Xp Gmaxx II - cewki

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: wert » pn sty 02, 2012 9:48 am

Witam chciałbym kupić Xp Gmaxx II i tu mam dylemat z cewka 9" czy 11"

przeznaczenie 80 % monety i inny drobiazg 20% nieco większe przedmioty, miejsce to pola orne.

Cholernie kusi ta jedenastocalowa sonda, pewnie zasięg większy i szybciej się teren przeszuka ale czy nie ma jakiś poważnych przeciw temu wyborowi.

Mam test tego wykrywacza z Odkrywcy ale była testowana tylko cewka 9", myślę że 11" dała by więcej skuteczności i ku niej właśnie się skłaniam.

Którą wy byście wybrali?

Poproszę o pomoc co da mi cewka 9" a co 11" za wszelkie opinie z góry dziękuję.
wert
 
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 05, 2010 2:49 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: ProScan » pn sty 02, 2012 1:33 pm

Mam taki wykrywacz (tzn samą elektronikę) i obie cewki.

Jedyne co mogę zrobić, to krótki teścik na jakiejś monecie żeby porównać zasięg w powietrzu.

Gdzieś w archiwum mam test powietrzny GMAXX (bez II) - muszę poszukać.

Proszę mi przypomnieć, gdybym zapomniał.

A skąd to pytanie? Można sobie wybrać cewkę przy zakupie?

:pa

proscan


PS
Tutaj można przeczytać co do powiedzenia o GMAXX ma Mrand (miejsce publikacji wybrał sobie fatalne, ale to już nie mój problem - nie dla wszystkich widać jest ważne z kim kto się zadaje).

http://www.thesaurus.com.pl/gazeta/numer3/maxx.html

W tabelkach jest chyba błąd co do wielkości cewek.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: wert » pn sty 02, 2012 3:56 pm

W vikingu można kupić wykrywacz z cewką 9" lub 11".

Co do testu z podanego linka to Gmaxx i Gmaxx II to podobno dwa różne sprzęty (gmaxx II ma unowocześnioną elektronikę), także zasięgi mogą się znacznie różnić aczkolwiek ogólnie przydatny teścik i opinia o starszym typie tego wykrywacza.

Pozdrawiam i czekam na Pański teścik G maxx II na obydwu cewkach.
wert
 
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 05, 2010 2:49 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: wert » czw sty 05, 2012 10:37 am

ProScan pisze:
Proszę mi przypomnieć, gdybym zapomniał.






Witam czy mogę liczyć na obiecany teścik.
wert
 
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 05, 2010 2:49 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: ProScan » pt sty 06, 2012 11:52 am

Zrobiłem testy dla obu cewek na monetach 1gr i 2zł.

Maksymalnej czułości nie udało mi się osiągnąć, bo zakłócenia nie pozwalały (pokrętło czułości ustawione na drugim znaczniku od końca skali (znacznik - szczelinka na skali). Przez koniec rozumiem początek czerwonego zakresu.

Różnica pomiędzy cewkami to ok. 2cm (przy zasięgu na małej cewce ok. 25/31).

Na większych przedmiotach testów nie robiłem, a zapewne dopiero przy nich dałoby się bardziej poczuć różnicę.

Poniżej starszy test Gmaxx, ale nie mam danych co do nastaw.

Obrazek

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: zdzichu » pt sty 06, 2012 12:43 pm

Test gmaxx2 na małej cewce w gruncie
http://www.youtube.com/watch?v=l8tJul3M ... re=related
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: wert » pt sty 06, 2012 4:07 pm

Dzięki za test a więc zdecyduję się chyba na Xp Gmaxx II z dużą cewką na małe monety to przewaga 2cm a na większe cele to pewnie będzie 5-10cm.
Na monety duża cewka powinna się dobrze sprawować.

Dziwne tylko, że w starszym modelu czyli Gmaxx duża cewka przeważnie traciła na zasięgu 1cm na małe monety , na szczęście w Gmaxx II jak wynika z testu Proscana zyskuje ok. 2cm.

Zdzichu widziałem wcześniej ten test - całkiem niezły zasięg tymf 35 - 36cm, 5 rubli złoto 25 - 26cm a jak się da go podkręcić to na większą głębokość też zajrzy. Niestety test przeprowadzany na piaseczku no więc na czarnej ziemi dużo bardziej zmineralizowanej będą mniejsze zasięgi, bo takiej wysokiej czułości nie da się ustawić.
wert
 
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 05, 2010 2:49 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: ProScan » pt sty 06, 2012 5:15 pm

starszym modelu czyli Gmaxx duża cewka przeważnie traciła na zasięgu 1cm na małe monety ,


To są zbyt pochopnie wyciągane wnioski. Różnica 1cm może wynikać z błędu pomiaru lub interpretacji sygnału. Gmaxx na skraju zasięgu nie daje sygnału pewnego, więc można spokojnie założyć że błąd pomiaru to +/1 2cm

Wyniki podane przeze mnie dla Gmaxx II są dla sygnału w miarę oczywistego.

Dla większej monety (jaką jest 25cm) widać wyraźną różnicę.

Tak czy owak ocenianie wykrywacza po zasięgu jest mało poważne. To nie skok o tyczce czy inna dyscyplina, gdzie liczy się każdy cm.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: wert » pt sty 06, 2012 6:51 pm

Masz rację Proscanie oczywiście biorę pod uwagę inne właściwości wykrywacza ale jakoś nie mogę się pozbyć także oceny poprzez zasięg wiem, że to trochę jak to nazwałeś moło poważne ale cóż już tak mam - choć pracuję nad tym.

Mam takie pytanie biorę pod uwagę xp Gmaxx II i Xp Gold Maxx Power obydwa z dużą cewką 11" i cały czas się męczę co wybrać - wiem że to całkowicie różne sprzęty ale obawiam się tej wysokiej częstotliwości xp gold maxx powera jak to zda egzamin na glebie o dość dużej mineralizacji i do tego z dużą cewką.


Gdybyś mógł podpowiedzieć co Ty byś wybrał i dlaczego na pola orne, na monetki i inne większe kolorki a także sporadycznie na coś większego i żelaznego.
wert
 
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 05, 2010 2:49 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: ProScan » pt sty 06, 2012 7:18 pm

ale cóż już tak mam - choć pracuję nad tym


Większość tak ma.

Ja bym wziął z większą sondą, ale biorę pod uwagę swoje różne, nie do końca definiowalne i zdroworozsądkowe kryteria.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: talgo » pt sty 06, 2012 8:15 pm

czy XP maxx mają wodoszczelne cewki tzn można je zanurzać w wodzie
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2012 9:18 pm przez talgo, łącznie zmieniany 1 raz
talgo
 
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: ProScan » pt sty 06, 2012 8:37 pm

a XP maxx mają wodoszczelne cewki tzn można je zanurzać w wodzie


Jeśli to pytanie, to odpowiedź brzmi: tak.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: Groocha » wt mar 15, 2016 9:46 am

Mam pytanie odnośnie wykrywacza G-maxx 2 jestem nim xainteresowany czytam i oglądam trsty. Zauważyłem że przy nastawianiu czułosci powyżej połowy, na części filmów z testami wykrywacz ten staje się niestabilny i "popierduje" co chwile, rozumiem w domowych warunkach ale to było w polu! Czy to jest normalne w tych wykrywaczach? Moim zdaniem takie coś dyskwalifikuje sprzęt bo rozumiem niestabilnosc na granicy czułości ale nie w połowie. Z drugiej strony można się spotkać z opinią o niebywałej stabilności tych detektorów ( między innymi test mranda na Thesaurus) jak jest z tą stabilnością?
Groocha
 
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 08, 2016 1:16 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: ProScan » wt mar 15, 2016 5:57 pm

Nie mam osobistych doświadczeń. Natomiast problemem w tych wykrywaczach może być kabel, który ma ekran z folii aluminiowej. Po kilku latach może być dziurawy jak sito.
Możliwe wiec, że nowe są stabilne, a po latach kabel do wymiany. Tyle tylko, ze wymiana kabla = wymiana wtyczki, a wtyczki są drogie i trudno dostępne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xp Gmaxx II - cewki

Postautor: Groocha » wt mar 15, 2016 6:23 pm

Mam nadzieję że to dotyczy tylko kilkuletnich wykrywaczy. Chodzi mi dokładnie o coś takiego jak na tym filmie:
http://m.youtube.com/watch?v=P-1xFpr47kQ
Ewentualnie tutaj:
http://m.youtube.com/watch?v=JFT89Y_1Ad8

Proszę nie zwracać uwagi na sam test bo nie o to chodzi tylko na nastawy g maxxa pokazane w pierwszym filmie widać że ciężko nastawić czułosć bardziej niż na 1/3.

Rozumiem że sprawny nowy detektor nie powinien się zachowywać się w ten sposób w warunkach polowych?
Groocha
 
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 08, 2016 1:16 pm

Następna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości