Zasilanie MXT i MH CX

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Zasilanie MXT i MH CX

Postautor: Gopherus » pt kwie 23, 2010 6:26 pm

Witam,

mam nadzieję , że wybrałem właściwy dział :?: ...
Czy wykrywacz MXT może być zasilany , zamiast bateriami R 6 , akumulatorkami AA , które mają napięcie 1,2 V ?Czy takie akumulatorki mogą zostać użyte do zasilania Garreta MHCX , w którym pojemnik z bateriami R 14 ma być zastąpiony koszyczkiem na ogniwa typu AA ?
Jaki wpływ na pracę detektora ma taka zamiana , jeśli jest możliwa ?
Pyatm , bo znajomy , który używa Fishera 1266 twierdzi , ze jego wykrywacz nie chciał pracować na akumulatorkach.

Pozdrawiam
:lol:
Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Zasilanie MXT i MH CX

Postautor: ProScan » pt kwie 23, 2010 6:53 pm

Dział jest dobry :1

Co do akumulatorków to dla CX II odpowiedź jest najłatwiejsza, bo nawet na skali miernika jest zakres testu akumulatorków NiCad (bo NiMh-ów jeszcze chyba nawet nie znali, gdy ten wykrywacz pojawił się na rynku).

Wniosek- ten wykrywacz jest dostosowany do tego typu zasilania.

Odnośnie MXT odpowiedź jest w instrukcji. Te wykrywacze także pracują na akumulatorkach. Dopiero przy zasilaniu 8V sygnalizowany jest "LO BAT".

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie MXT i MH CX

Postautor: Gopherus » ndz kwie 25, 2010 8:03 pm

Witam,

bardzo dziękuję za odpowiedż .W zasadzie , gdybym poczytał instrukcje , to nie zawracałbym Panu głowy tymi pytaniami . Póżniej zacząłem je wertować i znalazłem odpowiedzi... :idea: Mea culpa :!:

Pozdrawiam :D

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Zasilanie MXT i MH CX

Postautor: Gopherus » ndz kwie 25, 2010 8:20 pm

...Jeszcze jedno pytanie :?:

Zastosowanie 6 - ciu akumulatorków AA do zasilania CX - sa daje napięcie 7,2 V.Zastosowanie baterii , w tej samej liczbie , daje napięcie 9 V. Czy coś złego mogłoby się stać , gdyby zastosować koszyczek na 8 ogniw typu AA i zasilać wykrywacz akumulatorkami o napięciu 9,6 V ?

Pozdrawiam. :D
Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Zasilanie MXT i MH CX

Postautor: ProScan » pn kwie 26, 2010 9:25 pm

Myślę, że nic by się nie stało.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie MXT i MH CX

Postautor: Gopherus » wt kwie 27, 2010 5:14 pm

Witam ,

dziękuję za odpowiedż .Jeśli osiem akumulatorlów nie wywoła skutków negatywnych , to czy moze wpłynąć w sposób pozytywny na wykrywacz , n.p. wydłiżając czas pracy , w stosunku do opcji zasilania sześcioma akumulatorkami? (zwięsza się pojemność i napięcie spada z wyższego " pułapu "( :?: )...Czy taka przeróbka jest " warta swieczki " i ma sens , skoro detektor moze być zasiulany szescioma ogniwami ?Wzrost wagi , raczej , nie byłby istotny , bo z osmioms ogniwami R 6 i tak jest znacznie lzejszy , niż z sześcioma R 14 .... :)

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Zasilanie MXT i MH CX

Postautor: Gopherus » śr kwie 28, 2010 7:32 am

...Przepraszam za błędy w literówce . :?


Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości