należy raczej szukać gdzieś tutaj:

http://www.electron.de/php/artikel.php? ... t+MD+606+P

Nie wykluczam że ta firma maczała palce w Snifferze. Coś mi się obiło o uszy, że swego czasu niemiecki dystrybutor usamodzielnił się i sam zaczął produkować detektory (ale nie wiem w którym kościele mi to dzwoni).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: jacobs » pt gru 17, 2010 11:24 pm

A oto i schemat Sniffera:

http://www.md4u.ru/files/XR-71.pdf
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Następna

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość