Dwa krzyżyki. Prośba do posiadaczy Etracka.

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Dwa krzyżyki. Prośba do posiadaczy Etracka.

Postautor: Zapytanie_email » śr cze 30, 2010 1:09 pm

Witam!!!

Czy jest Pan w stanie stwierdzić ewentualnie naprawić ten wykrywacz???

Chodzi o to że na LCD po pewnym czasie pojawiają się 2 krzyżyki w okienku (dołączam foto) co to może być? Błąd softu czy uszkodzenie elektroniki???

Dodatkowe stwierdzone przez mnie(dziwne rzeczy) to źle działający pin-point chodzi o to że jak coś namierzę i pojawi się mocny sygnał to po następnym machnięciu cewką sygnał milknie!!! i dopiero muszę wyłączyć i jeszcze raz załączyć pin-point a dopiero mogę namierzyć przedmiot...

Bardzo Proszę o odpowiedź.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Dwa krzyżyki. Prośba do posiadaczy Etracka.

Postautor: ProScan » śr cze 30, 2010 1:25 pm

Prośbę to w zasadzie mam ja, bo z Etrackami (w ogóle Minelabami ostatnio) mam mało do czynienia.

Czy ktoś z Szanownych Czytelników tego skromnego forum mógłby się wypowiedzieć w powyższej sprawie?

Co do Pinpointu to nie mam raczej wątpliwości, że operator nie doczytał instrukcji. Tak to działa w trybie Pinpoint -> Normal (w odróżnieniu Pinpoint -> Sizing).

Nie mam takie pewności z podwójnym krzyżykiem, stąd prośba do "Etrackowców". Zróbcie tak:

- uruchamiamy ekran cyfrowy (z miniaturką Smartfind);
- po wykryciu metalu przejdźcie do trybu Pinpoint;
- po namierzeniu go wyłączcie;
- pomachajcie nad innym metalem.

"Stary" krzyżyk pozostanie w swoim miejscu nieruchomo, a pojawi się nowy krzyżyk odpowiadający "nowemu" znalezisku. Czy to wada tego konkretnego egzemplarza, czy tak po prostu jest...(bez wdawania się w dyskusję czy to ma sens, czy nie)

Jak jest w Waszych Etrackach?

Z góry dzięki za Wasze uwagi i spostrzeżenia.

:pa

proscan

PS

Obrazek
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dwa krzyżyki. Prośba do posiadaczy Etracka.

Postautor: pni » czw lip 08, 2010 2:43 pm

Ten test zrobię w najbliższym czasie w terenie ale tak na szybko to dwa kwadraciki pojawiały mi się jak chodziłem ze swoim sprzętem w zime tzn. wtedy słabej działał wyświetlacz (ciekłe kryształy) i nie ragował tak szybko. Co do pinpointa to jak napisał proscan tak jest, że trzba włączyć go nie nad przedmiotem i sprawdzać po kolejnych przemiataniach sygnał jest coraz słabszy, można tą opcje zmienić.
pni
 
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości