sygnal wiodący terra 705

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

sygnal wiodący terra 705

Postautor: buskeros » czw lis 26, 2009 8:57 pm

Witam
W x terze 705 sygnał wiodący można ustawić na poziomie minus 5.Jaki jest sens ustawiania sygnału na tym poziomie skoro już przy ustawieniu na poziomie 0 sygnał przestaje być słyszalny, więc po co jeszcze minus 5? No chyba że mam coś ze słuchem i powinienem słyszeć sygnały minusowe.Instrukcję przeczytałem trzy razy w tym raz na głos ale nie wiem nadal skąd te minus 5?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie
buskeros
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 1:10 pm

Re: sygnal wiodący terra 705

Postautor: ProScan » czw lis 26, 2009 9:44 pm

Tak jest ze wszystkimi wykrywaczami z regulacją progu - margines dla zupełnego wyciszenia jest szeroki. Po prostu trzeba tak ustawić żeby było dobrze i nie przejmować się, że zakres jest zbyt duży.

W instrukcji 705 (która jak się domyślam została przerobiona z mojego tłumaczenia do 70) jest takie wyjaśnienie:

Jeśli sygnał wiodący (progowy) jest ustawiony na wartość ujemną, wówczas małe przedmioty metalowe mogą nie spowodować sygnału na tyle dużego, by pokonać próg słyszalności.


Jest też stosowny rysunek.

Czyli jeśli chcemy mieć mniej sygnałów schodzimy z progiem coraz niżej pod poziom zera.

Zwracam uwagę, że nastawa Threshold w 705 jest inna dla słuchawek, a inna dla głośnika.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sygnal wiodący terra 705

Postautor: buskeros » pt lis 27, 2009 6:00 pm

Witam
Dziękuje a ja myślałem że mam coś ze słuchem
buskeros
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 1:10 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości