wybór pomiędzy XTerra a Muszkieterem

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

wybór pomiędzy XTerra a Muszkieterem

Postautor: kongo » pn gru 05, 2005 2:49 pm

No własnie jaki wybór dokonać na uwadze mam dwa wykrywacze no może 3 interesuje mnie narazie tylko zobrazka i wstepnych parametrów technicznych X-terra 30 i bardziej znany ze strony praktycznej musketer(ek) temat:oczywiście drobnica nawet bardzo drobna(denarki) czy w tym wypadku x-terra czy musketer a może x-terra 50 ale to inna bajka cenowa ale może warta tej ceny dlatego pytanie kieruje do Pana a może poleciłby pan coś innego wedłog własnych napewno dużych doświadczeń z wykrywkami
kongo
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: wybór pomiędzy XTerra a Muszkieterem

Postautor: ProScan » pn gru 05, 2005 7:56 pm

Witam,

Nie wiem jak się zachowają na denarkach te wykrywacze, ale parę ogólnych zdań mogę napisać:

Muszkieter na plus:

- ma ręczną kompensację gruntu;
- jest tańszy od Xterra;
- ma większą sondę.

Muszkieter na minus:

- cięższy;
- nie ma identyfikacji;
- sonda DD, więc trudniejszy w namierzaniu.

Xterra 30 na plus

- leciutki wykrywacz;
- ma identyfikację i pomiar (a właściwie szacowanie głębokości monety);

Xterra 30 na minus

- sztywna nastawa kompensacji gruntu;
- brak trybu statycznego (poza pinpointem) - mniej ważne przy szukaniu monet;

Sądzę że Xterra 50 byłaby na pewno lepsza, zwłaszcza z sondą na wyższą częstotliwość. Oczywiście nie ta klasa cenowa.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości