z którego wykrywacza-czy mxt czy xlt-da się wycisnąć więcej

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

z którego wykrywacza-czy mxt czy xlt-da się wycisnąć więcej

Postautor: Matis » wt sty 19, 2010 11:27 pm

A ja mam takie pytanie, z którego wykrywacza (czy mxt czy xlt) da się wycisnąć więcej jeśli chodzi o zasięg? I jak jest w tych wykrywaczach z dyskryminacją tzn. czy da się nimi jednoznacznie odróżniać żelazo tak jak z Minelabami typu Explorer/Quattro? Wiem że to zależy jak wysoko ustawimy dyskryminacje, ale np. dyskryminacja ustawiona tak aby nie pominąć żadnego koloru a wyeliminować skutecznie żelazo da się?
Pozdrawiam!
Matis
 
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:22 pm

Re: z którego wykrywacza-czy mxt czy xlt-da się wycisnąć więcej

Postautor: ProScan » śr sty 20, 2010 12:04 am

Powiem szczerze, że to zbyt trudne pytanie. Należałoby wziąć jeden i drugi wykrywacz do ręki i zrobić mini zawody. Ja tego nie robiłem.

Wydaje mi się, że zapas zasięgu XLT ma większy, ale nie zawsze da się to po prostu wykorzystać (np. zapas premp gain, czy ACE sens).

Jeśli chodzi o MXT to on nie wycina jednoznacznie żelaza - jego obecność objawia się dodatkowymi, "szarpanymi" sygnałami, które da się wyróznic od całej reszty, ale to wymaga osłuchania.

Pozostałe wykrywacze - zwłaszcza Q/E dobrze sobie radzą z dyskryminacją gwoździ - znalezienie niechcąco gwoździa to rzadkość. W XLT to się zdarzy jeśli źle dostroimy wykrywacz do gruntu. Ale np. kapsle stalowe - jak najbardziej.

Zwykle te wykrywacze które dobrze radzą sobie z żelazem, mają gorszą separację - i tak jest w tych przypadkach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości