V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » pt wrz 10, 2010 4:19 pm

Net mam tylko w pracy (bardzo dużo pracuję), a test robiłem w domu o drugiej w nocy...Cube47pl spóźniłeś się.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » pt wrz 10, 2010 4:31 pm

Co do filtrów mój wniosek jest taki, że to są filtry gruntu i w powietrzu raczej nie działają poprawnie.

Reszta zaskakująca dobre i nawet te 3cm dołożyć.
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » pt wrz 10, 2010 6:19 pm

Jak sam zauważyłeś GF jest do gruntu, więc jaka różnica w zasięgu będzie w gruncie, skoro w powietrzu jest istotna?
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » pt wrz 10, 2010 11:26 pm

Mym zdaniem będzie taka, że używając 6 filtrów będzie lepszy zasięg na gorszej glebie a używając 3 na glebie lepszej. A czy utrzymywałeś jedną prędkość machania monetą podczas testów ? Bo to ma ogromny wpływ na zasięg cewki i jest inne przy każdym GF. I tak aby przy 2 Filtrach mieć tą samą głębokość co przy 3 musisz odpowiednio szybko machać. A ten współczynnik zmienia się przy każdej nastawie filtrów.
Pozdrawiam.

PS
Digging Deeper with the DFX str. 103 i wszystko jasne.
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » pt wrz 10, 2010 11:40 pm

Z tego co wiem, wnioskuję, że prędkość przemiatania jest przypisana wyłącznie do nastawy GF2. Na pozostałych wartościach jest możliwość regulacji. Wydaje mi się, że w czasie testów prędkość przemiatania była jednakowa.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » pt wrz 10, 2010 11:48 pm

Nie chodzi o ustawienie prędkości przemiatania tyle co o samą prędkość przemiatania.
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » pt wrz 10, 2010 11:59 pm

Jeżeli istnieje taka regulacja to, jeżeli działa, można sobie dopasować pod własne preferencje. Ja osobiście wolę wolniejsze przemiatanie. Z natury jestem flegmatykiem a jak powszechnie wiadomo, gena nie wyd...isz :)
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » sob wrz 11, 2010 12:04 am

Polecam więc swap speed 1 GF3
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » sob wrz 11, 2010 12:08 am

Zastanawiałem się czy przejdzie :lol: Dziękuję Panie Piotrze. ;)
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » sob wrz 11, 2010 12:23 am

Ja mam ustawioną wykrywkę pod siebie. Nie pamiętam wszystkich parametrów własnych ustawień, ale skoro się upierasz to spróbuj przy tej prędkości zmierzyć zasięg na nastawach GF3 i GF6. Będziesz miał odpowiedź.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » sob wrz 11, 2010 12:25 am

Już bym to zrobił, lecz nie mam jak ( Wykrywka u Pana Piotra ). Dlatego zamiast w mapach i książkach siedzę tyle na forum. Jak ją odzyskam to już mnie nie uświadczycie prawie.
Pozdrawiam.
PS
Widzę dalej się nie rozumiemy: swap speed może być 1 może być i 10 ale prędkość przemiatania wpływa na głębokość wykrywacza tak czy siak. Chodzi o twoją prędkość przemiatania, tą jaką ty machasz cewką nad celem.
PS2
Zaproponowałem ci ss1 i gf3 ponieważ napisałeś, że jesteś flegmatykiem a przy gf3 możesz machać powoli i będziesz miał dobry zasięg. A ss1 wiadomo bo machasz powoli.
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » sob wrz 11, 2010 12:40 am

Rozumiemy się doskonale, tylko nie mam pojęcia jak mam Ci opisać prędkość przemiatania ręką przed sondą, lub sondą nad ścierniskiem. Może na przyszłość spróbuję zanucić różne piosenki i jak się zgra to podam Ci tytuł utworu. Wtedy zanucisz sobie i będziemy wiedzieć w jakim tempie jest dobrze..... Co mam napisać? Samo się dzieje.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » sob wrz 11, 2010 12:42 am

Ale ja mam ustawione SS na 1. Tylko o czym to świadczy? Z całą pewnością, nie o tym jak szybko macham sondą.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: Cube47pl » sob wrz 11, 2010 12:52 am

Nie świadczy to o tym, że musisz machać wolno cewką bo inaczej stracisz połowę sygnałów. Poprzez to zyskujesz na głębokości, lecz pamiętajmy, że ss jest ściśle powiązane z filtrami i zapewne zły dobór jednego do drugiego daje opłakane skutki. SS1 i GF3 wydają się być najlepszym rozwiązaniem na ziemie słabo i średnio zmineralizowane natomiast na glebach mocno zmineralizowanych musimy zastosować GF6 i SS w okolicach 14-15, tracimy tym samym zasięg lecz zyskujemy możliwość szukania i tak o niebo lepszą niż inne detektory. Do tego należy dodać jeszcze odpowiednią częstotliwość.
W dodatku na GF6 detektor staje się wolny a na GF3 mamy w miarę dobrą szybkość. Choć oczywiście da się to poprawić Recovery Speed jednak daje ono słabsze wyniki niż odpowiedni dobór filtrów.
Pozdrawiam.
PS
Ja strasznie fałszuje nic z tego nie będzie, najlepiej jakbyś stoperem zmierzył czas jednego machnięcia i odległość pokonaną w tym czasie przez sondę. Po podzieleniu wyjdą nam metry na sekundę.
Cube47pl
 
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń

Re: V.D.I. SENS. Vs PAG w DFX

Postautor: jarek-pol1 » sob wrz 11, 2010 1:05 am

Może to być prawdą co piszesz. Mój test był robiony "w powietrzu" i tak powinien być czytany, a później interpretowany w terenie indywidualnie. Podejrzane wydaje mi się w Twoim systemie, tylko bardzo szybkie przemiatanie na szczególnie trudnym gruncie. My tu gadu gadu, a Pan Piotr nic... Może obaj błądzimy w ciemności?
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości