Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: Ryba » pt cze 18, 2010 5:12 pm

Witam serdecznie na forum.
Inny wątek przypomniał mi, że swego czasu zrobiłem na własny użytek testy zasięgów Proximy.
Przede wszystkim chciałem sprawdzić wpływ różnych częstotliwości i poziomu napięcia baterii.
Zasięgi przedstawiają wyraźny, powtarzalny sygnał (zdaję sobie sprawę, że to subiektywny parametr, więc zakres błędu przyjmuję +/- 1cm).
Z Proximą spędziłem tylko 150 godzin (przesiadłem się na Sov GT). Niedużo, więc proszę nie odbierać testu bardzo kategorycznie. Starałem się jednak zrobić go maksymalnie rzetelnie i mam nadzieję, że okaże się dla kogoś pomocny.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek
Ryba
 
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:17 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: ProScan » pt cze 18, 2010 5:43 pm

Dzięki. Dopisuję do linków: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... =5020#5020

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: padro » śr cze 13, 2012 7:49 pm

pomocy!!!!!!!!!!!!! KUPIŁEM RUTUS PROXIMA VER.5.0 2012R. SONDE MAM PODSTAWOWĄ . MAM PYTANIE JAK JĄ USTAWWIC W W TRYBIE DYNAMICZNYM NA DROBNICE? NP: NA MONETY PROSZE O POMOC
padro
 

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: ProScan » śr cze 13, 2012 8:44 pm

Polecam lekturę instrukcji obsługi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: padro » ndz cze 24, 2012 5:46 pm

KUPIŁEM RUTUS PROXIMA VER 5.0 ZE STANDARTOWĄ SONDĄ. JESTEM LAIKIEM DOPIERO UCZĘ SIĘ TEGO SPRZĘTU . PO MOICH 2 WYPADACH ZNALAZŁEM 3 MONETY CZYLI NIE TAK ŻLE. SPRZĘT JEST OK, NIC LEPSZEGO W TEJ CENIE CHYBA NIE BĘDZIE. JEDNAK MUSZĘ SIĘ GO OSŁUCHAC. JAK BY KTOŚ MIAŁ TAKI SAM SPRZĘT TO PODZIEL SIE OPNIĄ
padro
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 5:27 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: padro » ndz cze 24, 2012 5:46 pm

KUPIŁEM RUTUS PROXIMA VER 5.0 ZE STANDARTOWĄ SONDĄ. JESTEM LAIKIEM DOPIERO UCZĘ SIĘ TEGO SPRZĘTU . PO MOICH 2 WYPADACH ZNALAZŁEM 3 MONETY CZYLI NIE TAK ŻLE. SPRZĘT JEST OK, NIC LEPSZEGO W TEJ CENIE CHYBA NIE BĘDZIE. JEDNAK MUSZĘ SIĘ GO OSŁUCHAC. JAK BY KTOŚ MIAŁ TAKI SAM SPRZĘT TO PODZIEL SIE OPNIĄ
padro
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 5:27 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: warwick » pn cze 25, 2012 4:31 pm

Rany....Kolego pisz bez wciśniętego CAPSLOCK'a bo nie da się tego czytać.


Pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: ProScan » pn cze 25, 2012 5:31 pm

Myślę że na moim skromnym forum jest bardzo niewielu użytkowników RUTUSa, gdyż nie zajmuję się serwisem polskich detektorów.

Proponuję zapytać na forum Odkrywcy i na Poszukiwanie Skarbów.

A tak po prawdzie, to pierwsze sensowne pytania będą mogły się pojawić po kilkudziesięciu godzinach w terenie i dwu-trzykrotnym przeczytaniu instrukcji. Nie licząc setek wątków nt. Proximy na różnych forach.

:pa

proscan

PS
Warto też posłuchać rady Warwicka.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: pastuszek » wt cze 26, 2012 8:12 pm

No akurat z tych setek wątków to wynika jedynie, że Rutusy to najcudowniejsze wykrywacze na świecie- konkretnych uwag i porad raczej próżno szukać.
Swoją droga to ciekawi mnie gdzie jest granica absurdu- czy dylematy ''użytkowników'' w stylu: ''co wybrać MXT, czy Proximę'' albo ''zmieniłem Argo na Soverigna i chyba wrócę do Rutusa'' - czy to już marketingowe apogeum, czy niedługo będziemy rozważać co ma większy rama 2x2 czy Argo ver 1250. :lol:
pastuszek
 
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: ProScan » wt cze 26, 2012 9:22 pm

Tak wychodzi, że większość użytkowników ma specyficzny profil. Myślę że kolega Padro odnajdzie się wśród nich.

:)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: rutus » sob cze 30, 2012 1:00 pm

Witam !

Ludzie bardzo często podchodzą absolutnie bezkrytycznie ( czytaj : bez zielonego pojęcia ) do wszelakich testów w sieci. Nie przeczytają instrukcji wykrywacza, a nawet nagłówków w tabeli . Mam dwie uwagi do tego testu :

1 - Brak testów dla częstotliwości 6622 Hz może powodować mylną interpretację. Dla tej częstotliwości zasięgi w powietrzu będą największe.

2- Nie ma absolutnie uzasadnienia dla wyników w kolumnie 2 i 3. Napięcie zasilające elektronikę - zarówno tor odbiorczy i nadawczy to 5V. I takie jest zawsze ( ! ) W Proximie siedzą porządne stabilizatory low-drop . Producent stabilizatorów podaje ,że pracują poprawnie do 5,2 V. Przy projektowaniu wykrywacza przyjąłem dwukrotny margines - 0% wskaźnika baterii to napięcie 5,4 V. Sam nawet dałem się zwariować i powtórnie sprawdziłem doświadczalnie - spadków zasięgu wraz ze zmianą napięcia zasilającego nie stwierdziłem. Moim zdaniem różnica wyników z kolumny 2 i 3 wynika ze zmiany jakiegoś istotnego parametru nieopisanego w nagłówku , np. sygnału wiodącego lub miejsca testu ( czyli poziomu zakłóceń )

pozdrawiam . :pa

PS' to co napisałem to nie jest żadna krytyka - to tylko komentarz.
rutus
Producent
 
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: endi13 » sob cze 30, 2012 1:59 pm

Wildze ze pan Arek pisze tu pod własnym nickiem , :D
Wyniki jednoznacznie wskazują ze nie ma szału w tych zasięgach moje Euroace bije Pana wykrywacze w zasięgach w powietrzu i gruncie na tak zwany " łeb", i jest tańszy co jest najważniejsze

PS zastanowił bym się na całkiem nową konstrukcja detektora a nie robić zrzynek na bazie xlt
endi13
 
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 11:38 am

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: rutus » sob cze 30, 2012 3:06 pm

Witam !

Jeszcze raz :
- w tej tabeli brak pomiarów dla 6622 Hz - gdzie zasięg Proximy na 5gr wynosi spokojnie 31cm a zasięg graniczny to 33 cm .
- Proxima to nie "zrzynka" XLT - tylko całkowicie niezależny projekt o rozwiązaniu niespotykanym raczej w innych wykrywaczach.

pozdrawiam .
rutus
Producent
 
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm

Re: Rutus Proxima test zasięgów w powietrzu

Postautor: igor378 » sob cze 30, 2012 3:11 pm

endi13-kiedyś miałem wykrywacz Bartek 2 autorstwa nieżyjącego już p.Gruszki-i zapewniam Cię,że miał oryginalna konstrukcję,a w zasięgach bił na głowę Rutusa,Ace i wszystko inne co do tamtej pory widziałem.I co?
i zawsze znaleźli się tacy jak Ty malkontenci,którym wiecznie coś nie pasuje-a to to ,a to pstro,tu za ciężkie tam nie takie-i żeby było jasne,nie znam p.Rutyny i jego wyrobów osobiście. co do ceny-pewnie,że jego sprzęty są drogie,ale jak się nie ma masowej produkcji to niestety ale koszta wzrastają-idź do marketu po zakupy i potem porównaj ceny w osiedlowym sklepiku.tak samo w kwestii wykrywacza-zakup jakiegoś konkretnego modelu toTwoja wolna wola-przymusu nie ma.
pozdrawiam,igor
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości