HOT ROCK ACCEPT REJECT

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: HOT ROCK ACCEPT REJECT

Postautor: gusstaw » pn cze 11, 2007 8:38 am

Witam ponownie mam nowe pytanko czy jeżeli trafiam na kamienie na ktore wykrywacz reaguje jak na dobry kolor to czy to oznacza że za każdym razem gdy tak sie zdaża jest żle ustawiony grunt ?? Dodam że w mojej wersji nie mam funkcji HOT ROCK ACCEPT ani HOT ROCK REJECT Pozdrawiam !!
gusstaw
 
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 01, 2007 8:43 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: HOT ROCK ACCEPT REJECT

Postautor: ProScan » pn cze 11, 2007 8:55 am

w mojej wersji nie mam funkcji HOT ROCK ACCEPT ani HOT ROCK REJECT


No właśnie. Jak się nie włączy opcji HR Reject, to wykrywacz czasami na kamieniu magnetycznym dziwnie sie zachowuje np. daje silny sygnał, a wskazówka cofa się, albo leci na maksimum. Czasami z kolei wskazówka skacze, a nie ma sygnału.

To może być wina dostrojenia, ale często po prostu taka uroda.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: HOT ROCK ACCEPT REJECT

Postautor: Zapytanie_email » sob gru 01, 2012 10:59 am

witam pana,moglby mi pan odpowiedziec na pytanie czy funkcja "hot rock"-reject służy do wyeliminowania minerałów??chodzi mi o to czy np.dostroje wykrywacz do ziemi,wlacze lunkcje reject i włacze dyskryminacje na "P" i wtedy wykrywacz nie bedzie reagowal na mineraly i male kawąłki metalu??bede wdzieczny za pomoc.Pooozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: HOT ROCK ACCEPT REJECT

Postautor: ProScan » sob gru 01, 2012 11:04 am

Nie. Ta funkcja służy do tego, żeby przedmioty silnie magnetyczne nie powodowały sygnalizowania wysoko, tak jak na idealny przewodnik. Polepsza się komfort użytkowania w trybie ruchowym (przypomnę, że wskaźnik i tak cały czas pracuje w trybie ruchowym).

Na dalszą część pytania nie odpowiadam, bo jest nieprecyzyjne i dosyć nielogiczne (bo jak szukać minerałów na dyskryminacji, skoro dyskryminacja ustawiona na P, czyli na odrzucanie żelaza).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości