V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » czw wrz 09, 2010 2:37 pm

Ile jest wykrywaczy, które mają tak wiele nastaw odpowiedzialnych za zasięg i stabilność? To pytanie retoryczne. Pierwszym pytaniem, które nasunęło mi się podczas zabawy DFX'em było; co lepiej "podkręcać", AC SENS, czy PAG? Z moich obserwacji wynika (mogę się mylić), że jednak to pierwsze. Wydaje się, że ze względu na dokładność regulacji. Dotarliśmy tym sposobem do pytania, jak się mają do siebie ustawienia V.D.I. SENS. i PAG? Tak "brutalnie", co lepiej podkręcać? Pomińmy informacje zawarte w instrukcji bo te znam, są skromne :( i dotyczą założeń. A co z praktyką? Od kilku dni myślę jak zrobić testy tych trzech zmiennych parametrów, w odniesieniu do zasięgów...i nie mogę wpaść na zadowalający pomysł.
Pozdrowienia z gór!
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: ProScan » czw wrz 09, 2010 3:01 pm

VDI SENS nie ma wpływu na zasięg, więc nie do końca rozumiem pytania.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » czw wrz 09, 2010 3:12 pm

W instrukcji jest napisane, że ma wpływ na zasięg, a co za tym idzie to również na stabilność.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: ProScan » czw wrz 09, 2010 3:19 pm

To chyba mamy różne instrukcje :)

VDI SENS to czułość wskaźnik graficznego i nie ma wpływu na sygnał akustyczny (który jest głównym sygnalizatorem wykrycia metalu - wskaźnik graficzny jest stosowany pomocniczo, do weryfikacji uzyskiwanych sygnałów akustycznych).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » czw wrz 09, 2010 3:26 pm

Nie mam w tej chwili przed sobą instrukcji, ale z pamięci treść jest +/- taka:
VDI SESN odpowiada za siłę sygnału obiektu potrzebną do spowodowania wskazań na wyświetlaczu... ekran i dźwięk są bardzo mocno ze sobą związane... jak każda nastawa odpowiedzialna za czułość, ta również ma wpływ na stabilność pracy...
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » czw wrz 09, 2010 3:31 pm

Możliwe jest oczywiście, że nadinterpretuję tekst...
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: ProScan » czw wrz 09, 2010 3:36 pm

Aha - jest taki passus o tym powiązaniu. Kiedyś to próbowałem sprawdzać, ale nie udało mi się tego potwierdzić. Wg mnie nie ma to wpływu na zasięg.

Teraz robiąc testy dla Odkrywcy nie sprawdzaliśmy tego - jak nie zapomnę, to w wolnej chwili jeszcze raz to sprawdzę, dla świętego spokoju.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: SiD » czw wrz 09, 2010 3:44 pm

Wg mnie również nie ma to wpływu na stabilność czy czułość. Chyba, żeby spróbować podkręcić na max, ale tego nie próbowałem robić.

Generalnie nastawa wpływa na "nerwowość" numerków na ekranie ;-)
Warto też pamiętać, że podwyższona bodajże powyżej 85 daje jeszcze wartości dziesiętne w identyfikacji, chociaż praktycznego zastosowania to raczej nie ma.

Jednym słowem, na same właściwości detekcyjne raczej nie ma wpływu żadnego... ale sprawdzić samemu nie zaszkodzi.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: ProScan » czw wrz 09, 2010 3:50 pm

No właśnie zawsze lepiej samemu sprawdzić jak się ma wykrywacz w rękach.

Kiedyś czytałem taką poradę (dotyczyła modelu Spectrum) z której wynikało, że podnoszenie czułości VDI powoduje "obciążenie filtrów", przez co można podciagnać czułość. Wydało mi sie to brednią - ale sprawdziłem i nic mi z tego nie wychodziło...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » czw wrz 09, 2010 3:50 pm

Już myślałem, że coś jest ze mną nie tak :) Też zamierzam to sprawdzić. Kupiłem sobie taki wykrywacz, to muszę teraz ponosić konsekwencje :lol:
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » czw wrz 09, 2010 6:11 pm

Hmmm, nie mam teraz wykrywki, lecz czytając zagraniczne publikacje w tym swoistą biblie jeżeli chodzi o DFX'a nic nie znalazłem o wpływie VDI Sens na zasięg wykrywki. Może nikt jeszcze tego nie testował a może to po prostu nie ma związku.
Pozdrawiam
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » pt wrz 10, 2010 11:44 am

Zrobiłem testy i okazało się, że V.D.I. SENS. ma wpływ na zasięg. Nie są to oczywiście powalające różnice, ale trzy cm piechotą nie chodzi ;) Wyniki(bardzo ciekawe) testów podam po godzinie 16tej.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » pt wrz 10, 2010 12:12 pm

Sprawdź jeszcze jak to wpływa na prędkość wykrywki.
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » pt wrz 10, 2010 3:58 pm

Test przeprowadziłem w mieszkaniu, więc centymetry należy traktować jako skalę porównawczą, a nie osiągi. Ograniczenie stabilności było bardzo duże tak więc parametr AC SENS. maksymalnie osiągnął dokładnie 60 przy PAG 3. Obniżyłem go do poziomu 50, by móc sprawdzić podniesienie do PAG4. Test zrobiłem dla czterech typowych monet: 5 PLN, 50, 10 i 5 groszy, wszystkie współczesne i wyniki będę podawał w tej kolejności.
Czyli ustawienia są takie: ACS-50,PAG-3 zmienne VDIS.
VDIS-19 -17cm -14cm -13,5cm -17cm
55 -18 -16 -14 -18
80 -19 -17 -14 -19
90 -19,5 -18 -14,5 -20
Sprawdziłem następnie zasięg przy: ACS=50, VDIS=55, a zmieniłem PAG na 4
-22,5cm -20cm -16.5cm -22cm
Kolejny test dotyczy ACS. Podniosłem ten parametr do dokładnie sprawdzonej, maksymalnej w tych warunkach wielkości-60 (PAG3)
-23 -20 -16 -23
Co ciekawe, przy ACS na maxa(60) dało się podnieść VDIS do wartości maksymalnej-99 bez utraty stabilności(!), a oto wyniki:
-24,5 -21 -18 -24
Poszedłem więc dalej i zainspirowany testem w "O" zmieniłem ustawienia GF z 4 na 6 i oto co mi wyszło:
-25 -21 -18,5 -24,5
WNIOSKI:
1- PAG warto podnosić z 3 na 4 tylko wtedy, jeżeli konieczność ujęcia ACS nie przekracza wartości 10.
2- Jeżeli w terenie potwierdzi się, że VDIS ma znikomy wpływ na stabilność to koniecznie MAX.
3- 6 filtrów jest fajniejsze niż 4 :D
Machanie ręką przed sondą jest idiotyczne i niedokładne, ale czego się nie robi w imię postępu!!!
Miłej lektury
Poprawiłem błąd: zasięg "zmieniłem" na "stabilność", bo tak powinno być.
Ostatnio zmieniony pt wrz 10, 2010 4:54 pm przez jarek-pol1, łącznie zmieniany 1 raz
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » pt wrz 10, 2010 4:11 pm

P.S. Jeszcze jedno. Panie Piotrze w teście DFX wypadł blado na tle XLT, a w statyku wręcz katastrofalnie. Szkoda bo to fantastyczny sprzęt tylko (niestety) dla nielicznych.Używając programu fabrycznego i menu podstawowego, rzeczywiście jest przeciętny. Ja osobiście używam go od roku i wciąż mnie zaskakuje....Ilu użytkowników czyta instrukcję po roku? A tak się składa, w przypadku DFX'a, że dużo zaczynamy dopiero wtedy rozumieć!!!
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość