Tesoro Lobo Super Traq

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Tesoro Lobo Super Traq

Postautor: Zapytanie_email » wt sie 16, 2011 9:11 pm

Witam,

Mam do Pana takie pytania w kwestii użytkowania Tesoro Lobo Super Traq, a mianowicie:
- czy zmiana cewki z eliptycznej 10 x 5 cali na większą wpłynie na zwiększenie glebokości penetracji wykrywacza?
- czy normalnym jest dla tego wykrywacza że przy włączonej dyskryminacji w terenie dość mocno usianym kamieniami wzbudza się i piszczy na te kamienie (ostatnio miałem taką sytuację chodząc po polu w pozycji dyskryminacja na 3-4)?

Czy ma Pan może gdzieś albo może Pan wskazać w sieci wyniki testów tego wykrywacza w porównaniu z innymi wykrywaczami tej klasy? Mam na myśli zasięg w powietrzu i w ziemi dla pozycji All metal i Dyskryminacji?
Kiedyś gdzieś na anglojęzycznej stronie widziałem takie zestawienie porownawcze wszystkich wykrywaczy marki Tesoro ale obecnie nie mogę znaleźć tej strony.

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi na powyższe pytania i porady, gdyż coś ostatnio jakoś mi się niespecjalnie dobrze chodzi po polach i łąkach z tym wykrywaczem.

Pozdrawiam,
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Tesoro Lobo Super Traq

Postautor: ProScan » wt sie 16, 2011 9:44 pm

Witam,

1. Zapewne tak, ale na monety niekoniecznie.

2. Nie wykluczam, zwłaszcza jeśli wykrywacz będzie źle dostrojony do gruntu.

Lobo to sprzęt dedykowany do szukania samorodków, stąd wcale mnie nie dziwi, że nie chodzi się z nim komfortowo po polu. Ale ma swoich zwolenników.

Co do tabeli, to na kompie znalazłem coś takiego:

Obrazek

Oryginalnie ściągnięte z: http://www.eifelsucher.de

Ale dokładnego linka nie mam.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Lobo Super Traq

Postautor: pablos40 » śr sie 17, 2011 1:57 pm

Witam,

Dziękuję za odpowiedź i zamieszczenie tabeli.
Niestety nie znam jęz. niemieckiego. Poza tym w tabeli są dla Tesoro Lobo jakieś nieprawdopodobnie wygórowane zasięgi podane w cm. Ciekawe skąd wzięli te dane. Poza tym nie wiadomo czy chodzi o testy w trybie All Metal czy na Dyskryminacji, a także czy testy były robione w powietrzu czy też w glebie??

Jeśli zna Pan odpowiedzi na te pytania proszę o informacje.

Poza tym nie bardzo rozumiem Pańską odpowiedź w kwestii pkt 2, czyli cytuję "Nie wykluczam, zwłaszcza jeśli wykrywacz będzie źle dostrojony do gruntu."

Jakim cudem Tesoro Lobo ma być źle dostrojony do gruntu, skoro w tym sprzęcie jest automatyczne strojenie i user nic tam nie dostraja??

Pozdrawiam,

Paweł
pablos40
 
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 17, 2011 11:41 am

Re: Tesoro Lobo Super Traq

Postautor: ProScan » śr sie 17, 2011 2:19 pm

Medium luft - czyli w powietrzu.

in der Betriebsart Diskriminator - czyli na dyskryminacji.

Test robiony przez dystrybutora, więc należy go brać z dużą rezerwą.

Co do strojenia, to producent zaleca jednak strojenie poprzez pompowanie (instrukcja strona 16). Układ śledzący nie był chyba projektowany tak, by dobrze działał na polu ornym (bo to wykrywacz do złota).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Lobo Super Traq

Postautor: pablos40 » ndz sie 21, 2011 2:36 pm

Witam,

Dziś pokusiłem się o małe testy Tesoro Lobo Super Traq w porównaniu do Rutusa Ultra II (te 2 wykrywacze mam na stanie).
Testy przeprowadziłem w powietrzu w warunkach domowych przy włączonej dyskryminacji, czyli ustawione były następujące parametry:
1. Czułość - 10 na skali
2. Dyskryminacja na skali - 2
3. Cewka Tesoro 5x10 "

Odczyt testów:
- moneta współczesna 1 gr - 17 cm
- moneta 5 gr - 19,5 cm
- moneta 10 gr - 17 cm
- moneta 20 gr - 18,5 cm
- moneta 50 gr - 20 cm
- moneta 5 zł - 21,5 cm
- boratynka - 17 cm
- srebro - moneta Silver Grosch - 17,5 cm
- srebro - moneta 4 gr z 1803r. - 21 cm

Rutus dla każdej z tych monet miał lepszy odczyt, czyli głębokość była większa o średnio 2-2,5 cm.

Mam więc pytanie czy mój wykrywacz jest w porządku, czy ten typ tak ma, czy też takie a nie inne powinny być jego wskazania?
Nie robiłem testów w terenie ale niedawno dla przykładu z kumplem sprawdziliśmy porównaniu dla współczesnej monety 1 zł w glebie i tak jego ACE 350 łapał sygnał o wiele głębiej - różnica w porównaniu do Tesoro wynosiła jakieś 8-10 cm.

Tak więc odczyty testów podane w powyższej tabeli są lekko mówiąc chyba wzięte z kosmosu.

Pozdrawiam
pablos40
 
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 17, 2011 11:41 am

Re: Tesoro Lobo Super Traq

Postautor: ProScan » czw sie 25, 2011 9:41 am

The wszystkie informacje nie są dla mnie żadnym zaskoczeniem (a zwłaszcza tak, że testy dealera są dalekie od rzeczywistości).

A czy nastawa Threshold ma wpływ na zasięg (tak jak to ma miejsce w Warzywach?)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości