Sovereign GT

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Sovereign GT

Postautor: Zapytanie_email » pn sty 09, 2006 8:54 pm

Witam,

od kilku dni mam u siebie nowego Sovereigna [...]

I w tym rzecz, w mieszkaniu robiąc test w powietrzu sygnalizuje 1gr. na 14cm w trybie DISC i 8cm w trybie AM. Czułość na max, ale podobnie jest na auto. Głośnośc na max, słuchawki na max..wydaje mi się że to za mało.

Jest nowy jeszcze pachnie świeżością a farba na gwarancji ledwie wyschła a ja już panikuje:) Mam pytanie, czy to dlatego że w mieszkaniu jest tyle zakłóceń? W każdym pomieszczeniu jest to samo, ale bloki jak to bloki beton i stal zbrojeniowa.

Czy takie wyniki sa normalne?

Jak to powinno wyglądac w terenie?

Jak powinno wyglądać w gruncie? Jeszcze trochę poleżę więc sam na razie tego nie sprawdzę:(

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Sovereign GT

Postautor: ProScan » pn sty 09, 2006 9:41 pm

Witam,

Wieloczęstotliwościowe Minelaby nie brylują w rankingach testów powietrznych. Dlaczego tak jest tłumaczyłem (częściowo) tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=82

Mimo wszystko podane zasięgi są chyba jednak za niskie. Nie wiadomo jednak w jakich warunkach wykonany był test. Zbytnio bym nie panikował. Polecam kontakt ze sprzedawcą. Na serwis zdecydowanie za wcześnie ...

Orientacyjne zasięgi można porównać tutaj:

http://wwwdark.w.interia.pl/testy.htm#minexs

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

.

Postautor: DarekD » czw sty 12, 2006 10:27 pm

W terenie zasięg jest lux. Juz się uspokoiłem:)
Po godzinie stwierdzam że "trochę waży".
Jeśli chodzi o PINPOINT to o ile Rutus tego nie opatentował to powinni skopiować z Ultry:) Rozwiązanie obecne jest..wydaje się gorsze.
Darek
DarekD
 
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:01 am
Lokalizacja: Kutno

Re: Sovereign GT

Postautor: Zapytanie_email » pt sty 24, 2014 4:40 pm

Witam Panie Andrzeju,

Jestem dość świeżym posiadaczem wykrywacza Sovereign GT marki Minelab. Chciałbym się zwrócić z zapytaniem, ponieważ nurtuje mnie jedna kwestia, na temat której nie mogę znaleźć jednoznacznej, rzetelnej informacji. Otóż na kilku forach (szczególnie tych zagranicznych), użytkownicy Sovereigna GT firmy Minelab, toczą spory o to, który z tych dwóch trybów jest głębszy : Disc czy AM Pinpoint.
Niektórzy twierdzą, iż w trybie AM PP można osiągnąć niebywałe wręcz zasięgi (z rozróżnieniem celów po subtelnych różnicach w charakterystyce sygnału) o wiele większe niż w trybie dyskryminacji, innni, że jest wręcz odwrotnie. Czy posiada Pan może wiedzę na ten temat i czy jest możliwość uzasadnienia tego pod kątem technologicznym.
Oczywiście mail jest czysto grzecznościowy, także prosiłbym o ewentualną odpowiedź, wyjaśnienie tej kwestii, jeśli znajdzie Pan tylko odrobinę wolnego czasu.

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Sovereign GT

Postautor: ProScan » pt sty 24, 2014 5:08 pm

Witam (aczkolwiek nie wiem czy ten email jest do mnie adresowany).

W sovereing GT trzeba rozróżnić tryb AM od trybu pinpoint.

W trybie AM można pracować ze sztywną nastawą dostrojenia do gruntu lub ze strojeniem. W obu zasięg jest wyraźnie mniejszy niż w trybie DISC. Po co wprowadzono? Nie wiem.
Tryb AM istniał tylko w modelu Sovereign z roku 1991 i powrócił w GT (dla naiwnych małolatów, którzy nie pamiętali tego modelu z 1991). Ciemny lud to kupił. Pozbywał się modeli XS czy ELite, bo żeby kupić najnowszy cud techniki: GT (ani 1cm nie lepszy od poprzedników).

I tyle w tym temacie. Więcej danych w naszym artykule w piśmie Odkrywca 2010/04 str. 57-62.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości