domowy test e-trac

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: domowy test e-trac

Postautor: marcinch1979 » śr gru 16, 2009 12:21 am

pare znajomych korzysta jeden (Polak tak dla rozwiania watpliwosci) nawet tak namietnie, ze prawie zawsze ma laptop pod reka po to tylko aby wrzucac ustawienia nawet na polu - ale to jest totalna skrajnosc,
za co sie placi na MLO za dostep do paru dzialow (wiem, ze to troszke dyskusyjne, ale nie mam ochoty o tym dywagowac - tak juz jest i watpie zeby zmienili) jedno co moge zasugerowac to warto sie zarejestrowac, przez pare dni daja dostep za free do wszystkiego i posciagac co sie da 8) , nie wiem jak z rejestracja to wyglada ale chyba beda problemy z polskim adresem email.
co do linkow przepraszam, ze nie dzialaja, postaram sie cos sklecic, tylko troszke czasu
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: domowy test e-trac

Postautor: ProScan » śr gru 16, 2009 12:26 am

Zdaje się, że kolega Pele rozdaje tam bilety wstępu dla Polaków ;-)

Ok - coś się dowiedziałem (że są tacy co korzystają i to do przesady).

Na naszych forach jakoś nie widziałem, żeby ludzie o to wypytywali...

Może idea musi się rozkręcić, a Etrack spopularyzować.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: domowy test e-trac

Postautor: gawron » śr gru 16, 2009 8:05 am

ja nawet nie rozpakowałem płyty z oprogramowaniem, dla mnie to zbędny bajer. ustawień w porównaniu do dfx/xlt jest naprawdę mało i nie da się nic sknocić ( do whitesów też nie ściągałem ). a chodzenie na wzorcach dyskryminacji trochę mija się z celem w naszych warunkach
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: domowy test e-trac

Postautor: ProScan » śr gru 16, 2009 9:01 am

Mam to samo odczucie co Ty, Gawron. Ciekawi czy ktoś myśli inaczej.

(znam jedną osobę z Etrackiem - i też nawet nie zainstalowała tego).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: domowy test e-trac

Postautor: SiD » śr gru 16, 2009 10:13 am

ProScan pisze:Natomiast ciekawi mnie, czy sam pomysł wymiany ustawień przez pliki chwycił (bo mi się wydaje, że coś nie za bardzo - ale możne się mylę).

Trochę mnie to zastanawia, wiedząc jaki był szał na "programy" do XLT.

Może Etrack jest prostszy, a w przypadku XLT bez cudzych programów zwykły zjadacz wykrywaczy nie da rady?

Co myślicie?

E-Track to wykrywacz raczej dla zaawansowanego użytkownika. W Polsce dodatkowy przesiew wprowadza cena, znacznie wyższa niż XLT, zwłaszcza używanego, którego można kupić ponad dwa razy taniej. Biorąc pod uwagę, że użytkowników tego sprzętu jest nie za wiele, to jeszcze mniej jest takich, którzy nie potrafią tego sprzętu ustawić samodzielnie.

Poza tym wydaje mi się, że chętnych do dzielenia się ustawieniami też jest niezbyt wielu. Ktoś rozeznany woli wytłumaczyć co i jak należy ustawiać niż podać gotowy program, dać wędkę zamiast ryby, jak marcinch1979 i to ma oczywiście największy sens.

Nie chce tu uogólniać, ale są tacy którzy podają programy, żerując na naiwności, żeby przysporzyć sobie popularności i tyle mają na względzie, bynajmniej nie dobro innych poszukiwaczy, tylko swoje własne (nie wszyscy muszą mieć taką motywację).

Ja sens w połączeniu wykrywacze przez USB widzę w katalogowaniu i zapisywaniu swoich własnych ustawień. Można wgrać ustawienia zależnie od miejscówki, dopieszczać je w miarę poznawania sprzętu, zgrywać i trzymać archiwum. Ale generalnie nie jest to jakaś niezbędna funkcja wykrywacza, już nawet ładowanie przez USB bardziej mi się podoba.

Wykrywacz należy ustawiać jak w pełni manualny aparat fotograficzny, zależnie od sytuacji i efektu jaki chce się osiągnąć. Najlepsze automatyczne aparaty, które mają zaszyte w algorytm ustawiania ekspozycji tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy (!) typowych sytuacji fotograficznych, ale i tak nie dorastają do pięt średnio rozgarniętemu fotografowi, który zrozumiał na czym polega obsługa aparatu fotograficznego.

Zrozumienia nie da się zastąpić automatem.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: domowy test e-trac

Postautor: gawron » śr gru 16, 2009 6:14 pm

katalogowanie ustawień ma sens jedynie przy budowaniu własnych wzorców dyskryminacji, a to moim zdaniem niezbyt sprawdza się przy naszym sposobie poszukiwań, no chyba że ktoś jest leniwy i lubi kopać tylko pewniaki :D . ja sens tworzenia wzorca dyskryminacji widzę tylko podczas poszukiwań na plażach gdzie wiemy czego będziemy szukać i możemy w ten sposób wycinać zawleczki i aluminiowe śmieci koncentrując się na bilonie i w jakimś tam stopniu na biżuterii
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: domowy test e-trac

Postautor: Armand » pt sty 15, 2010 3:04 pm

Bardzo ciekawa i słuszna wypowiedź Gawrona.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: domowy test e-trac

Postautor: $niper. » czw mar 04, 2010 9:37 pm

Witam.

Mam takie pytanie.

Jak ustawiacie w Opcjach zaawansowanych

-> reakcja głęboko TAK
-> reakcja szybko TAK (w zaśmieconym terenie- To zawsze mam ustawione ale czy jedno z drugim się nie wyklucza w takim zestawieniu?)

Chcę jak najwięcej wyciągnąć z tego sprzętu (nie chcę się ślizgać na czyjejś wiedzy! bardziej liczę na jakieś naprowadzenia co do ustawień)

Pozdrawiam
$niper.
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:19 am
Lokalizacja: lubelskie moje kochane :)

Re: domowy test e-trac

Postautor: ProScan » czw mar 04, 2010 10:16 pm

Przyznam ze wstydem, że nigdy mi się nie chciało zgłębić tych ustawień -nie zauważałem większych różnic przy pobieżnym ustawianiu.

:oops:

Tak więc sam zamieniam się w słuch.

Czy faktycznie te "polskie" Etracki mają spolszczone nazwy :?:

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: domowy test e-trac

Postautor: $niper. » sob mar 06, 2010 7:20 am

ProScan pisze:Czy faktycznie te "polskie" Etracki mają spolszczone nazwy :?:

:pa

proscan


Hej

Tak mają spolszczone nazwy co jest przydatne dla ludzi co nie za bardzo "czają" angielski 8)

Jak ktoś chętny do rozmowy o ustawieniach i osiągach e-trac to zapraszam do rozmowy :D

bądź na PW

Pozdrawiam
$niper.
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:19 am
Lokalizacja: lubelskie moje kochane :)

Re: domowy test e-trac

Postautor: terenowiec69 » sob mar 06, 2010 6:35 pm

Widziałem gdzieś w sieci film z E-trac , w którym menu było w jezyku rosyjskim,czy istnieje opcja J.POLSKI :?:
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: domowy test e-trac

Postautor: ProScan » sob mar 06, 2010 6:40 pm

$niper napisał:

Tak mają spolszczone nazwy
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: domowy test e-trac

Postautor: pni » śr mar 24, 2010 2:33 pm

Witajcie,
jestem szczęśliwym właścicielem E trac'a z polskim menu. ;) Wcześniej miałem Ex II i generalnie polskie menu jest fajnym bajerem. Co do E traca to po wstępnych przygodach z cewką, którą wymienili mi na nową jest teraz bardzo dobrze. :lol: Na polu przeszukanym przez wiele wykrywaczy w tym Ex. II, XS, Garetty DFX, C.coopy R 1 i inne wykrywacze mające miano najleprzych znajdywałem duże przedmioty zalegające wyraźnie pod warstwą już przeszukaną. Z moich doświdczeń - porównanie do Ex. II - jest to sprzęt głębszy (może to zaleta cewki), mający bardziej precyzyjne namierzanie, dobrze rozplanowane przyciski w szczególności szybkie przełanczanie z czułości automatycznej do manualnej. Dużo szybszy procesor. Generalnie b. dobry wykrywacz i to nie tylko na drobnicę również na leśne eskapady. Dodam jeszcze, iz dzięki minimalnemu poprawiniu uchwytu oraz innemu rozwiązaniu mocowania cewki nie ma problemu z bolącą ręką po np. 7 godzinach poszukiwań.

Pozdraiwam
pni
 
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Re: domowy test e-trac

Postautor: Yarek » czw mar 25, 2010 9:02 am

Pni - a jakie miałeś problemy z cewką jeśli można wiedzieć?
Yarek
 
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:10 am
Lokalizacja: Katowice

Re: domowy test e-trac

Postautor: pni » czw mar 25, 2010 10:41 am

Już o tym kiedyś pisałem, generalnie cewka strasznie się wzbudzała, przy lekkich uderzeniach, szorowaniu po rżysku. Musiałem zjeżdżać z czułości dopiero jako tako dało się chodzić. :( Na początku myślałem, że tak musi być. Lecz się zdziwiłem bo mój kolega nie miał takich problemów, co wiecej jego wykrywacz był „głębszy”, przez to że mógł go dobrze nastawić.

Zwróciłem się do Vikinga z zapytaniem co się dzieje. Oni mi na to, że to normalne ale jak bym miał wątpliwości to niech nagram im film jak się wzbudza na rżysku.

Nagrałem film z porównania mojej cewki i kolegi na tym samym sprzęcie i okazało się, że różnica jest znaczna. Po tym jak oficjalnie zgłosiłem awarię w ciągu trzech dni była informacja z Minelaba, że Viking ma mi dać nową cewkę. =D> Mam teraz nową cewkę i wszystko wydaje się być ok. ale w pełni to zobaczymy dopiero w sezonie.

Na marginesie Minelab nie dał odpowiedzi co się stało.
pni
 
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości

cron