Eliminacja żelaza w Fisher 1270

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Eliminacja żelaza w Fisher 1270

Postautor: Zapytanie_email » pn paź 17, 2005 2:04 pm

Czy może mi Pan powiedzieć coś o wykrywaczu Fisher 1270 X: czy dobrze eliminuje żelazo?

Chodzi mi o to jak dokładnie wskazuje mosiądz pośród żelaza np. klamra z pasa.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Eliminacja żelaza w Fisher 1270

Postautor: ProScan » śr paź 19, 2005 8:27 pm

Witam,

Nie jestem w stanie wiele powiedzieć o działaniu w praktyce tego wykrywacza. Nigdy go nie używałem w terenie.

Posiada on przełącznik Silencer, który redukuje (znacząco - sprawdziłem) ilość sygnałów pochodzących od przedmiotów dyskryminowanych. Tyle że tryby dyskryminacji są dwa - zwykła dyskryminacja (tzn. taka jak w innych wykrywaczach, obejmująca metale kolorowe) oraz dyskryminacja żelaza (reguluje się tylko w obrębie przedmiotów ferromagnetycznych). Stąd zapewne ta fama, że 1270 lepiej sobie radzi z dyskryminacją żelaza i że jest ona precyzyjniejsza.

Jeśli przedmiot np. mosiężna klamra - leży blisko czegoś stalowego, to obawiam się, że na nic się tutaj zda polepszona dyskryminacja w zakresie żelaza. Po prostu sonda widzi oba te metale. O reakcji wykrywacza zadecydują tutaj własności fizyczne tych dwóch metali, rozmiar sondy i szybkość przemiatania. Niewątpliwie sposób przetwarzania sygnałów ma też tutaj swoje znaczenie. Jak to będzie się działo akurat w 1270 - nie wiem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Eliminacja żelaza w Fisher 1270

Postautor: Litościwy » ndz sty 22, 2006 8:34 pm

Witam,
Przy okazji wtrącę się do tematu. Więc w sytuacji opisanej przez kolegę czyli poszukiwania klamer w sąsiedztwie stalowych śmieci jaka wielkość cewki będzie najkorzystniejsza i jaka szybkość przemiatania (wolniej, szybciej?). Mając do wyboru cewki DD i koncentryczne które będą się bardziej nadawaly do tego typu poszukiwań, mam do dyspozycji koncentryczne 15', 12,5', 9', 6' a DD 10x5', 10x14 (na różnych wykrywaczach oczywiście ale ten aspekt pomijamy)

pozdrawiam,
Litościwy
 
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 20, 2006 9:31 am

Re: Eliminacja żelaza w Fisher 1270

Postautor: ProScan » ndz sty 22, 2006 9:37 pm

Ogólnie sprawa wygląda tak, że istnieje pewna optymalna wielkość sondy dla konkretnego obiektu. Problem w tym, że ta wielkość jest zależna także od głębokości zalegania przedmiotu.

Przykładowo: moneta pod powierzchnią będzie lepiej "łapana" przez malutką sondę. Ta sama moneta na głębokości powiedzmy 20cm będzie łapana lepiej przez sondę dużą.

Co do kształtu, to pomiędzy śmieciami radzą sobie lepiej sondy eliptyczne. Tyle że ich zasięg jest mniejszy niż okrągłych.

Analiza wszystkich przypadków jest bardzo złożona i można by napisać całą pracę "nałukawą" nt. "jak się zachowuje się sonda dla dwóch przedmiotów w zależności od ich wzajemnego położenia". I tutaj przypadki sondy i dwóch obiektów: na tym samym poziomie, na różnych poziomach, po obu bokach, po tej samej stronie, o różnych i tych samych własnościach itd.

Czy to ma sens?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości