Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: Heruss » ndz kwie 20, 2008 2:12 pm

Witam
Jak obiecałem wrzucam testy Tejóna'a. Mam nadzieję że przydadzą się komuś. Testy robione przy normalnie zestrojonym wykrywaczu. Na super strojeniu (MaxBoost nie był do końca rozkręcony ponieważ wykrywacz przestawał być stabilny) i na AllMetal.
Testy robione na właczonej dyskryminacji ciut powyżej IRON.
Pozdro
Heruss
PS. wszystko jest opisane na wykresie i w tabelce. Oczywiście brany jest pod uwagę sygnał pożądny a nie taki którego by się nie kopało.
PS2 całkiem miłe zaskoczenie.... :smt098
Obrazek

Obrazek
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: ProScan » ndz kwie 20, 2008 2:52 pm

Dzięki!

Czy sonda 9x8 ?

Rozumiem, że test na słuchawkach. Jakich?

Zrobie zestawienie z moim testem Vaquero, ale na oko widać że różnice na plus wyraźne w All metalu. Na dyskryminacji gorzej o kika cm (?). Na SS circa to samo.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: Heruss » ndz kwie 20, 2008 3:15 pm

Sorry że nie napisałem :oops: , oczywiście sonda standart 9x8 może różnice powodowane tym że nie używałem słuchawek lub że zaniżałem ciut osiągi biorąc naprawdę dobry sygnał. A tak normalnie to standartowe słuchawki Tesoro używam żaden wodotrysk hehe miałem kiedyś podobne made in UssR niczym się nie różniły :D
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: Heruss » ndz kwie 20, 2008 3:20 pm

Jakie miałeś strojenie do gruntu? Ja robiłem test w lesie i nastroiłem do gruntu pożądnie. Ale szczerze myślę że poprostu brałem naprawdę pożądny sygnał pod uwagę.
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: ProScan » ndz kwie 20, 2008 3:25 pm

Bez słuchawek? No to bardzo dziwne, bo ja robiłem na słuchawkach i zasięgi w ALL METALu uzyskiwałem znacznie słabsze. Wygląda na to że Tejon ma wyraźnie lepszy ALL METAL od Vaquero.

SiD, dasz radę zrobić swój test na Vaquero?

Korzyści na plus Vaquero w moim teście zapewne można tłumaczyć, że moja tolerancja dla jakości sygnału była większa, by nie narazić się na zarzut ze zaniżam. A i tak zostałem chamsko zaatakowany i oskarżony o dołowanie marki.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: ProScan » ndz kwie 20, 2008 3:26 pm

Ja stroiłem na ferryt - wyszło gdzieś w połowie zakresu, chociaż trudno mi określić, bo pokrętło wieloobrotowe.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: Heruss » ndz kwie 20, 2008 3:33 pm

Niestety słuchawki pożyczyłem ....z innym wykrywaczem 2 dni temu i jeszcze ich nie dostałem. Co do testów i ich zaniżania, to ja chyba podobnie jak Ty próbujemy "dołować" markę...z tą tylko różnicą że ja uważam że Tesoro to jedne z najlepszych wykrywaczy :uhaha i jestem im wierny od początku (no prawie od początku :) ) Jak kiedyś się jeszcze dorwę do miedziaków amerykańskich to powtórzę test i spojrzę bardziej przychylnym wzrokiem na sygnały. Ale szczerze ja bym takich nie kopał...
Pozdro
Heruss
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: ProScan » ndz kwie 20, 2008 3:33 pm

Obrazek
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: SiD » ndz kwie 20, 2008 5:30 pm

Oczywiście test radę zrobić dam, ale termin jest bliżej nieokreślony gdyż nie mam amerykańskiego bilonu i będę musiał wybrać się z tej okazji do kantoru specjalnie, bo rozumiem, że w kantorze dostane monety USA?

Druga sprawa to tolerancja na sygnały, proszę mnie nie traktować jako doświadczonego i osłuchanego użytkownika, ze sprzętem chodziłem nie tak duło i dość dawno temu, teraz męczę głównie X70 i XLT
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: SiD » ndz kwie 20, 2008 5:33 pm

A i jeszcze jedno, można prosić opis z czego jest zrobiona każda z monet USA użytych do testu? I stopień jej przewodności na jakiejś skali albo w porównaniu do czegoś? Wiem, że kiedyś coś takiego było gdzieś opisane, ale myślę, że jakiś fajny .jpeg można by sobie zapisać na dysku, żeby wiedzieć w przyszłości jak się kształtuje zasięg danego wykrywacza na przedmioty o danej przewodności.
Pozdrawiam
SiD
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: ProScan » wt kwie 22, 2008 11:56 pm

Nie bardzoo rozumiem o jaki jpg moze chodzić?

Co do danych odnośnie monet, to szczególy (tylko czy to bardzo istotne?)można znaleźć na wikipedii:

np.
http://en.wikipedia.org/wiki/Quarter_%2 ... es_coin%29

A monety, to prędzej w jakimś sklepie numizmatycznym...

Myślę, że tutaj chodzi nam o porównanie sprzętów i weryfikację wykonanych testów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón -zasięgi powietrzu

Postautor: Jacek Kupijaj » czw sty 03, 2013 8:57 pm

Dzień dobry ja robiłem test powietrzny Tejona mam nowego 3 miesiące cewka standart 9x8 ustawienia jak powyżej tylko dyskryminacja na foil ,ale czułość nie na 10 tylko koniec czerwonej kreski ,1grosz wsp. 29cm a pudełko od pasty średnica 7cm sygnalizuje z odległości 76cm =D> test robiony bez słuchawek pozdrawiam :)
Jacek Kupijaj
 
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 29, 2012 3:53 pm
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości