Orzełek- problem z zasięgiem

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Orzełek- problem z zasięgiem

Postautor: WolnyP » wt wrz 27, 2011 12:11 pm

Witam.
Mam problem z moim orzełkiem tzn. mam go już jakiś czas ( około 60h w terenie) i nigdy nie sprawdzałem jaki ma zasięg na różne przedmioty bo zawsze coś się znalazło i byłem zadowolony ale ostatnio coś mnie pokusiło i sprawdziłem z jakiej głębokości wykryje mi monety współczesne. No i trochę się zdziwiłem gdyż większość obiegowych monet "głębiej"(air test) niż 17-21 cm mi nie widział.Testy robiłem na programach coin&jewelry, jewelry& beach oraz na jednym własnym różnic dużych nie było. Jak sięgne pamięcią to nic z drobnych przedmiotów głębiej nie znalazłem więc możliwe że juz tak jest od samego początku jak go kupiłem. Może ktoś by podał jakieś wskazówki jak go sprawdzić lub ustawić by porównać z innym orzełkiem czy xlt.
Pozdrawiam
WolnyP
WolnyP
 
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 9:31 pm

Re: Orzełek- problem z zasięgiem

Postautor: ProScan » wt wrz 27, 2011 12:44 pm

Na programach fabrycznych Eagle Spectrum jest gorszy od ACE 250. Należy podkręcać czułość AC SENS i wzmocnienie PREAMP GAIN.

Polecam lekturę artykułów w Odkrywcy nt. XLT i DFX.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Orzełek- problem z zasięgiem

Postautor: WolnyP » wt wrz 27, 2011 1:30 pm

AC SENS 70 a Preamp Gain 3 na takich ustawieniach robiłem test, Preamp podkręciłem do 8 i 5zł widział z 25cm ale wykrywacz nie działał stabilnie. Może podpowiedział by Pan co mógłbym zrobić by sprawdzić czy z zasięgiem jest wszystko ok.

ps.

Oczywiście nie chodzę na fabrycznych ustawieniach a przed zakupem przeczytałem dosyć dużo informacji na temat w/w sprzętu.
WolnyP
 
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 9:31 pm

Re: Orzełek- problem z zasięgiem

Postautor: ProScan » wt wrz 27, 2011 2:20 pm

Myślę że ten zasięg jest zupełnie realny.

Praca na 8 PREAMP jest rzadko kiedy możliwa. Być może stabilność można poprawić przez wymianę kabla sondy (jeśli jest "chudy" to do wymiany z automatu), ale na cuda nie należy raczej liczyć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Orzełek- problem z zasięgiem

Postautor: ProScan » wt wrz 27, 2011 7:26 pm

Proszę, tutaj kolega jest zadowolony z zasięgu: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 6664#16664

Silver to okrojony Spectrum.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Orzełek- problem z zasięgiem

Postautor: dino73 » sob paź 08, 2011 8:49 pm

zasięgi xlt czyli takie same powinny być dla orzełka.http://wwwdark.w.interia.pl/testy.htm#whxlt
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości