Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: Zapytanie_email » śr sty 06, 2010 12:51 am

i czy to się opłaca?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: ProScan » śr sty 06, 2010 12:55 am

Witam,

Explorer I czyli XS?

Tak, oczywiście.

Czy się opłaca - nie wiem. Czy zyskujemy coś w zasięgach - raczej nie! (tą odpowiedź proszę traktować jako wstępną, bo muszę jeszcze się upewnić, ale kiedyś robiłem porównania i nie było żadnej różnicy?!)

Może koś coś wie na ten temat?

Na pewno sonda jest lżejsza, zgrabniejsza. A mocowanie w jej środku sprawia że wykrywacz staje się lepiej wyważony.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: marcinch1979 » śr sty 06, 2010 10:33 am

Ta rzymska I mnie troche zastanawia, czy chodzi o XS - tak jak napisal Proscan, czy moze jednak zabraklo drugiegiej "I" i masz na mysli II? Jesli chodzi o II - zmiana cewki wiele zmienia, o XS i S sie nie wypowiadam bo nie mialem i nie wiem.
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: gawron » śr sty 06, 2010 5:29 pm

pomiędzy explorerem xs a a explorerem II nie ma żadnej różnicy w zasięgach
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: ProScan » śr sty 06, 2010 6:13 pm

Jesli chodzi o II - zmiana cewki wiele zmienia


Zmiana cewki na jaką? I co konkretnie zmienia?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: marcinch1979 » śr sty 06, 2010 11:40 pm

Poczekajcie jak bedzie tylko mniej sniegu mamy zamiar zrobic filmik gdzie w rolach glownych wystapia m.in. SE EXII Goldmax ACE250 TroyX5 Etrac (Minelaby beda z roznymi cewkami) moze jeszcze inne sprzety, mamy zamiar zrobic prawdziwy test w naturalnych warunkach tj. zadnego zakopywania fantow. Poczekajcie filmik pewnie wrzucimy na Utube jak bedzie dostepny dam znac.
:pa
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: ProScan » ndz sty 17, 2010 9:34 pm

Właśnie skończyłem pisać artykuł dla Odkrywcy nt Safari i Quattro - no i podpisałem się pod tym, że nowa sonda 11 cali nie zmienia NIC poza wyważeniem (i szerokością przemiatania). Zawsze istnieje ryzyko pomyłki, mając tylko jedną sondę tego typu w rękach...

Ciekawe czy to się potwierdzi u innych. Ciekawi mnie Marcin szczególnie Twoja opinia (a ściślej Twoje pomiary), bo jesteś entuzjastą tej nowej sondy, jak zdążyłem zauważyć. A opinia w jednym miejscu propaguje się na inne fora. Sami wiecie, że są takie kanapowe autorytety, co to wszystkie wykrywacze mieli w rękach i chętnie się wypowiadają tu i ówdzie, a tak naprawdę to tylko papugują to co gdzieś wyczytali.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: Witcher » ndz sty 17, 2010 10:39 pm

Wyważenie w moim odczuciu i spokojniejsza praca (spokojniejsza= mniej "popiskiwań")odróżnia nową 11. Inna sprawa że starą sondę mam już 5 lat i może działać gorzej niż na początku...
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: ProScan » ndz sty 17, 2010 11:04 pm

Ta spokojniejsza praca może wynikać z lepszego zestrojenia danego egzemplarza, bo teoretycznie większa sonda powinna zbierać więcej zakłóceń.

Być może jest odpowiedzialna za to ciut (kilka procent) mniejsza indukcyjność części odbiorczej, tłumaczyłoby to taki sam zasięg (na monety i duże rzeczy), przy zwiększonej średnicy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy do minelaba Explorera I można założyć cewkę 11"FBS

Postautor: marcinch1979 » pn sty 18, 2010 2:28 am

Na temat pro i quattro moge powiedziec tylko tyle, ze kiedys z ciekawosci sprwadzalem ten wykrywacz przeciwko Etracowi (quattro nalezalo do kolegi Dariousha - tez zarejestrowany na tym forum) powiem tylko tyle, ze zmiana cewki przy quattro nic nie poprawila (choc szczerze powiem ze nie jestem doswiadczonym uzytkownikiem tego wykrywacza) ustawienia z tego co pamietam zostawilismy takie same. Testowalismy na niewykopanym (naturalnym fancie) Etrac obojetnie z ktora cewka tzn oryginalna Pro jak i ta przelozona z quattro dawal sygnal czego nie mozna bylo powiedziec o quattro - nic cisza zwyczajnie. Juz nie pamietam co wykopalismy i jescze raz zaznaczam nie znam na tyle quattro zeby go "wysrubowac".
PS
Pogoda sie w UK poprawila wiec moze zrobie filmik na szybko, zeby pokazac o co mi chodzi z EXem i cewka Pro.
Pozdrawiam
MC
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości