Awaryjność nowych sond White's - 2 lata póżniej

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Awaryjność nowych sond White's - 2 lata póżniej

Postautor: Gopherus » śr kwie 27, 2011 8:51 pm

Witam .

Panie Proscanie ,

na przełomie : kwietnia 2008 i marca 2009 , na forum tym , omawiany był temat " Awaryjność nowych sond White's " Miałem , w przeszłości MXT , z sondą starego typu i problem , jeśli jest , mnie nie dotyczył .Jedmakże , wkrótce , znów mam zamiar wrócić do MXT , ale teraz już z sondą " krzyżową ".Trochę mnie zaniepokoiły informacje o gorszej mechanice i wytrzymałości nowych sond , chociaż cieszy fakt , iż są naprawialne . :D
Minęły 2 lata , od ostatniego wpisu , w tamtym temacie i zapewne , jak sadzę , miał Pan sposobność , by zyskać nowe doswiadczenia i " pogłębić " zakres wiedzy o tej cewce i tym samym móc stworzyć miarodajną , o niej , opinię .Proszę , więc , aby zechciał Pan napisać , co obecnie o tej sondzie sądzi :?:

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's - 2 lata póżniej

Postautor: ProScan » śr kwie 27, 2011 10:47 pm

Co do awaryjności, to jakość kabli w nowych sondach Whitesa (nie tylko tych "krzyżowych") pogorszyła się (mam nadzieję że chwilowo). Zdarzają się pęknięcia na mrozie w okolicy wejścia do sondy. Kiepsko też bywa w okolicach wtyczki (naderwania, których nie widać). Sama wtyczka - zintegrowana z kablem - to popłuczyny po oryginalnych wtykach Switchcraft.

W samej sondzie nic samo z siebie się nie dzieje, poza odklejającymi się wkładkami (zaczyna coś lekko telepać w środku). Czy to wina kleju, czy urazu mechanicznego - tego nie wiem (pewnie jedno i drugie). Zdarzają się egzemplarze rozstrojone - ale to się zdarza wszędzie i każdemu.

Generalnie klasyczne sondy były bardziej trwałe pod względem mechanicznym.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's - 2 lata póżniej

Postautor: Gopherus » czw kwie 28, 2011 12:07 pm

Dziękuję bardzo za informacje . Pozytywne jest to , że nie pogordzyły się właściwości detekcyjne i dobrze , ze cewka jest naprawialna .Smutny jest jednak fakt , że solidna firma , w tym względzie , o którym mowa , tak znacząco obniżyła jakość . :cry:

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's - 2 lata póżniej

Postautor: ProScan » czw kwie 28, 2011 5:22 pm

To jest problem ogólnoświatowy - w pogoni za zyskiem, walcząc z konkurencją kopiującą, a nie wymyślającą i pracującą za miskę ryżu trzeba płynąć z prądem, by nie zostać zmieciony.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's - 2 lata póżniej

Postautor: Gopherus » ndz maja 01, 2011 7:22 pm

W zupełności podzielam Pana zdanie . Biorąc pod uwagę , że , zapewne i inni producenci " płyną z prądem " wybiram wyroby Whtes'a , bo ważam , że są niezłe a ponadto nie obawiam się ich awarii , bo firma ta ma w Polsce , bardzo , soloidny serwis :D

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości