Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?

Postautor: wiciu_r » sob sty 30, 2010 8:06 pm

Wyczytałem, że F75 można dostać zarówno z nowym jak i ze starszym softem. Jakoś po niedzieli Viking będzie mi wysyłał nowego F70, więc jestem żywotnie zainteresowany co dostanę.
wiciu_r
 
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?

Postautor: ProScan » sob sty 30, 2010 11:48 pm

Nie mam pojęcia. Całkiem prawdopodobne, że tak jest. Obecnie tak łatwo zmienia się oprogramowania, że producenci wypuszczają byle co i poprawiają "w locie".

A nie lepiej zapytać sprzedawcy?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?

Postautor: Lamina » śr lut 10, 2010 9:21 am

wiciu_r pisze:Wyczytałem, że F75 można dostać zarówno z nowym jak i ze starszym softem. Jakoś po niedzieli Viking będzie mi wysyłał nowego F70, więc jestem żywotnie zainteresowany co dostanę.


i tak w zasadzie nie ma mozliwosci sprawdzenia wersji oprogramowania :) i aktualizacji we wlasnym zakresie nie da sie wykonac. :( a szkoda.... moze pojawil by sie jakis soft alternatywny :)
Lamina
Sprzedawca
 
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?

Postautor: ProScan » czw maja 19, 2011 12:13 am

Może nie koniecznie a propos, ale też w kwestii wersji ...

Z zaciekawieniem czytam ten wątek:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 10&t=82564

Chodzi o utrzymywanie nastaw częstotliwości.

W mojej wersji jest tak samo jak u Vikinga.

Dlaczego?

Bo tak napisał producent:

The F70 will retain any change in the frequency setting, even after powered off.


Nie jest to prosty błąd polegający na zgubieniu słówka "NIE" (bo świadczy o tym końcówka zdania). Strona 24 w oryginalnej instrukcji (wersja "stara" z lutego 2008r. jest wciąż na stronie Kellyco: http://www.kellycodetectors.com/pdf/manuals/f70.pdf)

Pod tym co przeczytałem na forum jw, zajrzałem na stronę Fishera i faktycznie - jest nowsza wersja instrukcji z września 2008 ( http://www.fisherlab.com/hobby/manuals/ ... reader.pdf ), w której zdanie przybrało postać:

The F70 will NOT retain a change in frequency setting when powered off.


Po co o tym piszę?

Ano, z apelem żeby nie formułować krzywdzących sądów, że coś jest błędem w tłumaczeniu. Tutaj mamy przypadek burdelu panującego u samego producenta, który wypuszcza: 1) albo błędne instrukcje, 2) albo zmienia wersje wykrywacza, bez jasnego poinformowania o tym.

:pa

proscan

PS
W tym samym wątku pojawiła się informacja, że F75 utrzymuje nastawę częstotliwości.

Wg tego co sprawdzałem - akurat jest to jedyna nastawa, której F75 nie utrzymuje. I znów - możemy mieć do czynienia ze zmianą wersji (...albo dezinformacją na forum).
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron