XLT - różne wersje

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

XLT - różne wersje

Postautor: tomasir » wt maja 31, 2011 1:06 pm

Witam

Rozważam wymianę swojego 5900 na XLT właśnie (znacznie uproszczenie przy szukaniu meteorytów) i chciałem się upewnić, że wszystko co trzeba o XLT wyszukałem. Naturalnie przeczytałem co się da tutaj na forum o XLT

1) wersje oprogramowania

- w zasadzie były dwie 1.0 i 1.1 - z tym (słowa VW):
"Różnica była taka, że w wersji 1.0 Mixed Mode w fabrycznym programie Relic jest włączona a w wersji 1.1, ze względu na niezrozumienie tej funkcji przez użytkowników i liczne protesty oraz zapytania, Mikserka wyłączono, dając prawo decyzji użytkownikowi. "

Czyli wnioskuję z tego, że nawet wersja 1.0 nie będzie stanowiła dla mnie problemu (chcę korzystać z sprawdzonego już programu na meteoryty)

2) Cewki

a) pierwsze wersje miały cewki płaskie. Są one nienaprawialne. Kabel z razie potrzeby trzeba na grubszy wymienić, bo lubi nawalać.

b) nowsze wersje miały cewki krzyżowe. Są one naprawialne, ale coś o uszy mi się obiło, że mniej udane (ulegają rozstrojeniu).

3) Obudowa

Były tęczowe i nowsze - bodajże czarne. Niemniej zmiana była tylko "estetyczna"

4) Takie pytanie dodatkowe - rozumiem, że cewki z 5900 będą działały na XLT (chodzi o wykorzystanie mojego magnuma 15")


A teraz główne pytanie: Czy to co napisałem jest prawdą - czy też któryś z tych stwierdzeń rozmijają się z rzeczywistością.

pozdrawiam
tomasir
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: XLT - różne wersje

Postautor: ProScan » wt maja 31, 2011 1:23 pm

Z grubsza zgadza się. Z tymi cewkami ich wersjami sprawa jest bardziej złożona, ale to kwestia szczegółów, które już były dyskutowane wielokrotnie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - różne wersje

Postautor: ProScan » wt maja 31, 2011 5:07 pm

Z grubsza zgadza się. Z tymi cewkami ich wersjami sprawa jest bardziej złożona, ale to kwestia szczegółów, które już były dyskutowane wielokrotnie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - różne wersje

Postautor: tomasir » wt maja 31, 2011 11:46 pm

ProScan pisze:Z grubsza zgadza się. Z tymi cewkami ich wersjami sprawa jest bardziej złożona, ale to kwestia szczegółów, które już były dyskutowane wielokrotnie.

:pa

proscan


To może tylko dopytam. Czy wg Ciebie - jako bądź co bądź eksperta (ale się podlizałem co :D ) - lepszym wyborem będzie płaska cewka czy ta nowsza (krzyżowa). Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie - interesuje mnie tylko poszukiwanie meteorytów, czyli z grubsza od jakiś -60 do -95
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: XLT - różne wersje

Postautor: ProScan » wt maja 31, 2011 11:48 pm

Nie ma to żadnego znaczenia z punktu widzenia osiągów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - różne wersje

Postautor: tomasir » wt maja 31, 2011 11:50 pm

widzę, że nie tylko ja nie śpię ;)

A czy zatem ma to jakiekolwiek znaczenie z punktu widzenia awaryjności? Czy też po prostu jedynym powodem zmiany sond były stworzenie sondy naprawialnej?
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: XLT - różne wersje

Postautor: ProScan » wt maja 31, 2011 11:57 pm

widzę, że nie tylko ja nie śpię


Czyżby te sondy spędzały sen z powiek? ;)

Proponuję w ramach nocnego czuwania poczytać to co pisałem tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2561
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2335

i w linkowanych wątkach.

Tutaj o sondach proszę nie ciągnąć, bo temat tak wyeksploatowany i nudny, że nic tylko iść spać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - różne wersje

Postautor: tomasir » śr cze 01, 2011 12:02 am

szukałem po XLT więc nie znalazłem tego pierwszego wątku - drugi był mi znany

ogólnie zatem wiem już wszystko i spokojnej nocy życzę (w końcu o 6-tej trzeb się do roboty jakoś zwlec)

pozdrawiam
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron