Duża cewka do Fishera F75

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Duża cewka do Fishera F75

Postautor: Ramadan » śr sie 26, 2009 9:16 pm

Witam.Od kilku dni na różnych forach szukam jakiś wiadomości o dużej cewce do F75, ale nie wiele znalazłem, więc w Tobie cała nadzieja drogi ProSkanie:)Mam kilka pytań odnośnie dużej cewki 15x12" firmy De Tech.Do jakich celów ta cewka została stworzona? Czy zwieksza zasięg i o ile (w %) na militarkę? Jak działa na kolorową drobnice i monety? Czy jest znacząca różnica w zasiegach na różne obiekty? Czy jest stabilna? Jak optymalnie można wykorzystać walory tej cewki? Czy są jakieś inne jeszcze wieksze cewki do F75? Czy warto kupić taką cewke biorąc pod uwagę jej cenę?Pozdrawiam serdecznie.
Ramadan
 
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 25, 2009 6:01 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duża cewka do Fishera F75

Postautor: ProScan » śr sie 26, 2009 9:34 pm

Ja wiele nie powiem, bo nie sprawdzałem tej sondy.

Do jakich celów ta cewka została stworzona?


Na pewno na większe rzeczy niż monety. A głównie żeby wyciągnąć trochę kasy od kupujących.

Czy zwieksza zasięg i o ile (w %) na militarkę?


Na monety to bardzo wątpię - raczej mniejszy niż większy, a pewnie taki sam. Na większe rzeczy to z 10-40cm więcej (tak szacuję na podstawie pomiarów dla innych wykrywaczy na rożnych sondach). W rękach miałem tylko SEF 12x10.

Jak działa na kolorową drobnice i monety?


A jak ma działać? Normalnie - jak każda duża sonda DD.

Czy jest znacząca różnica w zasiegach na różne obiekty?


JW

Czy jest stabilna?


Duże sondy nie są stabilne. Tzn, im większa, tym mniej stabilna.

Jak optymalnie można wykorzystać walory tej cewki?


Na militarkę, albo do szybkiego przeszukiwania dużych obszarów (ale nie daj Boże coś wykryć i potem namierzać).

Czy są jakieś inne jeszcze wieksze cewki do F75?


Chyba nie. W każdym razie nie Detecha - tutaj zestawienie: http://www.joanallen.co.uk/a_detech_met ... rs_uk.html

Czy warto kupić taką cewke biorąc pod uwagę jej cenę?


A jak długo masz wykrywacz? Jeśli krócej niż rok i kilka setek godzin w terenie, to absolutnie nie. Z resztą nie wiem jak długo wykrywacz wytrzyma machanie taką sondą. Sondy SEF są bardzo dobrze wykonane, ale z racji rozmiaru jednak cięższe niż standardowe - a konstrukcja F75 jest licha.

Pozdrawiam serdecznie


Ja także.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Duża cewka do Fishera F75

Postautor: Ramadan » czw sie 27, 2009 3:56 pm

Dziękuję za szybką odpowiedź, nawet znikoma informacja jest lepsza od żadnej :)Pozdrawiam serdecznie.
Ramadan
 
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 25, 2009 6:01 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duża cewka do Fishera F75

Postautor: ProScan » pt wrz 04, 2009 11:42 am

W uzupełnieniu do tego co napisałem w odniesieniu do wytrzymałości:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... highlight=

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości

cron