Pinpoint w Teknetics T2

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: dalen » sob lut 09, 2008 12:04 am

Witam.
Kilka dni temu kupiłem w Vikingu Tekneticsa T2. Wyczytałem w instrukcji (którą czytałem chyba już ze trzy razy), że można ustawić czułość PINPOINTU. Fabrycznie jest podobno 60. W instrukcji jest napisane że naciska się pinpoint i trzymając go kręci się pokrętłem SETTINGS regulując jego czułość.
Robię tak jak jest opisane i nic się nie dzieje. Czy robię coś nie tak???

cytat z instrukcji strona 17:
"REGULACJA CZUŁOŚCI W TRYBIE PINPOINT
Fabryczne ustawienie czułości w trybie pinpoint to 60. By zmienić to ustawienie należy:
1) Pociągnąć za spust by włączyć tryb namierzania. Nie zwalniać spustu.
2) Kręcić gałką SETTINGS by zmienić czułość.
Kręć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara by zmniejszyć czułość, zgodnie z ruchem by zwiększyć."
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 12:24 am przez dalen, łącznie zmieniany 1 raz
dalen
 
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2008 10:12 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: ProScan » sob lut 09, 2008 12:23 am

Witam,

Proszę sprawdzic ile opcji jest dostępnych w "# of tones"

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: dalen » sob lut 09, 2008 12:26 am

Czy chodzi oto że mam starsze oprogramowanie? Bo raczej tak. bo opcje kończą sie na "4"
dalen
 
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2008 10:12 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: ProScan » sob lut 09, 2008 12:32 am

Na to wygląda.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: dalen » sob lut 09, 2008 12:41 am

No więc jeżeli mam starszą wersję oprogramowania, czy jest możliwość jej aktualizacji. I czy ta zmiana będzie miała znaczący wpływ na osiągi wykrywacza.
dalen
 
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2008 10:12 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: ProScan » sob lut 09, 2008 12:50 am

Takiej możliwości raczej nie ma, ale proszę skontaktować się ze sprzedawcą w tej sprawie. Ja też to zrobię ze swojej strony.

Zasięgu to raczej nie zmieni - ot kosmetyka w działaniu. Odrębna regulacja czułości w trybie pinpoint jest niewąpliwie kusząca (marketingowcy nie śpią), ale zważywszy, że nastawa znika po wyłączeniu zasilania moża ją uznać za gażdżet. Czułość namierzania ustala się poprzez zawężanie sygnału, czyli naciskanie spustu w pobliżu znaleziska.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: dalen » sob lut 09, 2008 12:58 am

Serdecznie dziękuję.
:pa
dalen
 
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2008 10:12 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: dalen » śr lut 13, 2008 6:43 pm

ProScan pisze:Takiej możliwości raczej nie ma, ale proszę skontaktować się ze sprzedawcą w tej sprawie. Ja też to zrobię ze swojej strony.



Witam. Tak jak Pan radził, napisałem meila w tej sprawie do Vikinga i co, no i cicho. Żadnej odpowiedzi z ich strony. Po prostu uznali że jak nikt się nie zapytał czy to wykrywacz z nowym czy starym softem, to można mu wcisnąć ze starym bo i tak prawdopodobnie się nie zna.

P.S.
W instrukcji jest napisane że jest regulacja czułości pinpoita, u mnie tego nie ma. Teoretycznie sprzedano mi "uszkodzony wykrywacz". Czy w takim razie nie mógł by on trafić do serwisu aby to naprawiono?(w tym wypadku chyba powinna być wymieniona cała płytka). Oczywiście wszystko w ramach gwarancji.
dalen
 
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2008 10:12 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: ProScan » śr lut 13, 2008 9:45 pm

Witam,

Rozmawiałem z Vikingiem w tej sprawie, ale nie we wszystkich jej aspektach.

Oni mają tylko te z najnowszym softem w tej chwili, tak więc nie jest to promocja polegająca na wypychaniu staroci (wszak trwa), co sugerowali niektórzy.

Zresztą publiczne akcje oczerniające kogoś, bez uprzedniego wyjaśnienia sytuacji są niezbyt fair, by nie powiedzieć inaczej.

Gdyby mi ktoś publicznie obrabiał mi d... po czym chciał coś ze mną załatwiać, to drogą ugodową chyba wiele by już nie ugrał. Ot, to taka uwaga życiowa.

A wracając do sprawy, z tego co wiem z wczoraj to nikt do nich w tej sprawie nie pisał, ale tam jest kilka osób do których ten email mógł dotrzeć. Proponuję telefon. Myślę że sprawę da się załatwić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: Juras » śr lut 13, 2008 10:11 pm

Witam, a jednak da się sprawdzić wersję softu.
ODEPCHNĄĆ CYNGIEL PINPOINTA DO PRZODU, PRZYTRZYMAĆ PRZYCISK MENU I DRUGĄ RĘKĄ WŁĄCZYĆ WYKRYWACZ
Na wyświetlaczu pojawi się 6.0 jeśli jest nowy soft - sprawdzałem tak jest.
pozdrawiam
juras
Juras
 
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 14, 2007 9:52 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: dalen » śr lut 13, 2008 11:23 pm

Witam.
@Proscan
Nikogo nie oczerniam, po prostu jestem bardzo rozgoryczony całą tą sytuacją i takie mam odczucia bo wykrywacz kupowała mi moja żona jako prezent i ona się czuje jeszcze gorzej niż ja. :(
Wysłałem drugiego meila do sklepu a jutro spróbuje się dodzwonić i może się coś wyjaśni.

@ Juras
Sprawdziłem tak jak napisałeś no i u mnie pokazał się napis P5. Czyli wszystko jasne. :(

Poadrawiam
dalen
dalen
 
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2008 10:12 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: Miras1260 » śr mar 18, 2015 12:49 pm

Witam. A u mnie wyswietla oprogramowanie w wersji 9.0 Czy to mozliwe ? Wykrywacz sprowadzilem bezposrednio z Usa
Miras1260
 
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 17, 2015 12:28 pm

Re: Pinpoint w Teknetics T2

Postautor: ProScan » śr mar 18, 2015 2:07 pm

Możliwe. Nie wiem. W 2015 r pojawiła się kolejna mutacja T2. Najlepiej zapytać polskiego dystrybutora.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron