Fisher 1280X Aquanaut

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Fisher 1280X Aquanaut

Postautor: atego815 » pn maja 16, 2011 10:48 pm

Witam. Zakupiłem Fishera 1280X Aquanaut. W ten weekend robiłem próby. Zastanawiam czy z nim aby wszystko gra. Operowałem na śmietnisku przybrzeżnym i byłem wręcz zaskoczony"krótkim zasięgiem". Spore przedmioty, kawał wiadra, puszki leżące, to tak z 15-20cm.... Nie wiem, czy oczekiwania zbyt duże z "suchych urządzeń", czyto taka specyfika...Mimo ustawienia pełnej czułości, wyłączonej dyskryminacji, cały czas miałem wrażenie że urządzenie jest jakieś stłumione, "ociężałe" słabo reaguje. Przy "suchych" którymi sie posługuję, wielkość sygnału jest zależna od rozmiarów przedmiotu. A tutaj nawet tego nie wyczuwam. Noo, może jak bym u-bota trafił, a obrączkę, to by była różnica. :D
Czy Ktoś ma doświadczenia z takim sprzętem?
Zastanawiam się też nad wysyłką do sprawdzenia tego specyfika. Co ProScan na to?
atego815
 
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:34 pm
Lokalizacja: Pszczółki k/Gdańska

Re: Fisher 1280X Aquanaut

Postautor: ProScan » pn maja 16, 2011 11:52 pm

Proszę sprawdzić zasięgi w powietrzu:

http://wwwdark.w.interia.pl/

ale już bez tego widać, że coś nie tak (z wykrywaczem, albo obsługą).

To jest wykrywacz dynamiczny, więc nie rozumiem skąd zaskoczenie, że nie da się wyczuć rozmiarów.

Do sprawdzenia bardzo niechętnie widzę jakiekolwiek wykrywacze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher 1280X Aquanaut

Postautor: gawron » wt maja 17, 2011 6:06 am

a od kogo kupowałeś, od denara ? :roll: ten jego tak miał ilekroć znalazł się w wodzie, miał nieszczelną komorę z bateriami i za każdym razem dostawała się tam woda, jeśli nie jesteś pewien źródła to wrzuć foty powiem ci czy to sprzęt denarowy. w swoim ewentualnie możesz sprawdzić baterie jeśli są słabe to tak reaguje
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Fisher 1280X Aquanaut

Postautor: atego815 » wt maja 17, 2011 11:52 am

Sprzęt ze Stanów. Wygląda jak nojka. Moje dotychczasowe zabawy z dynamicznymi, jednak pozwalają mi odróżnić wiadro od gwoździa. A przy tym jakoś brak wyraźnej różnicy w akustyce, w LEDzie przy bardzo różnych gabarytach. Tzn jeżeli np. przesuwałem cewką nad wiadrem, a nad kapslem (mówimy cały czas-pod wodą) to sygnały generował o podobnej sile, częstotliwości oraz odległości poziomej od przedmiotu. Biorąc tą wykrywkę do ręki jakoś wyobrażałem sobie że jak zobaczę wiadro, to pisk mi głowę urwie. :D A ten sygnał, jakiś taki anemiczny jak by to było 5 groszy... :shock:
Pytałem w kantorze o centy...Nie mają. Może w banku... Dziś zrobię próby na naszych podobnych drobnych...
Dzięki za linka, nie znałem strony. Fajna. :)
Czy różność monet zł i $ może tak różnić wyniki?
Sprawdziłem na 1zl, 50gr, 20gr, 10gr...W zasadzie wszystkie łapie na ok 5-7cm. Garnek fi 25cm ok 40cm. Baterie nowe... :cry:
atego815
 
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:34 pm
Lokalizacja: Pszczółki k/Gdańska

Re: Fisher 1280X Aquanaut

Postautor: atego815 » sob maja 21, 2011 4:12 am

Czy takie pomiary i ich wynik kwalifikuje sprzęt do serwisu? Przyjmiecie Fishera na stół? Testy na $ pokazują jednak minimum 20 cm... :evil:
atego815
 
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:34 pm
Lokalizacja: Pszczółki k/Gdańska

Re: Fisher 1280X Aquanaut

Postautor: ProScan » sob maja 21, 2011 10:08 am

Minimum 20cm? A maksimum?

:?:

A tak na marginesie, bo widzę że kolega rozpytywał także na forum Odkrywcy - to nie jest wykrywacz na "drobiazgi" (jak twierdzi mitoman, tudzież ignorant nr 1 polskiego detektoryzmu - widocznie niedoczytał :lol:).

http://odkrywca.pl/fisher-1280x-aquanau ... tml#688489

Przy swojej bardzo niskiej częstotliwości, (która wynosi zaledwie 2,4kHz!) nadaje się do raczej dobrzeprzewodzących przedmiotów, dużego żelaza (słynne znaleziska na Lednicy to - oprócz zacnego operatora - także zasługa 1280). No i może pracować w środowisku morskim.

Jeśli zasięgi na polskie monety nie są większe niż 10cm, to faktycznie mało.

Ja oczywiście mogę zapoznać się z problemem, ale proszę być przygotowanym na rożne sytuacje (np. konieczność wymiany sondy), co może skończyć się drenażem kieszeni.

:smt110

A propos. Jaka sonda? 8 czy 10 cali?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher 1280X Aquanaut

Postautor: atego815 » sob maja 21, 2011 10:44 pm

Cewka 10". Odnośnie cm... Z testów air wychodzą takie rezultaty:
$1 21 cm
$5 20 cm
$10 21 cm
$25 27 cm
To ze strony Darka.
Dlatego napisałem minimum 20cm. Czyli przy moich 5-7 to wręcz rewelacyjne zasięgi. Nie jestem ekspertem od piszczałek, co podkreślam, ale te parę kilometrów zrobione i ton podniesione, pozwala mi jednak podejrzewać że coś nie tak jest z tą sztuką... :D
Dlatego najpiękniej by było gdybym mógł powierzyć do sprawdzenia Komuś kto już miał taki, albo ma zdecydowanie większe doświadczenie ogólne z wykrywkami...I tu ukłon w Waszą stronę.Jutro sprawdzę go jeszcze raz w wodzie...Ostatnie próby. Jeżeli nadal wyjdą kiepsko, to poproszę jednak Was o chyba naprawę.... :cry:
atego815
 
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:34 pm
Lokalizacja: Pszczółki k/Gdańska


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron