Tesoro Tejón- zastosowanie innych cewek

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Tesoro Tejón- zastosowanie innych cewek

Postautor: Heruss » pn wrz 28, 2009 3:55 pm

Witam
Jak w temacie. Mam pytanko do forumowiczów czy ktokolwiek z Was kożystał z innych niż standartowe cewki używając tego Tesoraka (w sensie Tejón'a). I co na tym się zyskiwało a co traciło. Jak działa wykrywacz na dużej cewce Wide Scan? Czy traci dużo na czułości i namierzaniu, czy przekałda się to na głębokość itd itd.
Proszę o porady. Zastanawiam się czy nie fundnąć sobie większej cewki niż standartowa pajęczynka :smt077 ale czy warto? Bo raczej na jakąś małą snajperkę to raczej nie reflektuję bo Tesoro to i tak snajper.
Pozdrawiam i czekam na rady.
Pozdro
Heruss
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón- zastosowanie innych cewek

Postautor: beaviso » wt wrz 29, 2009 11:13 am

Marcinie, spróbuj poczytać na forach "zagramanicznych", np. tutaj:
http://www.findmall.com/list.php?17

Poszukaj też na forum O. - sądzę, że w tym przypadku możesz polegać na zdaniu wiadomej osoby z Gdyni. Tak naprawdę do Tejona masz ogromny wybór alternatywnych sond:
- DD 12x10" (widescan)
- koncentryk 12x10" (pajęczynka, tylko większa) - do potwierdzenia
- 18x3" (miotła)
- 5.75" (snajperka, koncentryk)
- DD 5.75" (snajperka, widescan)
- 8" (klasyczny koncentryk jak w bandycie)

Z tego co się mówi, widescany zmniejszają wpływ efektu gruntowego. Nie wiem czy się z tym borykasz. Jeśli chcesz dopalacza zasięgu, to może lepiej zainwestować w większą pajęczynkę 12x10", ale koncentryczną? Nie ma jej wprawdzie na liście sond do Tejona, jest tylko dla mikro-maxów. Może nie współdziała należycie z wykrywaczami HOT? Widescan 12x10" z pewnością poprawi zasięg na większe przedmioty, ale zapewne kosztem dokładności na drobiazgi. Denar chyba wielokrotnie pracował w takiej konfiguracji i odnosił sukcesy. Natomiast 5" sprawdzi Ci się na śmietnikach. Czy pamiętasz naszą wspólną wyprawę 3 lat temu, kiedy to trafiłeś pierwsze blachy? Bandyta punktował najcelniej, Cibola trzymała fason, a ja poległem kompletnie. Wydaje mi się jednak, że Tejonem byś tam już tak skutecznie nie zaszalał wśród tego żelastwa na zwykłej cewce, ale ze snajperką to już co innego. Pamiętaj też, że masz TM-a na grubszego zwierza. No i w ogóle - nie kombinuj za wiele, tylko poznawaj maszynkę taką, jaka jest :)

M.
beaviso
 
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Tesoro Tejón- zastosowanie innych cewek

Postautor: Heruss » wt wrz 29, 2009 6:15 pm

Hej Michale
Dzieki za podpowiedzi ale forum związane z Tesoro jest mi nie obce. Nie ma tam niestety za dużych rewelacji i nie mozna wywnioskować nic ciekawego. (jednak ludziki zza gramanicy nie do końca lubią kombinować). Z wpływem grutnu to raczej nie ma mproblemów, sam wiesz że nasze rejony poszukiwań nie mają za bardzo zmineralizowanego gruntu.
Co do koszenia Bandytą i Tejonem to myślę ze było by tak samo. Tejon jak to się mówi lubi stal ale nie do końca tak jest wystarczy go poprostu poznać. Co do Ciboli na tamtym terenie to kosiła tak samo jak ja nie było zadnej różnicy. No może ciut mniejsze obycie z piszczałką osoby obsługujacej Cibolę niż moje z Bandytą.
No i w ogóle - nie kombinuj za wiele, tylko poznawaj maszynkę taką, jaka jest

Może masz rację hehe może poprostu czasem się za bardzo nudzę i lubię pokombinować :smt110
Choć nie powiem że chętnie poznałbym doświadczenia użytkowników innych sond, jeżeli takowi są. Wiem że sondy dodatkowe sa drogie ale może jednak ktoś czegoś urzywał?
Pozdro
Heruss
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón- zastosowanie innych cewek

Postautor: SiD » wt wrz 29, 2009 7:16 pm

Ja do Vaquero mam 3 dodatkowe cewki:
-12" x 10" Widescan
-5.75" Concentric
-8" Round Concentric

Za wiele nie podpowiem, bo po pierwsze Vaquero to nie Tejon, chociaż dość podobne w wielu kwestiach, to jednak nie te same wykrywacze.

Po drugie z innymi niż standardowa cewka chodzę bardzo rzadko. To oczywiście też jest pewna informacja, która daje do myślenia, tym nie mniej musisz mieć na uwadze, że szukam raczej rzadko i raczej na zwykłych polach, gdzie standardowa cewka sprawdza się najlepiej. Gdyby częściej szukał w trudnych warunkach, pewnie częściej korzystał bym z innych cewek.

Ogólne spostrzeżenia:
Z cewką 5,75" wykrywacz robi się ultralekki, do tego stopnia, że nawet 10 letnie dziecko (a może i młodsze) może z nim chodzić bez trudu, sprawdzone w praktyce.
Oczywiście zasięg mniejszy niż cewki standardowej i jest bardziej selektywna, ale na zwykłym polu raczej nie stosuję.

12" x 10" Widescan rzeczywiście lepiej eliminuje wpływ gruntu. Na plaży miałem problemy z poprawnym dostrojeniem na standardowej cewce, natomiast na Widescan udało mi się dostroić bez większego problemu. Zysk zasięgu nie jest powalający i o ile mnie pamięć nie myli, cewka ta ma gorsze zasięgi na drobiazgi, ale nie pamiętam już dokładnie na ile jest widoczna różnica.

8" testowałem najmniej, generalnie ma gorszy zasięg, niż cewka standardowa, ale jeszcze precyzyjniej namierza fant.

Podsumowując, o ile faktycznie nie czujesz dużej potrzeby zmiany cewki ze względu na rodzaj gruntu czy makabryczne wręcz zaśmiecenie, to na zwykłym polu, cewka standardowa jest optymalna na typowe fanty.

Mnie prawdę mówiąc najbardziej interesowała by taka cewka:
http://www.tesoro.com/product/coils/images/hotad.gif
3x18" Widescan
Od kiedy zobaczyłem cewkę Big Foot chciałem taką cewkę wypróbować, można dramatycznie przyspieszyć przeszukiwanie pola, jednak na razie nie odważyłem się na zakup. Za mało i za rzadko szukam, a cewka standardowa za dobrze spełnia swoje zadania, żebym szukał czegoś innego. W posiadanie innych cewek wszedłem niejako przypadkiem i tak już zostało.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości