Tesoro Cortes

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: Tesoro Cortes

Postautor: Heruss » czw maja 07, 2009 10:02 pm

Witam
mam Tejona ale niestety nie odpala mi się ten link (a dokładniej filmik) na Youtube.... #-o co mam potwiedzić lub obalić? Jak macie jakieś sugetie to sprawdzę. Powiem tylko że Tejon mile zaskakuje zasięgiem (przedtem maiłem Tesoro Bandido II uMAX i był tak o 40-50% płytszy) Choć powiem szczerze Że i tak 90% fancików zalega płytko w zasięgu prawie każdego wykrywacza (ale to pewnie wiecie z własnego doświadzcenia). Co do Tejona stwierdzam objektywnie (i to nie tylko moje potwierdzone zdanie) że Tejon "lubi" bardziej żelastwo. ostatni przykład dwie blaszki z nierdzewki super sygnał na dyskryminacji na "Foil" i na Atl dyskrymie ciut powyżej TAB (to już wysoka dyskryminacja pomija małe cieńkie sreberka) .Kumpla Bandido II uMAX dawał paskudny sygnał jak żelastwo (odłamek=badziew) Moim Bandytą (zresztą takim samym jak kumpel ma) też bym takich nie kopnął.

Obrazek

Powiedzcie jakie mam testy zrobić to je zrobie.
pozdro
Heruss
PS co do <jedynego,najlepszego> dealera Tesoro hehe to po 2 rozmowach z nim postanowiłem (a miałem taką możliwość) kupić sobie Tesoraka z hameryki sam. Potem przywiozłem lub sprowadziłem przyjacielom jeszcze kilka piszczałek Tesoro i co ostatnio usłyszałem jak sprzedawałem piszczałkę MAłżowinki (tesoro Conuistador uMAX)... że PAn W. nie będzie się na mój temat (i na temat tego wykrywacza)wypowiadał bo jest na mnie obrażony i ze mną nie rozmawia :eager :uhaha ciekawe ... tka jak byśmy siędobrze znali... no może z postów moich na "O" zachęcających do sprowadzania wykrywaczy ze Stanów.
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Cortes

Postautor: ProScan » czw maja 07, 2009 10:15 pm

Proszę sprawdzić zasięg na "uno euro" i na obrączkę d'oro.

Czułość - tuż przed polem czerwonym. Dyskryminacja - tuż ponizej Iron.

:D

proscan

PS
Tutaj bardziej realne osiągi: http://www.youtube.com/watch?v=2GamxRTvQT8
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Postautor: Heruss » pt maja 08, 2009 7:39 am

Czułość - tuż przed polem czerwonym. Dyskryminacja - tuż ponizej Iron.

Dyskryma na poniżej Iron to raczej nie na nasze realia (ja akurat najczęściej chodzę w okolicy 3city odłamki stalowe to było by jedyna rzecz, której pościęcał bym czas na kopanie :lol: )
Po weekendzie zrobię test i wrzucę wyniki.
Pozdro
Heruss
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Cortes

Postautor: SZZ » pt maja 08, 2009 8:33 am

jacek1 pisze:Wypada poczekać na nowy model Tesoro może coś dobrego wprowadzą na rynek :)

A dlaczego kolego uparłeś się na zabawkę marki Tesoro? Kumpel przesiadł się z ciężkiego i nieporęcznego Sovereigna GT na X-terrę 70 i jest bardzo zadowolony bo sprzęt ma niezły zasięg, jest lekki i ergonomiczny, nie żre dużo prądu, ma prostą i intuicyjną obsługę, wymienne cewki, a po rozłożeniu zajmuje niewiele miejsca.
Pozdrawiam
SZZ
SZZ
 
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 07, 2005 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tesoro Cortes

Postautor: ProScan » pt maja 08, 2009 8:39 am

No tak - jeśli ma się zamiar czekac na nowy model Tesoro, to jest to co najmniej nierozsądne, bo to może być za miesiąc, albo za rok, dwa, trzy.

A i tak nie wiadomo co wymyślą.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Postautor: jacek1 » ndz maja 10, 2009 6:13 pm

Witam

Nie upieram się przy Tesoro i na pewno w Polsce bym nie kupił po rozmowie telefonicznej z naszym dystrybutorem.

Chcę coś z punktowym namierzaniem i najlepiej z pokrętłami oraz lekkiego.

Mam Quattro i zasięgi ma b.dobre ale ergonomia jest słaba a zaczyna mi siadać bark.

Mam wykrywacz analogowy Compass i to jest rewelacja ,namierzanie,ergonomia,prostota ma kupę lat i wciąż działa ale chcę coś nowszego.

Myślę jeszcze o Fisher CZ-3D

Ważne jest dla mnie namierzanie żeby nie ganiać fantów po polu.

Ja już kupiłem Tesoro Cortes w Anglii ale gościu sobie tak poleciał po kulkach że ..... to jest temat na inny wątek i trzeba uważać na zakupy z internetu.

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Tesoro Cortes

Postautor: SZZ » wt maja 12, 2009 11:33 am

A czemu nie F75? Ma jeden przycisk i jedno pokrętło, co pozwala zmieniać ustawienia operując tylko kciukiem. CZ-3D to już dosyć starszawa konstrukcja.
Przy odrobinie wprawy namierzanie cewką DD nie stanowi żadnego problemu i pin point nie jest potrzebny, bo przełączanie się jest tylko stratą czasu. Namierzasz kolego pas, w którym zalega znalezisko - najsilniejszy sygnał w momencie kiedy nad centrum znaleziska przechodzi oś cewki - połączenie dwóch D. Zmiana pozycji o 90 stopni, namierzasz drugi pas i na przecięciu pasów centrum znaleziska masz namierzone. Przy okazji wiesz mniej więcej, jak duże jest znalezisko. A potem tylko cztery nacięcia szpadelkiem, zdejmujesz warstwę darni i wybierasz ziemię warstwami na kilka kupek - w zależności od głębokości zalegania przedmiotu.
Pozdrawiam
SZZ
 
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 07, 2005 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tesoro Cortes

Postautor: jacek1 » śr maja 13, 2009 7:35 pm

Witam

Byłem w Viki... i oglądałem F 75 ale chciałbym obejrzeć w akcji.Czy istnieje taka możliwość kolego SZZ.
Jestem z bliskich stron stolicy.

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Tesoro Cortes

Postautor: SZZ » śr maja 13, 2009 8:43 pm

Jest taka możliwość. U Proscana są wyłączone prywatne wiadomości więc skontaktuj się ze mną na adres [email protected]
Pozdrawiam
SZZ
 
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 07, 2005 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tesoro Cortes

Postautor: ProScan » pt cze 05, 2009 5:47 pm

Proszę sobie poczytać, jak kolega SZZ jest gnojony i opluwany publicznie, za to tylko, że ośmielił się podzielić swoją prywatną opinią na temat sprzętu, który posiadał.

http://www.odkrywca-online.pl/cortes-vs ... tml#653356

Pytam: dla kogo i po co powstało forum Odkrywcy? Do robienia kryptomarketingu przez sprzedawców wykrywaczy, czy dla ich użytkowników?

To że ja jestem bezkarnie obrażany jest od dawna normą - zdążyłem przywyknąć. Nadepnąłem na odcisk kilku osobom i bardzo jest im nie na rękę że w ogóle istnieję. A moderator jest jaki jest, jakoby w ogóle go nie było.

Mam nadzieje że kolega SZZ jak i inni "szeregowi" (przepraszam za tą rangę ;) ) posiadacze wykrywaczy, mający własne zdanie, nie dadzą się sterroryzować i zostawić pola ściemniaczom, pyszałkom i hochsztaplerom.

Ja wrócę za jakiś czas na forum Odkrywcy - wspomogę. Już nie bedę mógł niczego zablokować, co mi się zarzuca. Porozmawiamy wówczas na różne trudne tematy.

:lol:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Postautor: terenowiec69 » pt cze 05, 2009 8:31 pm

Forum odkrywcy schodzi na dziady,już mi sie nie chce nawet tam logować.
Szkoda gadać.Same pyskówki. :wq
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Tesoro Cortes

Postautor: ProScan » pt cze 05, 2009 8:55 pm

Pyskówka ludzka rzecz - ważne by umieć odróżnić, kto zaatakował, a kto się tylko broni, rozsądzić kto ma rację i agresora ukarać. I zrobić to szybko, zanim pyskówka się rozkręci.

To jest właśnie zadaniem moderatora, który musi czytać ze zrozumieniem wszystko co się pisze i mieć rozeznanie kto jest kim, żeby cokolwiek zdziałać. No i nie być rozlazłą ciapą.

A wracajac do tematu - zdaje sie, że kolega Jacek kupił jednak Corteza. Prosimy o wypowiedź z pierwszej ręki.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cortes

Postautor: Edik » sob cze 06, 2009 2:58 pm

Fora internetowe są jak rzeka... Płyną swoim nurtem... Można tylko podejść do sprawy skrupulatnie, przedstawić pewną wiedze na dany temat i zapisać to w sieci jako odnośnik...

Cortez to praktycznie to samo co DeLeon. Nieznaczne zmiany w realizacji ID(w Cortes trochę bardziej bogaty odczyt), wszystko zmontowane na tej samej płytce drukowanej. Te same procedury strojenia itd.

Gdyby się skupić tylko na "sercu detektora" - generatorze sterującym cewką nadawczą, to widać w tych projektach pewną oszczędność, która jest przyczyną takich a nie innch zasięgów, dużo gorszych od np. Tejona.

Pozdrawiam
Edik
 
Posty: 46
Rejestracja: pt sty 06, 2006 10:05 am

Re: Tesoro Cortes

Postautor: martin » wt cze 16, 2009 9:52 am

A czasem to jest tak , że moderator wyjedzie na dwa tygodnie z żoną bez internetu , zobowiązań i pracy :) , czy to tak to trudno zrozumieć ?
P.S. Uwielbiam Twoją krytykę na mój temat :) Naprawdę , ona zawsze poprawia mi humor , nawet po wyczerpującym dwutygodniowym wyjeżdźie i za to Ci dziękuję :)

Pozdrawiam
Martin
martin
 
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 26, 2006 3:19 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Tesoro Cortes

Postautor: ProScan » wt cze 16, 2009 4:06 pm

Martinie!

Właśnie za to Cię krytykuję, że nie podejmujesz działań, tam gdzie powinieneś. Jesli jakiś handlarz obraża i zwykłego użytkownika wykrywacza, za to że ośmielił się mieć własne zdanie, to ja sie pytam ... co to ma być?

Skoro Cie nie ma, to obowiązki moderatora powinny być przekazane komuś innemu, bo gdzie kota nie ma tam myszy harcują. A harcują nawet wtedy gdy jesteś.

Ostatnio widziałem skuteczną akcję Woytasa, więc ma się ku lepszemu.

Jeśli krytyka Cię tylko rozbawia, a nie skłania do refleksji, to wielka szkoda. Ale dobrze że chociaż czytasz :-)

Ja również pozdrawiam,

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości