Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?

Postautor: ProScan » sob wrz 04, 2010 12:12 pm

Jeśli chodzi o naprawę to oczywiście naprawiam (w miarę możliwości) o ile nie został kupiony w firmie Denar.

Natomiast co do samego uszkodzenia, to wystarczy przeanalizować dyskusje powyżej (i wykres Beaviso) by nabrać przekonania, ze NIC nie wskazuje by wykrywacz był uszkodzony.

Ja wiem, że w internecie znajdzie Pan mnóstwo vanignorantów-mitomanów, którzy będą się wymądrzać jak to "superstrojenie" (które nie istnieje) rzekomo włącza się tuż przy końcu zakresu i głosić inne tego typu brednie, ale prawda jest wyłuszczona powyżej.

:pa

proscan

Jak ktoś lubi się pośmiać, to niech poczyta ten komiczny bełkot:

http://www.odkrywca.pl/tesoro-vaquero-u ... tml#676243 (ten wątek przy okazji szczególnie dedykuję moderatorom, którzy nie zauważają, że promowane jest własne forum).

no i najzabawniejsze tutaj:

http://www.thesaurus.com.pl/forum/viewtopic.php?p=37961

Trzeba przyznać, że gość ma tupet mając zerową wiedzę, rozpisywać się o sprzęcie. A najdziwniejsze, że jest nadal wielu, którzy faceta traktują poważnie :lol: #-o
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?

Postautor: ProScan » pt lut 11, 2011 9:50 am

Beaviso, nadal wypisujesz głupoty (by nie powiedzieć dosadniej) o Threshold w Cebuli:

http://odkrywca.pl/nauczcie-mnie-prosze ... tml#683738

Nie wprowadzaj młodych w błąd, chyba że zależy Ci na tym by facet pracował na pół gwizdka. Jeśli tak - to OK, ale skończ z kłamstwem że Threshold ma znikomy wpływ na zasięg i służy do podbijania czegokolwiek. Ręce mi opadają.

W opisany przez Ciebie sposób działa Threshold, ale ... w Tejonie.

#-o

proscan


PS
Uwaga (autopromocja?) że znasz 5 lat Cebulę tylko Cie kompromituje, bo obnaża całkowite niezrozumienie tego prymitywnego skądinąd wykrywacza.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?

Postautor: beaviso » pt lut 11, 2011 11:33 am

Proscanie, jam jest chłop szczery i po prostu piszę to, co sam zaobserwowałem w moich dwóch sprzętach. Rozmawialiśmy już o tym jakiś czas temu na tym forum. Nie mam zamiaru wprowadzać nikogo w błąd, dzielę się praktycznymi obserwacjami.

Osobiście chodzę na podkręconym THRESH tylko po to, by w czasie szybkiego przemiatania nie uronić gdzieś słabego sygnału. Równie dobrze mógłbym podbić sobie takie sygnały głośnością w słuchawkach na max, ale wtedy ogłuchłbym przy sygnałach dużych/płytkich. Z wysokim THRESH poszukiwania robią się zero-jedynkowe - jest jakiś sygnał, albo nie ma sygnału. Z THRESH słyszalnym należy wykazać się czułym uchem, a w zamian uzyska się głębię i szersze spektrum odpowiedzi wykrywacza.

Proscanie, atakujesz Cib/Vaq z uporem godnym lepszej sprawy za błędne Twoim zdaniem rozwiązanie regulacji czułości. Patrzysz na to z punktu widzenia elektronika i gościa, który miał w ręku mnóstwo modeli wykrywaczy, w tym dużo bardziej zaawansowanych.

Mi jest to obojętne jak to działa od strony elektroniki. Interesuje mnie strona czysto użytkowa, więc mówię jak to działa z punktu widzenia użytkownika. I nadal będę się upierał, że owo "superstrojenie" THRESHOLDEM - przynajmniej w obu moich wykrywaczach - na pewno liniowo na zasięg się nie przekłada. Dlatego błędem jest stwierdzenie, że "zasięg reguluje się głównie pokrętłem THRESHOLD".

A jak sam zresztą zauważyłeś, to SENSITIVITY ma eksponencjalny (wykładniczy) wpływ na zasięg. Dlatego oponuję, gdy ktoś radzi początkującemu by dał czułość "na 9". To istotna strata potencjału wykrywacza - mierzalna w realnych centymetrach, zawsze i wszędzie. SENS należy kręcić do granicy stabilności, każde parę stopni pod koniec skali daje dodatkowe centymetry.

I do końca będę się upierał, że przy bardzo wysokim ustawieniu SENS, takim jak opisałem wyżej, różnica w zasięgu pomiędzy THRESH słyszalnym a THRESH bliskim max będzie symboliczna - na pewno nie liniowa. Różnica będzie w głośności emisji sygnału słyszalnego, co przekłada się wprost na prawdopodobieństwo usłyszenia go przez operatora w warunkach polowych, a nie laboratoryjnych.

Pozdrowienia,
M.
beaviso
 
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?

Postautor: ProScan » pt lut 11, 2011 11:43 am

OK.

Trudno mi dyskutować o sprawdzalnych i porównywalnych faktach. Skoro faktów nie uznajesz, to pozostaje mi wyłączyć się z tej dyskusji z Tobą.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?

Postautor: ProScan » śr paź 01, 2014 11:34 pm

Zamieszczam wykres Beaviso, który zniknął z Imageschack.

beaviso.jpg
beaviso.jpg (5.2 KiB) Przeglądany 5206 razy
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron