Zasilanie 5900

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: Zasilanie 5900

Postautor: Zapytanie_email » pn lip 15, 2013 10:49 pm

witam pana,mam takie pytanko a mianowicie prosbe czy moglby mi pan powiedziec o co chodzi w wykrywaczu whites 5900 di pro sl gdy chce sprawdzic stan akumulatorów to pokazuje na BAT. GOOD najslabszy stan (lewa strona) a akumulatory gdy laduje pokazuje full czyli wychodzi na to ze sa naladowane a na wykrywaczu pokazuje mi ze sa zużyte...i nie wiem o co chodzi i czy wogóle przez taka sytuacje wykrywacz moze miec slabsze zasiegi??bo pracuje na nich po kilka godzin i nie wariuje czyli tak jakby bylo wszytsko dobrze z akumulatorami...moze mi pan pomóc w tej sytuacji??czy zdażały sie wczesniej takie problemy??akumulatorki mam rok czasu wiec mysle ze jeszcze sie nie zużyly??bede wdzieczny za wszelkie wskazówki i za pomoc.Pooozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: ProScan » pn lip 15, 2013 10:54 pm

to pokazuje na BAT. GOOD


Czyli pokazuje że jest dobrze.

akumulatory gdy laduje pokazuje full


Rozumiem, że pokazuje to jakaś ładowarka.

a na wykrywaczu pokazuje mi ze sa zużyte


Mnie uczyli, że GOOD oznacza dobre, a nie zużyte. :-k

czy zdażały sie wczesniej takie problemy??


Mi się zdarzają wieloktronie takie problemy z pytającymi, którzy nie przyjmują do wiadomości, że napięcie znamionowe akumulatorków wynosi 1,2V, więc wyraźnie mniej niż dla zwykłych ogniw.

Ja nie widzę tutaj innych problemów...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: respectbcw » wt lip 16, 2013 1:45 pm

tak Panie Piotrze tylko ze do tej pory wskazówka dochodzila maksymalnie do prawej strony a teraz z ledwościa dochodzi do pola BAT. GOOD i dlatego myslalem ze sie cos dzieje,czyli moge bys spokojny?? :-k pozdrawiam
respectbcw
 
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: ProScan » wt lip 16, 2013 3:03 pm

To nie jest możliwe, bo wskazówka dochodzi do maximum, przy napięciu 6V i więcej, a tyle z normalnych akumulatorków nie da się uzyskać.

W ogólnym przypadku problemy ze złą wartością napięcia mogą być następujące:

- wadliwy zasobnik (czy odczyt napięcia spada, gdy sygnał akustyczny jest bardzo głośny?);
- wadliwe baterie/akumulatorki;
- zła ładowarka.

Może być też wadliwy sam miernik - ale to powinno być widać od razu (będzie zaniżał także odczyty ID);

Jeśli jest na polu BATT GOOD i napięcie nie spada przy sygnale na głośniku, to paniki był nie robił.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: respectbcw » wt lip 16, 2013 5:28 pm

posiadam tego typu akumulatory http://allegro.pl/akumulator-c-r14-3000 ... 05810.html i za kazdym razem przy naładowaniu wskazówka dochodziła maksymalnie w prawa strone (na skali ID. do 100)...od momentu tego problemu podczas pracy nie zauwazylem zeby odczyt napiecia spadal gdy sygnal jest glosny....jedyne co teraz zauważylem to czy sa baterie czy ich nie ma na skali identyfikacji wskazówka jest na 10 a zawsze byla na 0...wiec moze tak jak Pan napisal wada jest w mierniku??tylko co moglo sie stac i czy mozna to jakos usunac...?? co jeszcze np.zauwazylem to ze przy wykopaniu mosieżnej łuski od WJA 23 z głebokosci ok.30 cm sygnal byl slaby,nawet bym powiedzial slabszy gdy kopalem monete czy medalik z 10cm...czy moze to miec z tym cos wspolnego...(łuska leżała na wznak)??
respectbcw
 
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: ProScan » wt lip 16, 2013 5:57 pm

od momentu tego problemu


Czyli od jakiego momentu? To się stało nagle? Nie było zmiany akumulatorków, czy rodzaju ładowarki?

wiec moze tak jak Pan napisal wada jest w mierniku??tylko co moglo sie stac i czy mozna to jakos usunac...??


Ja tak napisałem? Podałem jako 1 z 4 przypuszczalnych powodów zaniżania wskazania. To że nie jest wyzerowany ni e oznacza koniecznie, że jest uszkodzony. Proszę podać wartości identyfikacyjne i to na jakichś typowych przedmiotach (i niech nie będę to łuski!).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: respectbcw » wt lip 16, 2013 7:22 pm

wskaznik nie jest wyzerowany gdy nie ma baterii,czy to normalne??wczesniej tak nie bylo....a zaczelo sie tak dziac 3 dni temu nie zmienialem ani ladowarki ani akumulatorow....na innych przedmiotach(mniejszych) bylo normalnie i stabilnie nic sie dziwnego i niepokojacego nie dzialo...ale zastanowilo mnie to i nie wiem czy jest to czyms spowodowane...ale dziwne ze tak spory kolorowy metal bralo z tak slabym sygnalem...(wykrywacz posiadam 2 lata)pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc iwskazowki
respectbcw
 
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: ProScan » wt lip 16, 2013 7:44 pm

Wiele może być powodów (np. ktoś zmienił zerowanie, albo wykrywacz upadł) - ale to nie jest wątek o zerowaniu wskaźnika. Proszę utworzyć nowy wątek. Tutaj staramy się ustalić dlaczego (jeśli w ogóle) wskazania są za niskie.

ale dziwne ze tak spory kolorowy metal bralo z tak slabym sygnalem...


Są osoby (zwykle są to mądrale, które mało widziały), które uważają, że "dobra miejscówka" to podstawa. Myślę że kolega nie chce się do nich zaliczać i chce poznać swój detektor, a nie dopasować go do swoich wyobrażeń o nim.

To także uważam za off-top.

Proszę o wskazania, o których pisałem. Bez nich nasza rozmowa zaczyna się kręcić w kółko.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: respectbcw » wt lip 16, 2013 8:05 pm

nie chce sie mądrowac tylko chcialbym rozwiazac swoj problem i dowiedziec sie co moze byc przyczyna ze taka sytuacja zaistniala,i czy to jest wogole problem czy nic zlego sie nie dzieje i nie meczyc juz pana z tymi pytaniami;))nikt w nim nic nie przestawial...a co do upadku jest to realne...nie rozumiem pańskiego pytania "Proszę podać wartości identyfikacyjne i to na jakichś typowych przedmiotach (i niech nie będę to łuski!). a co do tej luski to napisalem o tym zasiegu bo myslalem ze moze ulatwie sprawe i jakos tym sposobem pana naprowadze,ale widze ze wrecz przeciwnie;)
respectbcw
 
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: ProScan » wt lip 16, 2013 8:30 pm

Proszę podać wskazania identyfikatora dla polskich monet.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: respectbcw » śr lip 17, 2013 1:20 pm

np. srebrne 10 groszy 1840 pokazuje PENNY DIME 60 na ID.2 grosze-5 groszy 1923 pokazuje GOLD 50 i wspolczesne 5 groszy-2 grosze pokazuje NICKEL 30-40 na ID.tak mi pokazzuje na wymienionych monetach,sygnal ladny i czysty.pozdrawiam
respectbcw
 
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: ProScan » śr lip 17, 2013 1:33 pm

Brakuje wspolczesne 5 groszy-2 grosze pokazuje NICKEL 30-40 na ID


Czyli wygląda że raczej dobrze (aczkolwiek powinno być bardziej 40 niż 30). Prawdopodobieństwo uszkodzenia miernika jest zatem mniejsze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: respectbcw » śr lip 17, 2013 6:59 pm

czyli wychodzi na to ze jest wszystko w porzadku,tylko szkoda ze nie bede mogl sprawdzic rzeczywistego stanu baterii...moglo sie tak zrobic od upadku??dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam
respectbcw
 
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: remi79 » śr lip 17, 2013 9:36 pm

jedyne co teraz zauważylem to czy sa baterie czy ich nie ma na skali identyfikacji wskazówka jest na 10 a zawsze byla na 0...wiec moze tak jak Pan napisal wada jest w mierniku?


moze jakims cudem udalo sie przestawic zero w mierniku (czarna srubeczka?)
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Zasilanie 5900

Postautor: ProScan » śr lip 17, 2013 9:48 pm

Śruba sama się nie przekręciła. Szybka mogła się naelektryzować. Tak jak powiedziałem - powodów może być wiele.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości