Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Postautor: anubis2785 » ndz kwie 22, 2012 9:30 am

Witam.
Czy w trybie namierzania (x-terra 705) można odnaleźć przedmioty głębiej zalegające.

Opis do pytania dla chętnych
W końcu udałem się w teren z 705. Szukałem zakopanych srebrnych monet (przekaz byłego właściciela) na niewielkiej działce na której kiedyś znajdowała się stodoła (spłonęła w 1952). Ustawiłem AM (sreberka miały się znajdować w metalowym pojemniku) i czułość na 15 i …. Gwoździe :roll:
Pytanie zadałem gdyż - po zasygnalizowaniu metalu zacząłem kopać i ciągle przedmiot znajdował się w kopanym miejscu (dno wykopu). Niestety po wykopaniu 0.4 m straciłem sygnał a wykopana gleba nic nie sygnalizowała. Włączyłem tryb namierzania i wskazywał środek wykopu, więc kopałem do 1,5 metra i ciągle tryb namierzania pokazywał środek wykopu. Poddałem się i zakopałem "dołeczek".
Pozdrawiam
anubis2785
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 21, 2011 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Postautor: ProScan » ndz kwie 22, 2012 10:04 am

Sądzę że nie. Nie w Teressce.

Ten sygnał w trybie namierzania świadczy, że wykrywacz nie był dobrze dostrojony do gruntu.

A na marginesie proszę sobie sprawdzić jak wykrywacz reaguje na duży przedmiot o bardzo dobrych własnościach elektrycznych (a takim jest niewątpliwie naczynie ze srebrnymi monetami). Test można zrobić na czymś dużym, aluminiowym lub miedzianym.

Większość poszukiwaczy nie zdaje sobie sprawy, że ich sprzęt może mieć z tym problem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Postautor: anubis2785 » ndz kwie 22, 2012 6:25 pm

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Odrobinkę muszę poćwiczyć, osłuchać się i zbierać doświadczenie.
Pozdrawiam
anubis2785
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 21, 2011 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń

minelab xterra 705

Postautor: saper64 » ndz lis 01, 2015 12:01 pm

witam jest taki problem gdy namierzam pinponterem dłuższy czas trace sygnał detektor jakby milknie nie daje żadnego dzwięku i musze go resetowac jaka może być to przyczyna.
saper64
 
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 11:00 am

Re: minelab xterra 705

Postautor: ProScan » ndz lis 01, 2015 12:09 pm

jaka może być to przyczyna.


Myślę że problem jest w operatorze, który nie przeczytał instrukcji obsługi i nie zna własności swojego detektora.

:G

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości