Ogólnie o wykrywaczu Fisher 1225 X

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: Ogólnie o wykrywaczu Fisher 1225 X

Postautor: Zapytanie_email » śr maja 04, 2011 9:04 am

Witam mam pytanko mam Fishera 1225x i pytanie na czym polega dokładnie przeróbka na 1236, czy dodając ten potencjometr można wycinać takie przedmioty jak folia aluminiowa czy na przykład skorodowane przedmioty??? proszę o odpowiedz i ewętualny koszt takiego zabiegu pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Ogólnie o wykrywaczu Fisher 1225 X

Postautor: ProScan » śr maja 04, 2011 9:07 am

Wątek odświeżony, wobec tego muszę go zaktualizować:

- usuwam informację cenową (bo nieaktualna);
- zaznaczyć, że podana informacja bardziej dotyczy 1235 (a nie 1236). Model 1236 znacznie różni się od 1235 i przeróbka byłaby zbyt karkołomna (czytaj - niemożliwa).

1225 i 1235 różnią się tylko pokrętłem częstotliwości, które umożliwia odstrojenie się od zewnętrznego źródła zakłóceń, ale nie ma wpływu na własności detekcyjne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ogólnie o wykrywaczu Fisher 1225 X

Postautor: tommygun1939 » pt maja 06, 2011 9:16 pm

Pozwolę sobie dodać parę słów od siebie ,gdyż jestem w posiadaniu Fishera 1225-x. Folię alu można bez problemu wywalić ustawiając dyskryminację na 5. Jednak trzeba sie liczyć z tym ,że cienkie monety srebrne mogą zostać pominięte.( potwierdzam to własnymi testami) Poza tym na tej nastawie nie nakopiesz się złomu. Ja osobiście chodzę na dyskrymie 4 i jeśli bierze żelastwo to tylko większe ( konserwy, puszki). Mniejsze elementy żelazne albo wogóle nie dają sygnału albo sygnał jest urywany i od razu wiem ,że trzeba go zignorować. Niektórzy mówią ,że jeśli chcesz wycisnąć max zasięg w glebie to należy chodzic na dyskrymie ustawionej na minimum i przy sygnale zwiększać ja stopniowo. Wybróbowałem tą metodę i powiem ,że w zaśmieconym terenie to jest raczej niemożliwe bo wykrywka piszczała mi na każdym kroku. Osobiscie z ciekawości wygonałem test w gruncie i mogę śmiało stwierdzić ,że zasięg na dyskryminacji minimalnej nie różnił się od tego przy nastawie dyskrymy na 4. Używam sondy 10.5"
tommygun1939
 
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 21, 2010 8:19 pm

Re: Ogólnie o wykrywaczu Fisher 1225 X

Postautor: flippper » pt cze 10, 2011 11:31 am

Witam,

Też jestem szczęśliwym posiadaczem fihera, i dodam tylko od siebie że regulacja głośności jest możliwa (chociaż nie polecam). Po wyciągnięciu z obudowy elektroniki, obok pokrętła czułości najbliższy potencjometr stacjonarny (nie wiem jak to się fachowo nazywa) reguluje głośność. Ale nie grzebcie lepiej w ustawienia innych, ciężko potem wrócić do ustawień pierwotnych. Ja muszę powiedzieć że pogrzebałem i lekkie "podregulowanie" chyba zrobiło mi czulszego fishera, niestety nie ma nic za darmo, jest ciut czulszy i ma minimalnie większy zasięg, ale kosztem większych szumów. Tak że w sumie nie polecam grzebania, zysk niewielki.

Poza tym; miałem kiedyś konfrontację z ACE 250, smigaliśmy na tym samym polu, i wg mnie mój sprzęcior bezapelacyjnie wygrał. Nie dość że przeczesałem 2/3 pola w tym samym czasie, to wyciągnąłem praktycznie same kolorowe graty (w tym jedna fajna monetka (niestety tylko jedna), wielkości 20-to groszówki, z chyba 15 cm w głąb). ACE też w porządku, ale kolega ciągle coś stroił, zmieniał, dopasowywał, a ja szedłem i czesałem, pierdziało cały czas ale w końcu zna sie już te pierdnięcia :)

Ogólnie tym co go nie mają - polecam.
flippper
 
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 10, 2011 9:38 am

Re: Ogólnie o wykrywaczu Fisher 1225 X

Postautor: ProScan » pt cze 10, 2011 11:36 am

Czy konkurencja z ACE była uczciwa? Tzn czy używaliście sond o zbliżonych rozmiarach ?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ogólnie o wykrywaczu Fisher 1225 X

Postautor: KrisssK » pt cze 10, 2011 12:04 pm

I drugie pytanie: co można w ACE ciągle ustawiać? :smt102
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Poprzednia

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron