Dźwięki Sovereign GT

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Dźwięki Sovereign GT

Postautor: Wiza » pn lis 23, 2009 10:47 pm

Witam.Jestem posiadaczem wyżej wymienionego S.GT.Od jakiegoś czasu obserwuję , że ilość znajdowanych przeze mnie fantów zmniejszyła się.
Jako, że przez pewien czas nie używałem tego sprzętu trudno mi stwierdzić czy wykrywacz stracił czułość czy mam brak szczęścia w poszukiwaniach. Pojawiły się pytania:
1- czy podczas poruszania wykrywaczem nad ziemią, ton wiodący powinien zanikać ? ( u mnie , ustawiony na granicy słyszalności- no trochę powyżej-całkowicie zanika.)
2-wydaje mi się ,że poprzednio sygnał wiodący był wysoki.(teraz sygnał wiodący jest niski) Ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia tych parametrów poprzez sprawdzenie z innym egzemplarzem, jeżeli to możliwe to proszę o Pana opinię.
Wiza
 
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 6:12 pm

Re: Dźwięki Sovereign GT

Postautor: ProScan » pn lis 23, 2009 10:53 pm

Czy rozmawiamy o trybie All metal? Bo zmiana tonu w dyskryminacji jest naturalna.

Jeśli w AM to, jak było robione strojenie do gruntu?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dźwięki Sovereign GT

Postautor: Wiza » pn lis 23, 2009 11:16 pm

Witam .Mówimy o trybie iron mask on.
Wiza
 
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 6:12 pm

Re: Dźwięki Sovereign GT

Postautor: ProScan » pn lis 23, 2009 11:29 pm

Nie znam GT na tyle, ale wydaje mi się, że to zupełnie prawdopodobne, że sygnał cichnie nad gruntem w trybie dyskryminacji, gdy czułość jest ustawiona wysoko.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dźwięki Sovereign GT

Postautor: Wiza » pn lis 23, 2009 11:35 pm

Po włączeniu wykrywacza od razu pojawia się niski ton wiodący ( sonda trzymana w powietrzu . nie ma w pobliżu metalu).
Wydaje mi się , że początkowo po nabyciu wykrywacza ton wiodący był wysoki ,taki , jaki na moment pojawia się w momencie przełączania przełącznika noise cancel
Wiza
 
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 6:12 pm

Re: Dźwięki Sovereign GT

Postautor: SiD » wt lis 24, 2009 10:13 am

Wiza pisze:1- czy podczas poruszania wykrywaczem nad ziemią, ton wiodący powinien zanikać ? ( u mnie , ustawiony na granicy słyszalności- no trochę powyżej-całkowicie zanika.)
2-wydaje mi się ,że poprzednio sygnał wiodący był wysoki.(teraz sygnał wiodący jest niski) Ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia tych parametrów poprzez sprawdzenie z innym egzemplarzem, jeżeli to możliwe to proszę o Pana opinię.

1 - Tak, jak najbardziej ton wiodący w każdym innym trybie niż All metal powinien cichnąć aż do całkowitego zniknięcia.
2 - Sygnał wiodący w GT jest takiej wysokości jak ostatni wykryty przedmiot, tak więc w trakcie poszukiwań zmienia się jego wysokość cały czas. Poza tym podczas włączenia i regulacji, bez wykrycia żadnych metali ton może się zmienić po przez przypadkowy sygnał i zakłócenia.

W mojej ocenie nie ma powodów do niepokoju, przynajmniej nie wynika to z opisu.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Dźwięki Sovereign GT

Postautor: Wiza » wt lis 24, 2009 6:16 pm

Bardzo dziękuję za informacje. To mnie trochę uspokoiło.
A zła passa w poszukiwaniach musi się wreszcie skończyć.Więc ,sprzęt w dłoń i hajda w pole.Pozdrawiam. :pa
Wiza
 
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 6:12 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości