Cscope CS9000 HPX

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Cscope CS9000 HPX

Postautor: Zapytanie_email » wt sty 26, 2010 8:23 pm

Witam,chcialbym zapytac czy sa jakies roznice pomiedzy TF800 a CS9000hpx jestem zainteresowany kupnem jednego z detektorow. interesuje mnie tez czy wykrywają wszystkie metale tj zelazne i kolorowe, zasieg, jakakolwiek dyskryminacja i krotki test wykrywacza z roznymi przedmiotami.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Cscope CS9000 HPX

Postautor: ProScan » wt sty 26, 2010 8:26 pm

czy sa jakies roznice pomiedzy TF800 a CS9000hpx


Wg mojej wiedzy nie ma żadnych, poza kosmetycznymi.

interesuje mnie tez czy wykrywają wszystkie metale tj zelazne i kolorowe


Oczywiście.

jakakolwiek dyskryminacja


Brak.

zasieg i krotki test wykrywacza z roznymi przedmiotami.


Tutaj jest test TM 808 - zasięgi TM 800 są z grubsza takie same.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cscope CS9000 HPX

Postautor: Zapytanie_email » sob mar 03, 2012 12:29 am

Witam, odnośnie tego c scopa cs9000 hpx mam pytanie, podejrzewam że miał pan taki w rękach.
Myślę że jest nie do końca sprawny, chodzi o tryb ze strojeniem do gruntu, po włączeniu tego trybu zaczyna wyć i uspokaja go tylko kasowanie przyciskiem na rękojeści. Kręcenie pokrętłem ground nic nie zmienia. Nie reaguje na metal, na nic w zasadzie.
Dzwoniłem do poprzedniego właściciela ale on wysyłał detektor do "złotego runa", dostał papier że wszystko jest ok i przesłał mi go.
Powiedzieli mu że to tryb poszukiwania pustych przestrzeni i reaguje na zmianę mineralizacji gruntu i stwierdzili że wykrywacz jest w 100% sprawny.
W trybie bez strojenia do gruntu działa ale jest tak ch.... czuły że nawet na dociśnięcie rękojeści reaguje dźwiękiem, nie mówiąc o kołysaniu wykrywaczem. W zasadzie nie da się chodzić tak by sygnał wiodący był jednostajny, każdy krok powoduje delikatne wzbudzenie detektora.
Przy min nastawie czułości i ledwo słyszalnym syg wiodącym jako tako da się chodzić.
Czy takie zachowanie to norma w tego typu wykrywaczu?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Cscope CS9000 HPX

Postautor: ProScan » sob mar 03, 2012 12:35 am

Witam,


po włączeniu tego trybu zaczyna wyć i uspokaja go tylko kasowanie przyciskiem na rękojeści.


To jest normalne.

Nie reaguje na metal, na nic w zasadzie.


To jest nienormalne - wykrywacz powinien reagować na coś.

on wysyłał detektor do "złotego runa", dostał papier że wszystko jest ok


Papier jest cierpliwy.

W trybie bez strojenia do gruntu działa ale jest tak ch.... czuły że nawet na dociśnięcie rękojeści reaguje dźwiękiem, nie mówiąc o kołysaniu wykrywaczem. W zasadzie nie da się chodzić tak by sygnał wiodący był jednostajny, każdy krok powoduje delikatne wzbudzenie detektora.


Czyli mamy detektor, który w trybie w którym powinien reagować na metal na niego nie reaguje. W trybie, gdzie wykrywane są anomalie gruntowe reaguje na zbyt wiele czynników.

Wniosek jest jeden - coś nie tak z tym wykrywaczem!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości