MXT PRO - wartość VDI a złoto

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

MXT PRO - wartość VDI a złoto

Postautor: FalkonX » wt maja 22, 2012 8:03 pm

Witam.

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie, w jakim przedziale VDI wykrywacz MXT pokaże wartość dla złota? Jakiś czas temu próbowałem ze złotą biżuterią, która różniła się próbą. Przeważnie wskazania VDI były w granicach 6-14 - podobne wskazania jak przy drobnych przedmiotach z aluminium, czy nawet folii aluminiowej.

Interesują mnie spostrzeżenia innych użytkowników MXT lub nawet XLT, czy DFX co do wartości VDI na złoto, np. na złote 10 lub 20 markówki (próba złota 0,900) ;)

Pozdrawiam.
FalkonX
 
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 04, 2011 1:06 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: MXT PRO - wartość VDI a złoto

Postautor: ProScan » wt maja 22, 2012 10:15 pm

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie, w jakim przedziale VDI wykrywacz MXT pokaże wartość dla złota?


MXT nie ma analizatora składu chemicznego. Złoto może być w bardzo szerokim przedziale, z ujemnym włącznie. Zależnie od geometrii i miejsca gdzie leży.

VDI jest wartością pomocniczą, a nie wyrocznią.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MXT PRO - wartość VDI a złoto

Postautor: pepe » wt maja 22, 2012 10:32 pm

Tak na próbę to proponuję eksperyment:
sprawdzić w wykrywaczu z identyfikacją jak rozpoznany zostaje kawałek drutu (z dowolnego metalu) a następnie proszę zwinąć z niego okrąg (tworzący jeden zwarty zwój) i powtórzyć eksperyment.
Wyniki niestety będą całkowicie róże pomimo tego samego metalu.
Tak jak pisał Proscan wykrywacz metalu to nie spektroskop :?
pepe
 
Posty: 133
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:55 pm
Lokalizacja: Mysłowice


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron