[W5900DiProSL] Wybór snajperki

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

[W5900DiProSL] Wybór snajperki

Postautor: kaytek » czw lut 03, 2011 9:31 am

Na rynku jest kilka rodzajów snajperek, dedykowanych dla starszych Whitesów, m.in. dla poczciwego 5900 (niestety, nie na naszym rynku - u nas tylko baaaardzo ubogi rynek wtórny). Znalazłem u jankesów takie modele:
- Blue Max 3,5''
- Black Max 5,3''
- Bullseye 5.3 (w sumie nie wiem, czy to nie to samo, co powyżej)
- Blue Max 4x6 Shooter DD
Która z nich będzie najskuteczniejsza na polskie warunki terenowe? Może jeszcze jakiś inny rodzaj?
kaytek
 
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 22, 2006 9:07 am

Re: [W5900DiProSL] Wybór snajperki

Postautor: ProScan » czw lut 03, 2011 9:48 am

Nie cierpię słowa "najskuteczniejsze" to czy tamto. Skuteczny lub nie jest tylko operator.

To tytułem wstępu :)

Po drugie, taka malutka sonda ma bardzo mały zasięg i jej zastosowanie jest niszowe (drobiazgi powierzchniowe, trudno dostępne miejsca etc.)

Myślę że niezłym kompromisem jest sonda 4x6, ale w oderwaniu od warunków terenowych i rodzaju poszukiwanych przedmiotów trudno się sensownie wypowiedzieć. Coś takiego jak "polskie warunki" nie istnieje.

Dla mnie osobiście 5900 jest absolutnie genialnym, uniwersalnym wykrywaczem - ale na ekstremalny drobiazg są chyba lepsze urządzenia (?)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: [W5900DiProSL] Wybór snajperki

Postautor: kaytek » czw lut 03, 2011 2:30 pm

Najskuteczniejsza..... faktycznie, brzmi to, hmm..., powinienem napisać to w cudzysłowie.
Co do genialności 5900 zgadzam się i dla tego nie zamierzam w najbliższym czasie (być może wcale) pozbywać się go. Na dzień dzisiejszy nie planuję również zakupu innego sprzętu. Chcę zobaczyć, czy białas mnie zaskoczy, kiedy zmieni mu się nosa.
Do nabycia snajperki skłoniły mnie wyniki kolegi ( co prawda chodzi On z XT-70), który po zmianie cewki na snajperkę zaczął wyciągać kolorowe drobiazgi w miejscu już wcześniej przez Niego "przechodzonym". W jego opinii kopie się co najmniej dwa razy więcej sygnałów.
Cały czas mam namyśli pracę z wykrywaczem w terenie dość mocno zaśmieconym.
Czy jedyną opcją nabycia cewki 4x6 jest import z zagranicy?

Pozdrawiam :pa
kaytek
 
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 22, 2006 9:07 am

Re: [W5900DiProSL] Wybór snajperki

Postautor: ProScan » czw lut 03, 2011 4:06 pm

Witam,

Szukanie ze snajperką ma swoją specyfikę - wymusza staranniejsze przemiatanie i wolniejsze poruszanie się - samo to może powodować że więcej się kopie. Nie ma to wiele wspólnego z osiągami. Oczywiście pomiędzy śmieciami też więcej można zauważyć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron