Zasięg 1266

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: Zasięg 1266

Postautor: ProScan » czw gru 15, 2011 10:03 am

Przy okazji - tutaj teścik jednego użytkowników forum:

http://www.youtube.com/watch?v=aUqlK8X_ ... e=youtu.be

Dotyczy 1266 (który zasadniczo ma takie same zasięgi jak 1270).

Mi się nigdy takich zasięgów nie udało uzyskać, ale jeśli kolega Kongo ma takie, to nie wiem po co mu inna sonda.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: kongo » czw gru 15, 2011 1:36 pm

jasne dzieki mam jeszcze jedno pytanie czy ten model serwisujesz czy nie
kongo
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: ProScan » czw gru 15, 2011 1:44 pm

W zależności potrzebnych części - ale generalnie tak.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » czw gru 15, 2011 3:42 pm

witam po raz pierwszy na forum ( więcej czytam niż piszę )
co do filmiku zasięgami mojej produkcji, wykrywacz kupiłem przez all...
z USA, opis sprzedawcy:

" Dostepny od zaraz. Wspanialy wykrywacz Fisher 1266X wtajemniczeni wiedza ze to legenda i zawsze jest poszukiwany na rynku. Gwarancja u mnie 3 miesiace. W zestawie instrukcja po angielsku, oslona ekranu, cewka standardowa 8 cali, lopatka stalowa.Wykrywacz jest w swietnym stanie i 100% technicznie jest tip top, ma zaslepki z tylu co widac na zdjeciach, jedna zaslepka jest w miejscu gdzie byla wtyczka na ladowanie akumulatorokow- zostala usunieta, a druga nawet nie wiem bo normalnie 1266x nie maja nic po tamtej stronie, wykrywacz nalezal kiedys do jednego z glownych technikow fishera w fabryce, moze wlasnie on cos tam kombinowal, syn tego technika od ktorego kupilem wykrywacz sprzedajac go mowil ze wykrywacz jest wyjatkowo wysterowany przez ojca, sprzedal go tylko dla tego ze ojciec niestety jest juz w swiecie skarbow i trzeba by go szukac tm808 ;-). Polska instrukcja dostepna bardzo tanio w PROSCANIE. Wysylam za pobraniem z wgladem. " Prosze pytac odpowiadam na wszystkie pytania"

do opisu podchodziłem wtedy z dużą rezerwą

już po pierwszych testach w terenie , jeszcze z cewką 8 cali, poczułem że wykrywacz jest wyjątkowo głęboki, sprawdziłem zasięg w powietrzu 1grosz 29cm !!! szok

wykonałem kolejne testy, był zdecydowanie najgłębszy z posiadanych wcześniej 17-stu wykrywaczy, jak w powietrzu tak i w glebie

wciąż się zastanawiam czy te zasięgi to norma dla 1266 - czy mój model jest jakoś specjalnie podkręcony. Proscan twierdzi że modele które testował miały mniejsze zasięgi. Więc apel do posiadaczy 1266 - jakie macie zasięgi ????
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: ProScan » czw gru 15, 2011 4:11 pm

wykrywacz nalezal kiedys do jednego z glownych technikow fishera w fabryce, moze wlasnie on cos tam kombinowal, syn tego technika od ktorego kupilem wykrywacz sprzedajac go mowil ze wykrywacz jest wyjatkowo wysterowany przez ojca,


Tych informacji nie podałeś, gdy ze mną korespondowałeś...

Nie wiem czy są prawdą, ale zważywszy na wyraźnie większe osiągi niż norma, to coś musi być na rzeczy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » czw gru 15, 2011 4:33 pm

Piotrze !!! - nie czytasz moich e-mail-i !!! E-mail z 27.11.2011 godzina 11.54
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: ProScan » czw gru 15, 2011 4:47 pm

No faktycznie - wkleiłeś mi cały ten opis z aukcji. Matko! Gdybym ja miał czytać opisy aukcji do których odwołują się moi korespondenci, to bym tylko czytał i czytał.

Filtrować informacje! - nie zarzucać mnie śmietnikiem! Odrobinę szacunku. Please. Ja wiem że to może być ważne wydarzenie w Twoim życiu, ale ja naprawdę muszę skupić się na konkretach i na swojej robocie a nie na analizie bełkotu wypisywanego przez allegrowych sprzedawców.

To co napisałeś - przeczytałem. Łącznie z delikatną sugestią, że źle zrobiliśmy testy dla Odkrywcy.

Gdyś zapytał tak:

"Kupiłem na allegro wykrywacz, który wg sprzedającego jest przerabiany przez pracowania Fishera i ma następujące zasięgi. Co Ty na to?"

to byśmy uniknęli całej masy nieporozumień (i zmarnowanego czasu).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » czw gru 15, 2011 6:08 pm

bardzo przepraszam - chciałem jedynie dokładnie wyjaśnić czemu pytam, nie , nie jest to najważniejsze wydarzenie w moim życiu .

co do krytyki - twojego profesjonalizmu i staranności nie podważam , jednak różnice w zasięgu są znaczne, różnica 7-10cm.
-test na 'barak" jest zbyteczny - nikt nie kopie baraków
-push in znacznie podnosi zasięgi
- test all metals jest zbyteczny - tylko miesza w głowie początkującym
- brak informacji o ułożeniu przycisku/pokrętła czułości w twoich testach
( przez to trudno porównać własny wykrywacz )
- brak informacji na temat zakłóceń liniami wysokiego napięcia i masztami telefonii komórkowe - które jest znaczne ( co jest ważne dla potencjalnego nabywcy )
- to nie jest wykrywacz na militarkę - no chyba że z wojen markomańskich na Dolnej Morawie

do takich testów potrzebna jest trzecia osoba - właściciel i zaawansowany użytkownik wykrywacza, twoje testy były by jeszcze lepsze. Do Tejona i Deusa zaproś wiesz kogo bo ci pisałem...

Ten post nie jest w żadnym calu atakiem na ciebie - jest tylko drobną krytyką skromnego kopacza
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: ProScan » czw gru 15, 2011 8:14 pm

No to krótko i szybko:

-test na 'barak" jest zbyteczny - nikt nie kopie baraków


Nie. Tak samo jak nikt nie kopie na polach (intencjonalnie) dwuzłotówek i innych przedmiotów "sztucznych" - pozwalających oceniać osiągi. gdybyśmy mieli czołg pod ręką, to byśmy robili zasię na czołg. Test na barak, jest testem na zasięg "graniczny" - a nie na barak.

push in znacznie podnosi zasięgi


góra 2-4cm na monecie, przy czym wzrasta poziom zakłóceń (co czasami powoduje konieczność cofnięcia się z czułością). Na niektórych wykrywaczach (a miałem ich w rękach kilkadziesiąt) czasami w ogóle nie jest to zauważalne.

- test all metals jest zbyteczny - tylko miesza w głowie początkującym


Testy nie są tylko dla początkujących. Z założenia każdy powinien coś w nich znaleźć dla siebie. Ja znam poszukiwacza (i to wytrawnego), który chodzi na 1225 z wciśniętym pinpoitem - cały czas! To że Tobie wydaje się coś bez sensu, nie oznacza, że pośród kilkuset (co najmniej) czytelników jakiś test wzbudzi zainteresowanie.

- brak informacji o ułożeniu przycisku/pokrętła czułości w twoich testach


Zawsze są podane nastawy, a czasami nawet wykres jak nastawa wpływa na zasięg. W przypadku 1266/1270 czułość była MAX co jest zaznaczone w tekście (jest obszerny akapit). Sposób działania dwuzakresowego pokrętła czułości jest opisany w tabelce.

- brak informacji na temat zakłóceń liniami wysokiego napięcia i masztami telefonii komórkowe - które jest znaczne ( co jest ważne dla potencjalnego nabywcy )


Nie ma wzorca zakłóceń, więc taka informacja wiele nie da, bo pod jednym słupem może być OK, a pod innym - już nie.

- to nie jest wykrywacz na militarkę - no chyba że z wojen markomańskich na Dolnej Morawie


No to jest znowu Twoje odczucie, całkowicie rozmijające się z resztą ze zadaniem osób, które ten sprzęt używają od 20 lat (i mają do dzisiaj) na polach wrześniowych. Ja oczywiście na militarke wybrałbym coś innego - ale my nie zaczynamy testu od stwierdzenia do czego sprzęt się nadaje i potem testujemy tylko te przedmioty, dla których uznamy, że wykrywacz może się nadawać. Taki sam zestaw testów jest robiony dla wszystkich wykrywaczy.

do takich testów potrzebna jest trzecia osoba - właściciel i zaawansowany użytkownik wykrywacza


To oczywiste, ale nierealne do przeprowadzenia. Czasami udaje nam się jednak ściągnąć właściciela. Jak dotąd bywało, dowiadywał się więcej od nas niż my od niego (chętnie natomiast słuchaliśmy opinii użytkowych - te są bezcenne). Co innego testy, a co innego technika prowadzenia poszukiwania danym urządzaniem - tego nie można mieszać. Doświadczony operator posiada informacje subiektywne (np. po setkach godzin nauczył się statykiem bez dyskryminacji rozpoznawać rodzaj metalu) - takiej wiedzy czytelnikom nie da się przekazać i z resztą nie temu celowi służą testy.

Do Tejona i Deusa zaproś wiesz kogo bo ci pisałem...


Powiem szczerze, że propagandzistów i wciskaczy nie mam ochoty widzieć, ani z nimi rozmawiać. Co z tego, że ktoś ma wiedzę, jeśli informacjami manipuluje. A co do wiedzy to także mam poważne wątpliwości - najlepszy przykład to działanie pokrętła Threshold w wykrywaczach Vaquero i Cibola. Takie rzeczy wypadałoby wiedzieć sprzedając te wykrywacze, a nie publicznie bredzić o "superstrojeniu".

Tak więc i ta uwaga - niezbyt trafna, jak dla mnie.

Chętnie poczytam jakie spostrzeżenia mają inni posiadacze 1265/1266/1270.

To że Twoje osiągi nie są normą, o tym jestem przekonany. Póki co, nie uogólniaj swoich spostrzeżeń na wszystkie 1266.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » pt gru 16, 2011 2:01 pm

fisher 1266x - boratynka - test w glebie - skarpa


http://youtu.be/uKa1fy7aiWA
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » pt gru 16, 2011 2:46 pm

fisher 1266x - 2 grosze w glebie skarpa

http://youtu.be/oB99K8OSXlU
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » pt gru 16, 2011 6:50 pm

mam przygotowane jeszcze dwa filmy z testów, 30 krajcarów na 40cm i sreberko na 32cm - może jutro je tu umieszczę przez te wiatry transfer słaby. Jak widać i słychać faktyczny zasięg można jeszcze wyśrubować o parę centymetrów - sygnały są czytelne i powtarzalne ( tym bardziej na moich Grey Ghost-ach ), kopałem o wiele słabsze sygnały z dużym powodzeniem.
Co do samego testu - nie ma idealnego, to tylko test.
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » sob gru 17, 2011 8:20 am

dwa kolejne filmiki

http://youtu.be/GSGs-wEUrY4

http://youtu.be/iJ6QB7ADPLE

wybaczcie to przesunięcie linijki, nie było zamierzone - trudno mi było robić te testy samemu
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: prymek » śr gru 21, 2011 7:50 pm

na razie znalazłem ciekawą informację na temat przeróbki 1266 - jest to modyfikacja ilości szumów i zasięgu , może się komuś przyda:

http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=16453
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: Zasięg 1266

Postautor: ProScan » śr gru 21, 2011 8:51 pm

Nie wygląda to zbyt poważnie, by nie powiedzieć dosadniej.

W tym Twoim egzemplarzu na pewno nie ma takich dziwacznych modyfikacji jakiegoś oszołoma.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości