co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » sob gru 18, 2010 12:09 am

To jest schemat czegoś co powstało poprzez "reverse engineering" Sniffera.

Czy to jest w 100% schemat Sniffera XR 71 ja nie mam pewności. A Pan?

W każdym razie jest to jedna z chętniej powielanych konstrukcji, gdyż w tym modelu nie było przetwornicy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: jacobs » sob gru 18, 2010 9:02 am

Z wiedzy którą posiadam schemat Sniffera jest pochodną projektu Delta Pulse którego ojcem był znany Eric Foster.

Tak więc w dużym uproszczeniu można stwierdzić że to on jako pierwszy stworzył ten schemat.

Co do książki "Das Kompendium der Metalldetektoren" to opinie o celowych błędach wzięły się z powszechnego braku zrozumienia opisanych tam projektów, autor był zasypywany setkami pytań nawet tak banalnych dotyczących parametrów konkretnych podzespołów...

Ten który krąży w sieci pochodzi bezpośrednio od niego, to że przedsiębiorczy bułgar czerpie z tego zyski to już inna bajka...

Podobnie sprawa wygląda z diagramem GoldScana IV, schemat jest dostępny i powielany.
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » sob gru 18, 2010 5:26 pm

Z tego co wynika z emaila od samego Erica Fostera, to on nie jest twórcą Sniffera (a Delta Pulse to jego kolejny bułgarski klon).

Pokopałem trochę w archiwum i firma, która to produkowała nazywała się: Pulse Technology Ltd.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: jacobs » sob gru 18, 2010 6:45 pm

Podobno to schemat detektora Pulse Star II :

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-12/454199fd.jpg
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » sob gru 18, 2010 6:46 pm

"403 - Forbidden"

Poza tym, proszę się trzymać tematu - Pulse Star nie ma nic do rzeczy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: Lampart » ndz mar 18, 2018 11:12 am

https://www.youtube.com/watch?v=I-oW3DpPNwY
https://www.youtube.com/watch?v=drw3DHgMOdc
Produkuje je chyba firma Teknoloji Ekbi (link pod filmikiem) razem z dostępnymi modelami. Numer Kierunkowy Tunezja lub Turcja.
Czy ktoś próbował na podstawie schematów zbudować taki wykrywacz ramowy ? Wersja 2 lub nowsza.
Lampart
 

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » ndz mar 18, 2018 11:24 am

Profesjonalizm tej "firmy" poznać po profesjonalizmie wykonania tego drugiego filmiku (pierwszy tez z cyklu "kto zrobi z siebie większego idiotę").

Bądźmy poważni.

Skąd zainteresowanie takimi konstrukcjami?

Ja nie wiem kto skonstruował DELTA PULSE - ale na pewno ktoś to u nas zrobił. A jeśli zrobił, to się nie przyzna, albo powie, że ma własną cudowną wersję. Mitomanów u nas nie brakuje. Podobnie w Turcji czy w Tunezji. Mentalnie nam blisko do tych krajów.

Czy nie ma kogoś kto nie zżyna chamsko z Erica Fostera albo z innych zachodnich konstrukcji?

:palm

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: Lampart » ndz mar 18, 2018 4:59 pm

Niektóre filmiki z Delta 2 lub 3 są interesujące pod względem zasięgu, a schematy krążą po forach i stąd zainteresowanie.
Strasznie mało o Delcie i chyba ktoś z 5-6 lat temu sprzedawał poskładane, ale chyba wersja pierwsza, a mnie interesuje 2 lub 3.
Lampart
 

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » ndz mar 18, 2018 5:45 pm

Najczęściej są to testy takiej jak ten pierwszy. O zwykłych manipulacjach nie wspomnę. Nie należy brać tego na serio.

Racja Delta Pulse był sprzedawany (zapewne przez wielu). Ta jutubowa wersja to zapewne ma LCD jako dodatek.

Jeśli ma Pan jakiegoś linka do bardziej profesjonalnego opisu urządzenia, to można spojrzeć i podyskutować.

Najlepsza byłaby strona gdzie ktoś zamieszcza schemat, opisy, oscylogramy itd. Większość stron które znam przedstawiają złożona całość i cenę, za która można kupić. Czyli bezwartościowy reklamowy bełkot.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » ndz mar 18, 2018 7:27 pm

Zasięgi tego typu urządzeń są bardzo silnie zależne od jakości zestrojenia elektroniki (zwłaszcza te bez mikrokontrolera).

Niestety większość "klepaczy PI" nie posiada nawet oscyloskopu dwukanałowego, żeby zobaczyć co im wyszło. A jak mają, to nie wiedzą co z nim zrobić.

Nie zwracałbym uwagi na to, co ktoś pisze w swoich ogłoszeniach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: Lampart » śr mar 21, 2018 11:53 am

Na forach kilku to konstruowało i niektórzy pisali, że odpalili,a le to stare wpisy i te osoby już się nie udzielają. Podobno sporo o tym jest na forum geotech, ale ja tam nie mam konta. Jeśli faktycznie to tak działa to chyba to chyba najtańsza rama z najlepszymi parametrami? Jabel z ramą coś taniej, ale delta zasięgi lepsze sądząc po opisach.
Lampart
 

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » śr mar 21, 2018 6:55 pm

Może i lepsze, ale zrobić detektor nie mając podstawowej wiedzy i przyrządów jest bardzo trudno.

Lepiej działający "jakoś" niż niedziałający w ogóle.

Lepszy jabol w garści, niż wino w winnicy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: Pendulum11 » czw paź 03, 2019 9:17 pm

Witam mam pytanie bo jestem w posiadaniu wykrywacza sniffer xr71 4000 orginalnego,tato zaplacil w93 roku za niego 4000marek w conrad electronic,
W pewnym momencie przestal dzialac dokladnie z 12 lat temu i tato oddal go do naprawy w polsce jeszcze tego czasu i elektryk podmienil uklady scalone,ale od tamtej pory wykrywacz zwariowal i zaczol dawac sygnal na byle metalu i wogole nie dziala na szpuli na 4 metry,do dzis nie dziala,czy jest mozliwosc kupienia plytki lub orginalnych ukladow albo schemat jak powinno to wygladac?
Pendulum11
 
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 03, 2019 9:02 pm

Re: co to za sprzęt ?? Sniffer XR 71

Postautor: ProScan » czw paź 03, 2019 9:38 pm

Ja się nie podejmuję napraw sprzętu w których ktoś grzebał. Zwłaszcza gdy jakiś niedouczony matoł wymienia po kolei, jak leci, wszystkie układy.

Oryginalnego schematu nie mam.

W internecie dostępne są schematy, które prawdopodobnie dobrze odzwierciedlają oryginał:

np.: https://forum.cxem.net/index.php?/topic ... fer-xr-71/

Układy są bardzo typowe i łatwo dostępne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości