Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan

Postautor: piko11 » sob lip 31, 2010 8:16 pm

Witam
Mam pytanie co do zasięgu tego wykrywacza przy użyciu tych cewek. Wiem, że 12,5 jest napewno głębsza, ale także nieporęczna ze względu na swoje rozmiary. Obecnie używam sondy 9,5 i trybu dynamicznego, ale zastanawiam się czy znajdę jakieś duże fanty na głęokości około 50cm?
Bardzo dobrze pracuje mi się z tą sondą i raczej nie chcę przesiadać się na większą.
Pozdrawiam
piko11
 
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 24, 2010 9:42 am

Re: Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan

Postautor: HUBAL » sob lip 31, 2010 11:12 pm

Na pewno z cewką 12-stką znajdziesz duże fanty na głębokości 50cm, jeżeli mówimy o fantach wielkości dużej monety lub większych.
Mój kolega z którym jeżdżę na poszukiwania używa cewki 12-stki i z tego co zaobserwowałem to na pewno ma większy zasięg na dyskryminacji jak i na trybie all metal.
Niestety wiąże się to również z drastycznym spadkiem komfortu.
GTI2500 nie jest wygodnym wykrywaczem a z większą cewką to już porażka(trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję żeby parę godzin przemiatać).
W zakrzaczonym lesie jest po prostu nie do użytku.
Widziałem jak wyciąga monetki z głębokości które są nie osiągalne dla innych wykrywaczy ale czasami miał problemy z dokładną lokalizacją znaleziska dlatego używa pinpointera.
Nie wiem co jest lepsze ,czy wygodnie i szybko chodzić z wygodnym wykrywaczem ,czy wyciągnąć parę monetek więcej i umęczyć się niemiłosiernie,na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Pozdr.
HUBAL
 
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 13, 2010 7:22 am

Re: Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan

Postautor: piko11 » ndz sie 01, 2010 1:27 pm

Sonda 9,5" jest przeznaczona na monetki i powierzchniową drobnicę, a sonda 12,5" raczej militarka i większe fanty. A jak jest w trybie all metal ze standardową cewką 9,5", czy znajdzie jakis pokaźny przedmiot na głębokości około 50 cm? Raczej nie chcę używać sondy 12,5", ponieważ jest nieporęczna i chodzenie z nią jest kłopotliwe.
Pozdrawiam :)
piko11
 
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 24, 2010 9:42 am

Re: Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan

Postautor: HUBAL » ndz sie 01, 2010 6:34 pm

Pisałeś ,że masz cewkę 9-tkę więc zrób test powietrzny,odejmij 10% i masz wynik.

Pozdr.
HUBAL
 
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 13, 2010 7:22 am


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości