LEM 2, zasięgi, opinie, zastosowanie

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

LEM 2, zasięgi, opinie, zastosowanie

Postautor: marek_wawa » sob lip 02, 2011 11:37 am

Witam wszystkich!

Mam kilka pytań odnośnie wykrywacza LEM 2 produkcji Mranda.

Szukam od jakiegoś czasu sprzętu na militarkę, obecnie uzytkuję HS-3 Produkcji p. Smętkowskiego. Ogólnie zadowolony jestem z zasięgów a przede wszystkim z żywotności baterii, jednak z terenów pod warszawskich ciężko już cokolwiek Smętkiem wyciągnąć... :( jak podejrzewam nie tylko tych terenów takie zjawisko dotyczy.

Kontaktowałem się z producentem LEMa 2 i po bardzo sympatycznej romowie telefonicznej otrzymałem od niego maila ze spacyfikacją sprzętu oraz przykładowymi zdjęciami tego wykrywacza.

Niestety jako że nie jestem biegły we wszystkich tych niuansach technicznych a prąd dla mnie płynie w gniazdku ( na tym moja znajomość tematu się kończy ) nie do końca jestem przekonany czy jest to sprzęt nadający się do użytku przez poszukiwaczy hobbystów.

Przykładowe zasięgi podane przez producenta robią wrażenie, tak samo jak jego słowny opis możliwości tego modelu, niemniej jednak chciałbym zasięgnąć opinii grona poszukiwaczy.
Czy ktoś posiada ten wykrywacz i mógłby z grubsza określić jego walory ?

Przesłane przez producenta dane nie występują na stronie i nie wiem ja ile są jawne więc nie chciałbym namieszać, zwróciłem się do niego o pozwolenie umieszczenia tu podstawowych informacji. Jesli się zgodzi, uzupełnię temat na pewno.

Pozdrawiam,
Marek
marek_wawa
 
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:47 am
Lokalizacja: Wawa

Re: LEM 2, zasięgi, opinie, zastosowanie

Postautor: ProScan » sob lip 02, 2011 11:57 am

Z tego co wiem, to LEM został wykonany na zlecenie firmy zajmującej się rozminowaniem i jest dedykowany tego typu celom. Z tego co wiem, nie jest oferowany na "otwartym" rynku, więc o opinie należałoby pytać wśród użytkowników (firm saperskich).

Znam dwie osoby, które miały ten sprzęt w ręku i nie były entuzjastyczne co do zasięgów. Podkreślały natomiast jego solidność wykonania (sondę ma zrobioną w technologii PCB).

:pa

proscan

PS

Przypominam, że o LEM (inny model) jest już na foum: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=807
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: LEM 2, zasięgi, opinie, zastosowanie

Postautor: Rebelia » pn lip 18, 2011 6:32 pm

8) pracowałem na tym wykrywaczu - dostalismy w firmie i powiem wam ze całkiem nie zły ;)
Rebelia
 
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 07, 2011 12:47 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości